Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Myśleli, że spodziewa się bliźniaków. Kobieta urodziła chłopczyka ważącego ponad 5 kg
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 27.11.2021 01:00

Myśleli, że spodziewa się bliźniaków. Kobieta urodziła chłopczyka ważącego ponad 5 kg

Ciężarna
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Jade Bayer urodziła syna o wadze kuli do kręgli. Brytyjka zszokowała położne, gdy sprowadziła na świat gigantycznego niemowlaka. Chłopiec ważył ponad 5 kilogramów.

Ciążowy brzuch Bayer był gigantyczny. Wszyscy dookoła spodziewali się, że kobieta urodzi bliźniaki. Nie była ona jednak w ciąży mnogiej. Jej syn zadziwił pracowników szpitala.

Kobieta urodziła gigantyczne dziecko

33-letnia Jade Bayer urodziła 5 kwietnia w Worcestershire Royal Hospital. Jej synek Ronny-Jay Fewtrell wprowadził w osłupienie wszystkich pracowników szpitala. Chłopiec po urodzeniu ważył ponad 5 kg. Sam poród nie był dla kobiety łatwy.

- Poród trwał 16 godzin, a on utknął, jak można sobie wyobrazić, ze względu na duży rozmiar — relacjonuje Jade Bayer.

Położne przyznały, że nigdy nie widziały tak dużego noworodka. Dwa razy sprawdzały jego wagę.

- Kiedy się urodził, musieliśmy prosić o ponowne sprawdzenie wagi, ponieważ wynosiła ona 5000 gramów i nie wiedzieliśmy, co to oznacza.

Chłopiec zszokował kobietę

Jade przyznała, że będąc w ciąży z Ronnym-Jayem, miała większy brzuch niż wtedy, gdy oczekiwała bliźniaków. Zresztą kolejną mnogą ciążę podejrzewali wszyscy bliscy.

- Już na samym początku mieliśmy przeczucie, że Ronny będzie wielki. Od razu byłam duża, od początku nie dało się ukryć ciąży. [...] Wiele osób żartowało, że to znowu bliźnięta — opowiedziała Jade.

Jednak największe problemy zaczęły się dopiero po porodzie. Kobieta dość szybko musiała zrezygnować z karmienia piersią, gdyż nie mogła sprostać wymaganiom "malucha". Ponadto Jade miała duże problemy z zakupem ubrań.

- Nie zmieścił się w żadnym z ubranek dla noworodków ani ubranek dla dzieci w wieku od 0 do 3 miesięcy, od razu przeszedł na trzy do sześciu miesięcy

Źródło: ofeminin.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Tagi: Dzieci ciąża