portalparentingowy.pl > Szkoła > Minister zdrowia: ''Szkoły pozostaną otwarte''
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.03.2022 04:19

Minister zdrowia: ''Szkoły pozostaną otwarte''

Adam Niedzielski
fot. Pawel Wodzynski/East News

Sytuacja pandemiczna w Polsce stale się zmienia, a politycy są ciągle wypytywani o możliwe obostrzenia. Uczniowie zastanawiają się, czy w najbliższym czasie zostaną wysłani na zajęcia zdalne. Adam Niedzielski w rozmowie z portalem wpolityce.pl wypowiedział się na ten temat.

Minister zdrowia podczas z wywiadu z dziennikarzem portalu wpolityce.pl odpowiedział na pytania związane z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. W trakcie rozmowy przyznał, że w najbliższym czasie nie przewiduje się wprowadzenia lockdownu. Uczniowie mają pozostać w szkołach.

Czy szkoły przejdą na nauczanie zdalne?

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wywiadu wypowiedział się w sprawie zwiększającej się liczby zakażeń. Przedstawił także najbliższe kroki, które będą podejmowane przez rząd. Dziennikarz wpolityce.pl dopytał go o sytuację w polskich szkołach.

- To akurat jest wykluczone. Nie ma takiego planu, szkoły pozostaną otwarte. Oczywiście, w razie konieczności, pojedyncze placówki będą czasowo przechodziły na nauczanie zdalne, inne na hybrydowe, ale co do zasady – dzieci będą uczyły się stacjonarnie. - odpowiedział Niedzielski na pytanie związane z możliwością zamknięcia placówek szkolnych.

Póki co zatem młodzi ludzie nie mają się czego obawiać. Z wypowiedzi polityków wynika, że zamknięcie szkół jest dla nich ostatecznością. Chcieliby jej uniknąć.

Minister zdrowia przeciwny zamknięciu szkół

Jakiś czas temu Adam Niedzielski wypowiedział się w sprawie zajęć zdalnych w rozmowie z Radiem ZET. Wytłumaczył szczegółowo, czemu ich wprowadzenie nie jest nikomu na rękę. Wycofanie lekcji stacjonarnych sprawiło, że wśród dzieci i młodzieży powstała dziura immunologiczna.

W przeciągu ostatniego roku zaobserwowano wśród najmłodszych wzrost zachorowań na grypę i liczne infekcje dróg oddechowych. Według ministra zdrowia związane jest to z wprowadzeniem nauki zdalnej. Młodzi ludzie nie mają kontaktu z rówieśnikami i nie wystawiają organizmu na żadne zagrożenie. Stracili swoją naturalną odporność.

- Stąd nasza determinacja, by utrzymać jak najdłużej naukę stacjonarną — przyznał Niedzielski w rozmowie dla Radia ZET.

Źródło: wpolitce.pl, lelum.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: