Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Młody ojciec porażony cenami w sklepie. Za pieluchy dla dziecka i mleko zapłacił krocie
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 21.12.2023 14:16

Młody ojciec porażony cenami w sklepie. Za pieluchy dla dziecka i mleko zapłacił krocie

ceny mleka modyfikowanego
Fot. Instagram

Przyjście na świat pierwszego dziecka to rewolucja dla rodziców. Na pewno emocjonalna, ale w dużej mierze również finansową. Kto pamięta, ile w pierwszych miesiącach wydaje się na pieluszki dla dzieci, ten się w cyrku nie śmieje.

800+ to i tak mało

Współcześni młodzi rodzice mają spore wsparcie finansowe od państwa w wychowaniu dzieci. Od początku mogą liczyć na becikowe, 800+, czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, który przysługuje aż do 3 r.ż. dziecka.

Mimo to każdorazowe zakupy dla dzieci mogą przyprawić o zawrót głowy. Same koszty pieluch i mleka modyfikowanego to nie lada wydatek. Jeśli dodamy do tego opłaty za szczepienia, wizyty u lekarzy, ubranka, zabawki i kosmetyki do pielęgnacji... Sami się domyślacie.

Ostatnio, przekonać się o tym, ile kosztują nawet jednorazowe zakupy dla dziecka, miał influencer Friz. Niedawno wraz ze swoją partnerką powitali na świecie pierwsze dziecko. Młody ojciec nie krył zdziwienia przy kasie. 

 

Friz robi zakupy

"Rzeczy dla bobasów mega drogie" - odkrył z przerażeniem Karol, czyli youtuber Friz, gdy został wysłany po zakup pampersów i mleka modyfikowanego. Sześć opakowań żywności dla niemowląt, dwie paczki pieluszek i mokrych chusteczek kosztowała ojca 530 złotych.

Na osłodę tego doświadczenia, w którym za puszkę jedzenia dla malutkiej Mai Friz zapłacił blisko 80 złotych, Karol kupił sobie chipsy. 

Zrzut ekranu 2023-12-21 125508.png

Internauci kpią z młodego taty

Relacja Karola nie spotkała się ze zrozumieniem ze strony komentujących tę codzienną wyprawę do sklepu. Wielu z nich zarzucało youtuberowi fałszywe narzekanie, ponieważ jako idol milionów nastolatek z pewnością nie może skarżyć się na brak funduszy.

Inni twierdzili, że młodzieniec najwyżej pierwszy raz robi zakupy dla swojej córki, skoro jest taki zaskoczony cenami mleka i pieluszek. Dla wielu rodziców takie zakupy to niezbędny codzienny wydatek. Każde zapasy w końcu się kończą, a wycieczka do sklepu zawsze kończy się horrendalnym rachunkiem. 

Zrzut ekranu 2023-12-21 125529.png

Zobacz też:

Daj mu pobiegać bez pieluszki. Tak zapobiegniesz odparzeniom

Jak odpieluchowac dziecko? Na pewno nie sikając w krzaczkach

Mama twierdzi, że jej córka przestała używać pieluch, mając dwa tygodnie. "Jest o wiele czyściej"
 

Magia świątecznych prezentów. Jak wybrać idealny podarunek dla malucha?
zabawki Fisher Price
Święta to wyjątkowy czas, odmienny od codzienności. Dzieci, swoim śmiechem i swoją szczerością, dodają magii temu wyjątkowemu okresowi, sprawiając, że jest jeszcze bardziej niezwykły. Podczas świąt wiele rzeczy dzieje dla maluchów po raz pierwszy: ubieranie choinki, próbowanie wigilijnych potraw i oczywiście – rozpakowywanie prezentów! Pięknie opakowane przyciągają uwagę szkrabów i wywołują ekscytację. Co znajduje się w środku? Fisher-Price zadbało o to, aby świąteczne podarunki wywoływały radość i sprzyjały byciu razem.Poszukiwanie prezentów dla maluchów to nie lada wyzwanie dla dorosłych. Z jednej strony rodzice, dziadkowie i wujkowie chcą zrobić wrażenie na szkrabach. Z drugiej strony dbają o to, aby prezenty nie tylko przynosiły zadowolenie, ale też wspierały rozwój maluchów i ich wyobraźnię. Przecież zabawki to nie tylko źródło radości, ale też narzędzie do rozwijania umiejętności dzieci i stwarzania okazji do bycia razem.Obdarzanie najmłodszych zabawkami i wspólne spędzanie czasu w trakcie świąt pozwala tworzyć maluchom miłe wspomnienia, które będą im towarzyszyć przez całe życie. A jakie znaczenie dla dorosłych ma obdarowywanie dzieci? – Rodzic szukający pomysłów na prezent poświęca swój czas i swoje zaangażowanie, aby poznać ukryte czasem marzenia dziecka. Nie dość, że obdarowując dziecko, wprowadza siebie w pozytywny stan emocjonalny, to na dodatek ma możliwość  - poprzez odpowiedni wybór prezentów – pobudzać rozwój dziecka i kształtować jego zdolności – podkreśla psycholożka dziecięca, Aleksandra Piotrowska. Warto zatem docenić rolę obdarowywania w święta i wykorzystać możliwości, jakie prezenty stwarzają. Czym Ty obdarujesz maluchy w nadchodzące święta? Fisher-Price ma dla Ciebie propozycje, które sprawią, że świąteczne chwile będą wyjątkowe i ekscytujące dla całej rodziny. 
Czytaj dalej
Nauczyciele wystawiają zagrożenia na potęgę. Ale czy mają do tego prawo?
Ocena na semestr
Za chwilę koniec semestru. Nauczyciele już wystawiają oceny proponowane i jeśli uczeń chce coś w tej kwestii zmienić, ma ostatnie dni na poprawę. Są tacy, którzy mają jednak mało stopni i nie lada problem, by jakoś "wyglądać” na półrocze.Co, przykładowo, ma zrobić dziecko, które z danego przedmiotu, w ciągu całego semestru dostało tylko jedną albo dwie oceny? Czy, jeśli w dodatku, jest to ocena niedostateczna, to taką właśnie dostanie na semestr? Sprawdzamy.
Czytaj dalej