portalparentingowy.pl > Przed ciążą > Miała wszystkie objawy ciąży. Niestety, wszystko przez chorobę
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.03.2022 04:19

Miała wszystkie objawy ciąży. Niestety, wszystko przez chorobę

Kobieta trzymająca brzuch
fot. gokgakphotos, canva.com

Louise miała wszystkie możliwe objawy ciąży. 25-latka wykonała więc dwa testy ciążowe z rzędu. Oba jednak były negatywne. Lekarze zalecali jej podejmowanie kolejnych prób. Kiedy każdy test okazał się negatywny, w końcu zrobiono jej badanie ultrasonograficzne. Diagnoza była druzgocąca.

Louise dowiedziała się, że cierpi przez rzadki typ torbieli jajnika. Coś takiego rzadko przydarza się dwudziestolatkom. Niestety, tym razem kobieta okazała się być jedną na milion.

Nie wiedziała, że choruje

Ból pleców, ból w dolnej części brzucha, częste oddawanie moczu, utrata apetytu — to wszystko nagle zaczęło dokuczać 25-letniej Louise. Mąż przekonał ją, aby udała się do lekarza. Wcześniej jednak wykonała test ciążowy. Wyszedł negatywnie. Poprosiła lekarza o powtórzenie próby w profesjonalnych warunkach. Test znów wyszedł negatywnie. Ostatecznie Louise wykonała aż 7 testów ciążowych. W końcu przeprowadzono badanie ultrasonograficzne.

Zdiagnozowano u niej ciężką chorobę

Lekarze byli zmuszeni przekazać jej straszne wieści.  Louise miała nowotwór drugiego stopnia. Był to potworniak dojrzały, czyli niezwykle rzadki typ torbieli jajnika. Co gorsza, prawie nigdy nie dotyka on kobiet w młodym wieku. Szansa była jak jedna na milion.

Nowotwór drastycznie się rozprzestrzenił. Zajął cały jej żołądek i uciskał organy wewnętrzne. Louise miała jednak szczęście. Przeprowadzono jej 4-godzinną operację. Wszystko skończyło się dobrze i Louise wróciła do zdrowia.

- Objawy obrzęku lub powstawania grudek żołądka można pomylić z ciążą, ale może to być również nowotwór lub wiele innych rzeczy. Podróż Louise dostarcza nam potężnej lekcji, kobiety muszą być czujne, gdy tylko poczują, że coś jest nie tak. Profesor ma nadzieję, że następny test ciążowy kobiety będzie pozytywny — skomentowała sytuację profesor Haney Gabra, dyrektorka oddziału szpitala.

Źródło: webniusy.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: