Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Rodzicu, nie przegap tej daty! Musisz zapłacić do 11 czerwca, inaczej opieka przepadnie

Rodzicu, nie przegap tej daty! Musisz zapłacić do 11 czerwca, inaczej opieka przepadnie

lato w mieście
Fot. East News/Marek Bazak

Wakacje dla dzieci oznaczają beztroskę, odpoczynek i labę. A dla rodziców nie lada kłopot — jak pogodzić pracę, dwutygodniowy urlop z czasem wolnym od szkoły, by dzieci miały opiekę?

Naprzeciw tym problemom wychodzą często miasta, które organizują dzieciakom zajęcia w wakacje. Już dwa tygodnie temu ruszyły zapisy do warszawskiej akcji "Lato w Mieście". Dzięki niej dzieci chodzące do warszawskich szkół mogą mieć zapewnioną opiekę w czasie pobytu rodziców w pracy.

Warszawskie "Lato w Mieście"

Akcja "Lato w Mieście" trwa od 24 czerwca, czyli od poniedziałku po zakończeniu roku, do 30 sierpnia. Zapisy dzieci już się zakończyły — trwały od 14 do 26 maja. Listy przyjętych zostały już opublikowane, ale rodziców czeka jeszcze jeden ważny termin. Do 11 czerwca trzeba zapłacić za opiekę dla dzieci.

"Lato w Mieście" to nie tylko świetlica, w której dzieci mogą bawić się w wakacje i nie tylko podstawowa opieka pedagogów. W ramach akcji dzieci mają zapewnione mnóstwo atrakcji, jak wyjście na basen, do kina czy na wycieczkę do ciekawych punktów turystycznych.

Akcja jest przeznaczona dla uczniów warszawskich podstawówek. Nie dotyczy przedszkolaków, nawet jeśli placówka znajduje się w szkole.

dzieci latem w szkole
Fot. Freepik/master1305

Czas zapłacić za "Lato w Mieście"

Do 11 czerwca trzeba zapłacić za opiekę nad dziećmi. "Lato w Mieście" ma stawkę dzienną 50 zł, taką samą jak w zeszłym roku. To oznacza, że miesiąc kosztuje około 1000 zł. Stawka jest podzielona na dwie części: 20 zł to opłata za wyżywienie, 30 zł to opłata za opiekę.

Zapłacić za "Lato w Mieście" można przelewem na konto podane na stronach placówek, które biorą udział w akcji. Opłatę trzeba uiścić do 11 czerwca, inaczej miejsce dla dziecka przepadnie.

Nie wszyscy zapłacą za wyżywienie

Opłata jest podzielona na dwie części, ponieważ nie wszyscy muszą zapłacić za wyżywienie. Jest darmowe dla tych dzieci, które w szkole mają darmowe lub częściowo opłacone obiady. Warunkiem zwolnienia z opłaty jest przedstawienie zaświadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej lub szkoły, do której uczęszcza dziecko.

Jeśli dziecko ma alergie lub specjalną dietę, także nie trzeba płacić za wyżywienie. Warunkiem jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego. Rodzice muszą wtedy zapewnić dziecku posiłki i przekąski samodzielnie.

Zobacz także:

Wakacje kredytowe 2024 - jakie warunki trzeba spełnić? Zyskają duże rodziny

Ważny apel policjantki do rodziców. “Nigdy nie ustawiaj zdjęcia dziecka na tapecie telefonu”

Bon energetyczny 2024. Limit 1700 zł na osobę w rodzinie, dla samotnych 2500 zł