portalparentingowy.pl
Nauka zdalna do końca lutego

fot. unsplash.com/kyo azuma

Nauczanie zdalne przynajmniej do końca lutego. W życie weszła nowelizacja rozporządzenia

15 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Według wielu nauczycieli i rodziców nauczanie zdalne w polskich szkołach powinno się skończyć już dawno. Niestety wciąż tylko najmłodsi uczniowie mogą uczęszczać na standardowe lekcje. Natomiast termin powrotu starszych uczniów stale jest pr

Rodzice i nauczyciele z utęsknieniem wyczekują końca zdalnego nauczania w starszych klasach. Niestety ten sposób prowadzenia zajęć tworzy wiele problemów, których nie sposób rozwiązać inaczej, jak przywróceniem standardowego nauczania.

Często można usłyszeć o sytuacjach, w których uczniowie w ogóle nie interesują się tym, co mówi nauczyciel. Ciągłe pisanie do innych uczniów w czasie lekcji, czy granie w gry to w tym momencie nic zaskakującego. Dochodzą do tego problemy w kontaktach z rówieśnikami, które w całości przeniosły się do świata wirtualnego.

Zdalne nauczanie przynajmniej do końca miesiąca

Oczywiście komputer i internet może być wspaniałym narzędziem do zdobywania wiedzy, ale wprowadzenie zdalnego nauczania wymaga wcześniejszego przygotowania, które wyeliminuje ewentualne problemy i błędy. Niestety można odnieść wrażenie, że właśnie tego zabrakło.

Wielu rodziców miało nadzieję, że ich dzieci wrócą do szkół jeszcze w lutym, ale niestety wiemy już, że nie ma na co liczyć. Już w ubiegłym tygodniu zapowiedziano wprowadzenie nowelizacji do rozporządzenia dotyczącego zdalnego nauczania. Dokument przedłuża zdalny tryb nauki dla kas 4-8 i licealnych przynajmniej do końca lutego 2021 roku.

Niestety nie jest to pierwsza sytuacja, w której okres zdalnej nauki zostaje przedłużony, przez co wśród niektórych pojawia się obawa, że na tym terminie się nie skończy.

Mimo to minister Czarnek na każdej swojej konferencji prasowej unika odpowiedzi na pytanie, kiedy starsze dzieci będą mogły wrócić do szkół. Mówiąc, że decyzja należy do premiera Morawieckiego i zależna jest od aktualnej sytuacji pandemicznej w Polsce, jak i poza nią.

Podczas ostatniego wystąpienia szef MEiN wyznał też, że przygotowano pięć scenariuszy na dalsze funkcjonowanie polskiego szkolnictwa.

Wydajemy rozporządzenie przedłużające dotychczasowe działanie szkół do końca lutego. Klasy I-III szkół podstawowych w trybie stacjonarnym, pozostałe w trybie zdalnym [...] Jest zdecydowanie za wcześnie, aby otwierać w pełni szkoły podstawowe i ponadpodstawowe - stwierdził minister Czarnek.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Objawy cukrzycy u dzieci. Nigdy ich nie lekceważcie

  • Jak wspomóc ząbkujące dziecko? Przedstawiamy sposoby, które przynoszą ukojenie

  • Nieoficjalnie: Rząd wprowadzi naukę “na suwak”?

Źródło: edziecko.pl

Podobne artykuły

Terapia pedagogiczna

Szkoła

Terapia pedagogiczna

Czytaj więcej >
Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >