portalparentingowy.pl
Przemysław Czarnek

fot. Pawel Wodzynski/East News

Nauka zdalna w Polsce. Przemysław Czarnek przedstawił plany ministerstwa

3 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Przemysław Czarnek podczas rozmowy dla Radia Łódź skomentował spekulacje dotyczące nauki zdalnej. Zapewnił, że w najbliższym czasie Ministerstwo Edukacji i Nauki nie planuje wprowadzenia obostrzeń. Uczniowie będą uczęszczać na zajęcia w sposób tradycyjny.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń w kraju coraz więcej rodziców zastanawia się, czy ich dzieci zostaną wysłane do domu. Szef resortu edukacji rozjaśnił sprawę. "Czwarta fala nas na razie do tego nie zmusza".

Czy do szkół wejdzie nauka zdalna?

Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek, był gościem na antenie Polskiego Radia Łódź. W trakcie audycji został zapytany o pogłoski dotyczące zamknięcie szkół.

- Nie ma teraz planów zmiany przepisów prawa dotyczących funkcjonowania szkół podczas pandemii. Na uniwersytetach rektorzy podejmują autonomicznie decyzje w tej sprawie, uwzględniając sytuację w poszczególnych miastach i uczelniach — wyjaśnił minister Czarnek.

Szef resortu zauważył także, że nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądała w ciągu najbliższych tygodni. Plany ministerstwa mogą w każdej chwili ulec zmianie.

- Czwarta fala nas na razie do tego nie zmusza. Co będzie w kolejnych dniach, tygodniach i miesiącach, także w obliczu nowej odmiany koronawirusa, tego nie jestem w stanie powiedzieć — mówił.

Przemysław Czarnek

Projekt "lex Czarnek" trafił do Sejmu. "Pogrzeb polskiej edukacji"

CZYTAJ DALEJ

Nauka zdalna w polskich szkołach

Minister Czarnek od września powtarza, że wprowadzenie nauki zdalnej byłoby koniecznością. Według przedstawicieli rządu izolacja ma zbyt negatywny wpływ na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, a także na ich wyniki w nauce.

- Bardzo ograniczał możliwości zdobywania wiedzy i wychowania. Powodował pewien rozstrój dnia powszedniego. Dzieci i młodzież traciły rytm, który mają, gdy chodzą stacjonarnie do szkoły. Wyjście do szkoły i powrót do domu, a także odrabianie lekcji jest zwykłym procesem życiowy. Na pewno jest to szkodliwe dla dzieci – pod kątem wiedzy, kondycji fizycznej i psychicznej, ale było koniecznością, gdy druga i trzecia fala nas do tego zmuszały. Póki co czwarta fala nas do tego nie zmusza, ale co będzie w kolejnych tygodniach i miesiącach, także w kontekście nowej odmiany koronawirusa, tego nie jestem w stanie powiedzieć — mówił o trybie zdalnym Przemysław Czarnek.

Mimo to regularnie część placówek wysyła swoich uczniów na kwarantannę. 1 grudnia aż 4959 szkół nie pracowało w trybie stacjonarnym. W ciągu najbliższych tygodni liczba ta może wzrosnąć.Źródło: edziecko.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Wiceminister zdrowia o szczepieniach 5-latków

  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Informujemy, komu należą się pieniądze

  • Minister Edukacji i Nauki ogłosił zmiany w szkołach. Wzrośnie subwencja oświatowa

Cofnijmy się do przeszłości. Jak dobrze znasz się na bajkach?

Pytanie 1 z 3

W jakiej bajce główną bohaterką jest Tosia?

nd3000, canva.com

Błędy, których rodzice po kilku latach żałują najbardziej. Lepiej opamiętać się w porę

Czas tak szybko płynie, a dzieci dorastają. Często dopiero po latach rodzice zauważają, że poświęcili im za mało czasu, za mało z nimi rozmawiali, a teraz nawet nie mają zdjęć, żeby powrócić do tamtych chwil... Warto przeczytać, czego najczęściej żałują rodzice i nie uczyć się na własnych błędach.

Zobacz galerię >Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >