Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Oto pierwsze dziecko urodzone w Polsce w 2024 roku! Jakie imię mu wybrano?
Beata Łajca
Beata Łajca 06.01.2024 10:57

Oto pierwsze dziecko urodzone w Polsce w 2024 roku! Jakie imię mu wybrano?

pierwsze dziecko urodzone w Polsce w 2024
Fot. Marcin Jóźwiak/Pexels

Pierwsze dziecko urodzone w Polsce w Nowym Roku to chłopiec. Na świat przyszedł w Mikołowie na Śląsku. Jego rodzice wybrali dla niego niecodzienne imię.

Tytuł pierwszego Polaka urodzonego w 2024 roku to prawdziwy zaszczyt. Znamy już imię pierwszego chłopca urodzonego 1 stycznia.

Pierwsze dziecko w 2024 roku

Chłopiec przyszedł na świat w Mikołowie w województwie śląskim. Otrzymał wyjątkowe imię, które może zdobyć popularność w nowym roku.

Tymon urodził się dokładnie minutę po północy. Jak podaje Centrum Zdrowia w Mikołowie Tymuś ważył 3780 gramów i mierzył 57 cm długości. Szczęśliwym rodzicom szpital złożył serdeczne gratulacje.

Tymon – pochodzenie i znaczenie

Imię Tymon ma bardzo długą tradycję. Pochodzi jeszcze ze starożytnej Grecji. Jego znaczenie tłumaczy się jako „ten, który czci”. Imieniny Tymona obchodzone są 19 kwietnia i 28 września.

Mężczyźni noszący to imię wyróżniają się pracowitością i zdeterminowaniem. Są ambitni i wytrwale dążą do celu. Tymonowi można zaufać , dzięki temu ma wielu przyjaciół. Jest szczery, wyrozumiały i gotowy do pomocy.

Imię Tymon w Polsce

W Polsce imię Tymon od pewnego czasu jest dość popularne. W I połowie 2023 roku tym imieniem nazwano 1468 chłopców. W poprzednich latach było jednak dużo więcej Tymusiów. 

W rankingu imion męskich z 2022 roku Tymon zajął wysokie 16 miejsce. Chłopców o tym imieniu było aż 3164. Dzięki pierwszemu noworodkowi w Nowym Roku ta popularność może ponownie wzrosnąć.

Zobacz też:

W Poznaniu urodziły się czworaczki. Rodzice wybrali piękne, staropolskie imiona

GIS ostrzega wszystkich rodziców! Mleko zastępcze wycofane

Lekarz: "Czegoś takiego jeszcze nie spotkałem w swojej karierze". Niebywałe narodziny w Splicie