Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Pielęgniarka zabrała noworodka na rutynowe badania. Gdy matka odzyskała dziecko, wpadła w gniew
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 13.06.2022 11:31

Pielęgniarka zabrała noworodka na rutynowe badania. Gdy matka odzyskała dziecko, wpadła w gniew

Niemowlę
fot. youtube.com, Inside Edition

Jennifer Melton urodziła w pełni zdrowe dziecko. Nie spodziewała się zatem, że lekarze w placówce już pierwszego dnia przeprowadzą na maluchu inwazyjny zabieg. Gdy zajrzała do buzi noworodka, wpadła w gniew.

Początkowo rodzice byli pewni, że pielęgniarka zabiera ich dziecko, by przeprowadzić rutynowe badania. Nie sądzili, że poza podstawowym ważeniem czy mierzeniem, maluch przejdzie poważną operację.

Kobieta urodziła zdrowe dziecko

Po porodzie Jennifer Melton była przekonana, że najgorsze już za nią. Kobieta sprowadziła na świat zdrowego i pięknego chłopczyka. Gdy pielęgniarka zabrała go na rutynowe badania, mama niczym się nie przejmowała. Miała w tym czasie szansę, by chwile odpocząć.

Jej synek Nate miał zostać zważony i zmierzony. Ponadto lekarze powinni byli wykonać mu badanie krwi. Nic z powyższych nie wskazywało na to, co młoda mama miała usłyszeć po odzyskaniu dziecka.

Gdy zajrzała do buzi synka, wpadła w gniew

Nate wrócił w ramiona matki, a pielęgniarka zaczęła opisywać zabieg, który zostały na nim przeprowadzony. Wtedy Jennifer zamarła. Nie wiedziała, czy pracownica szpitala żartuje, czy mówi poważnie.

W końcu mama zajrzała do buzi Nate'a i zobaczyła w niej krew. Wyszło na jaw, że jej noworodek został poddany zabiegowi przecięcia wędzidełka języka. Jennifer nie mogła uwierzyć. Nikt w szpitalu nie mówił, że taka procedura jest chłopcu potrzebna.

Okazało się, że zabieg faktycznie był kompletnie zbędny. Lekarz poprosił pielęgniarkę o przyniesienie mu nieodpowiedniego dziecka. W wyniku pomyłki Nate przeszedł operację zupełnie niepotrzebnie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: popularne.pl