Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Ministerstwo edukacji informuje o kampanii. „Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje”
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 05.11.2021 01:00

Ministerstwo edukacji informuje o kampanii. „Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje”

Szkoła: tryb hybrydowy
Szkoła: tryb hybrydowy

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło nową kampanię społeczną "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje". Jej celem jest zmiana świadomości społecznej w stosunku do kondycji zdrowia psychicznego. Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępniło na Twitterze film promujący kampanię.

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęciło dzieci i młodzież do korzystania z infolinii 800 12 12 12 oferującej natychmiastowe wsparcie psychologiczne. Wszystko w ramach kampanii "Zdemaskuj emocje".

Ministerstwo edukacji promuje kampanię "Zdemaskuj emocję"

W dzisiejszym świecie nadal powszechne są fałszywe przekonania dotyczące chorób psychicznych. Ze względu na to Ministerstwo Zdrowia ruszyło z kampanią "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje". Głównymi zadaniami kampanii są: zmiana podejścia społeczeństwa do profilaktyki zdrowia psychicznego, a także promocja nowych ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej.

- Dzięki skutecznej Kampanii młodzi ludzie i ich opiekunowie dowiedzą się, że efektywne wsparcie psychologiczne jest coraz bardziej dostępne. Tworzymy obecnie sieć ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej, które będą zlokalizowane blisko miejsca zamieszkania dzieci i młodzieży, a przez to łatwo dostępne. [...] Obecnie umowy na udzielanie świadczeń podpisało 327 ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej na terenie Polski. Wsparcie przez nich oferowane jest dostępne we wszystkich województwach – poinformował Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Ministerstwo Edukacji zachęca młodzież do kontaktu

Film opublikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki prezentuje dzieci i młodzież będące w kryzysie zdrowia psychicznego. Kampania namawia do korzystania z pomocy specjalistów i otwartego mówienia o swoich problemach. Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do kontaktu z Telefonem Zaufania 800 12 12 12. Linia jest całkowicie bezpłatna i czynna całą dobę. Na telefony czekają wykwalifikowani psychologowie, pedagodzy oraz prawnicy.

W trakcie pandemii problemy psychiczne wśród najmłodszych stały się coraz bardziej powszechne. Z danych ONZ wynika, że prawie 40 proc. nieletnich doświadczyło niepokoju i stresu podczas lockdownu.

-  Dzięki reformie dziecięcej psychiatrii młoda osoba szybko otrzyma pomoc, adekwatną do problemu, zanim hospitalizacja będzie konieczna. W całej Polsce powstaje blisko 400 ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, w których czekać na nich będą psycholodzy, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi. - zapowiada Adam Niedzielski.

Zobacz film:

Źródło: gov.pl, twitter.com/MEiN_GOV_PL

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: