Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Myślała, że jest w ciąży. Lekarz nie miał dobrych wiadomości
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 19.10.2021 02:00

Myślała, że jest w ciąży. Lekarz nie miał dobrych wiadomości

Kobieta w połogu
fot. Jimmy Conover, unsplash.com (zdjęcie ilustracyjne)

Brzuch Kristy Butler rósł w zatrważającym tempie. 22-latka z Walii cały czas słyszała gratulacje od przyjaciół i komentarze na temat jej domniemanej ciąży. Test ciążowy okazał się pozytywny. Jednak nie wszystko było tak kolorowe. Kobieta ma torbiel na jajniku.

Butler nie czuła, żeby płód w jej brzuchu się ruszał i nie dokuczały jej żadne typowe objawy ciąży. Mimo to wyglądała jakby była już w ósmym miesiącu. Badanie USG wykazało, że minęło dopiero 6. tygodni od zapłodnienia.

Butler udała się do lekarza

Kristy Butler początkowo starała się ignorować komentarze znajomych z pracy dotyczące jej brzucha. Gratulowali jej ciąży i podziwiali jej rosnący brzuszek. Kobieta jednak była przekonana, że w żadnej ciąży nie jest. W końcu zdecydowała się wykonać test. Był pozytywny. Gdyby jej historia tu się skończyła, 22-latka na pewno byłaby bardzo szczęśliwa. Niestety, jej brzuch był coraz większy, a ona nie odczuwała żadnych objawów ciąży. Ponadto wydawał jej się zbyt duży. Badanie USG ukazało bolesną prawdę.

Lekarz stwierdził, że chociaż jej brzuch wygląda jakby była w ósmym miesiącu, to tak naprawdę jest w 6 tygodniu. Diagnoza przeraziła kobietę. Na jej jajnikach rósł wielki torbiel. Niemalże miażdżył jej jajniki.

Lekarz postawił diagnozę

Kristy przyznała, że początkowo cieszyła się z badań USG. Dopiero gdy dowiedziała się, że jej brzuch to jedna wielka zmiana chorobowa, wszystko zmieniło się w koszmar.

Torbiel nie tylko uniemożliwiał rozwój płodu, ale również zagrażał życiu samej ciężarnej. Pewne było, że trzeba operować. Lekarze jednak chcieli trochę odczekać, aby płód urósł tyle ile to możliwe i w rezultacie przeżył zabieg. Niestety w 11 tygodniu ciąży kobieta poroniła.

Kristy była załamana. Dodatkowo po operacji okazało się, że trzeba będzie usunąć jej jednego jajnika. Butler długo dochodziła do siebie. Dziś jednak jej stan zdrowia się poprawia. Niedługo będzie mogła mieć dziecko.

Źródło: parenting.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: