Nauka zdalna do końca lutego
fot. unsplash.com/kyo azuma
Karol Zaborowski - 15 Lutego 2021

Nauczanie zdalne przynajmniej do końca lutego. W życie weszła nowelizacja rozporządzenia

Według wielu nauczycieli i rodziców nauczanie zdalne w polskich szkołach powinno się skończyć już dawno. Niestety wciąż tylko najmłodsi uczniowie mogą uczęszczać na standardowe lekcje. Natomiast termin powrotu starszych uczniów stale jest przesuwany.

Rodzice i nauczyciele z utęsknieniem wyczekują końca zdalnego nauczania w starszych klasach. Niestety ten sposób prowadzenia zajęć tworzy wiele problemów, których nie sposób rozwiązać inaczej, jak przywróceniem standardowego nauczania.

Często można usłyszeć o sytuacjach, w których uczniowie w ogóle nie interesują się tym, co mówi nauczyciel. Ciągłe pisanie do innych uczniów w czasie lekcji, czy granie w gry to w tym momencie nic zaskakującego. Dochodzą do tego problemy w kontaktach z rówieśnikami, które w całości przeniosły się do świata wirtualnego.

Zdalne nauczanie przynajmniej do końca miesiąca

Oczywiście komputer i internet może być wspaniałym narzędziem do zdobywania wiedzy, ale wprowadzenie zdalnego nauczania wymaga wcześniejszego przygotowania, które wyeliminuje ewentualne problemy i błędy. Niestety można odnieść wrażenie, że właśnie tego zabrakło.

Wielu rodziców miało nadzieję, że ich dzieci wrócą do szkół jeszcze w lutym, ale niestety wiemy już, że nie ma na co liczyć. Już w ubiegłym tygodniu zapowiedziano wprowadzenie nowelizacji do rozporządzenia dotyczącego zdalnego nauczania. Dokument przedłuża zdalny tryb nauki dla kas 4-8 i licealnych przynajmniej do końca lutego 2021 roku.

Nie zapominaj o nich po porodzie. Ważne rady od fizjoterapeutkiNie zapominaj o nich po porodzie. Ważne rady od fizjoterapeutkiCzytaj dalej

Niestety nie jest to pierwsza sytuacja, w której okres zdalnej nauki zostaje przedłużony, przez co wśród niektórych pojawia się obawa, że na tym terminie się nie skończy.

Mimo to minister Czarnek na każdej swojej konferencji prasowej unika odpowiedzi na pytanie, kiedy starsze dzieci będą mogły wrócić do szkół. Mówiąc, że decyzja należy do premiera Morawieckiego i zależna jest od aktualnej sytuacji pandemicznej w Polsce, jak i poza nią.

Podczas ostatniego wystąpienia szef MEiN wyznał też, że przygotowano pięć scenariuszy na dalsze funkcjonowanie polskiego szkolnictwa.

Wydajemy rozporządzenie przedłużające dotychczasowe działanie szkół do końca lutego. Klasy I-III szkół podstawowych w trybie stacjonarnym, pozostałe w trybie zdalnym [...] Jest zdecydowanie za wcześnie, aby otwierać w pełni szkoły podstawowe i ponadpodstawowe - stwierdził minister Czarnek.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News