Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Nie odkładaj zakupów na Wielką Sobotę. Sklepy zmieniają godziny otwarcia przed świętami
Beata Łajca
Beata Łajca 28.03.2024 10:23

Nie odkładaj zakupów na Wielką Sobotę. Sklepy zmieniają godziny otwarcia przed świętami

kolejka w sklepie
fot. Shutterstock/Sorbis

Wielki Czwartek i Wielki Piątek to ostatnie dni na zrobienie świątecznych zakupów. W Wielką Sobotę nie będzie to już takie proste, bo większość sklepów zamknie się przed godz. 14:00. Zaplanuj swoje zakupy i upewnij się, jak przed świętami działa twój ulubiony sklep.

Po oblężeniu sklepów w Niedzielę Palmową pora na równie pracowity dla handlowców Wielki Piątek. Tego dnia zakupy zrobisz nawet do północy. I warto z tego skorzystać, bo w sobotę już tak łatwo nie będzie.

Wielki Piątek

29 marca, czyli Wielki Piątek, nadal jest dniem pracującym. Sklepy spożywcze i duże markety powinny więc funkcjonować normalnie, jak w każdy dzień roboczy. Jednak niektóre sieci zdecydowały się wydłużyć godziny otwarcia tego dnia.

Dłużej będą otwarte Biedronki. Według zapowiedzi biura prasowego sieci, aż 3000 sklepów w całej Polsce w Wielki Piątek będzie działać aż do godz. 23:00. Podobnie funkcjonować będą sklepy Dino i Netto, a także markety Carrefour.

Sieć sklepów Kaufland poszła jeszcze dalej. Poinformowała, że poza kilkoma placówkami z ograniczeniem handlu, większość marketów będzie pracować do 23:00, a dodatkowo aż 62 z nich będą otwarte nawet do północy.

Beata - 2024-03-28T085744.898.jpg
fot. Freepik

Wielka Sobota

30 marca, czyli Wielka Sobota, jest objęty ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta.  Zgodnie z jej zapisami tego dnia wszystkie sklepy mogą działać tylko do godz. 14:00. Chyba że obsługiwać będzie właściciel – tutaj ma pełną dowolność.

Większość sklepów w Wielką Sobotę będzie otwarta tylko do godziny 13:00. Wśród nich:

  • Lidl,
  • Auchan,
  • Kaufland,
  • Netto,
  • Carrefour.

Do 13:30 zakupy zrobimy w:

  • Biedronce,
  • Dino,
  • Aldi.

Jeżeli po 13:30 przypomnisz sobie, że potrzebujesz jeszcze coś dokupić, do wyboru zostanie już tylko Żabka. Większość sklepów będzie działać do 14:00, ale franczyzobiorcy mają prawo stanąć za ladą nawet po tej godzinie.

Niedziela Wielkanocna i Śmigus-Dyngus

Ogromna większość sklepów, zgodnie ze wspomnianą wyżej ustawą, w obydwa świąteczne dni jest zamknięta. Co nie znaczy, że nie da się nigdzie skoczyć po chrzan, gdy go zabraknie. Otworzyć swój mały, lokalny sklep, może każdy właściciel, jeżeli sam będzie w nim pracował.

Na otwarcie sklepu w Wielkanoc mogą zdecydować się także franczyzobiorcy sieci Żabka i Carrefour Express. Oczywiście nadal funkcjonować będą stacje benzynowe, gdzie można kupić artykuły spożywcze. W święta w każdym mieście dyżuruje także przynajmniej jednak apteka.

Zobacz także:

Tego triku na mycie okien nie znałaś. Tak robią to profesjonaliści

Ciemna Jutrznia to ważny obrzęd wielkanocny. Dzisiaj mało kto pamięta o tym zwyczaju

Poradnik dla każdej babci. Co podać wnukom na Wielkanoc, by rodzice nie robili afery

Polub PortalParentingowy.pl na Facebooku i bądź z nami na bieżąco