Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Rola "Trędowatej" przyniosła jej sławę. Od 58 lat pozostaje żoną jednego mężczyzny

Rola "Trędowatej" przyniosła jej sławę. Od 58 lat pozostaje żoną jednego mężczyzny

Elżbieta Starostecka
Fot. Instagram/polskakulturalna/KAPiF

Niedawno w mediach pojawiła się wieść, że Telewizja Polska planuje kręcić serial "Trędowata". I chociaż ekranizacja słynnej powieści Mniszkówny z pewnością przyciągnie przed ekrany mnóstwo widzów, wersja filmowa w reżyserii Hoffmanna z 1976 roku na zawsze będzie mieć miejsce w naszych sercach.

Tak jak delikatna, piękna, pełna wdzięku Stefania Rudecka w wykonaniu Elżbiety Starosteckiej. To właśnie ta rola przyniosła jej największy rozgłos. Wydawałoby się, że przed aktorką błyskotliwa kariera, ale... Starostecka wycofała się w cień. I nie wyszła z niego przez 30 lat.

Kto zagrał "Trędowatą"?

Grała w takich hitach jak "Noce i dnie". Widzowie już wtedy zachwycili się jej urodą, ale największą sławę przyniosła jej właśnie rola Stefci Rudeckiej w filmie "Trędowata". Sama ekranizacja w reżyserii Hoffmanna, podobnie jak powieść Mniszkówny, stała się bardzo popularna. Do tej pory chętnie ją sobie przypominamy, kiedy w święta albo 1 listopada telewizja puszcza ją w popołudniowym paśmie.

Elżbieta Starostecka debiutowała w 1964 roku. Brała udział w takich produkcjach jak "Lalka", "Noce i dnie", czy "Prom". W 1976 roku zagrała Stefcię i podbiła serca widzów na dobre. Piękna historia, piękne suknie, piękna kobieta — to musiało się udać. Za tę rolę Starostecka dostała nagrodę Złotego Grona na Lubuskim Lecie Filmowym.

W tamtym momencie stała się szalenie popularna, pojawiała się w telewizji i magazynach. I nagle w latach 80-tych... zniknęła. Od tego czasu na szklanym ekranie można było ją zobaczyć tylko dwa razy — w 1993 roku w "Przypadku Pekosińskiego" i w 2023 roku w "Uwierz w Mikołaja".

Aktorka urodziła się w 1943 roku. Niedługo skończy 81 lat, jednak nadal zachwyca i powala swoją delikatną urodą, która podbiła serca miłośników “Trędowatej”.

Kim jest mąż Elżbiety Starosteckiej

Elżbieta Starostecka postanowiła poświęcić się swojej rodzinie i macierzyństwu. Jednak kolejnym powodem jej wycofania się z życia publicznego była nieśmiałość. Źle czuła się w świetle reflektorów, w rozmowie z Onetem tak wspominała czas swojej największej popularności: "Nagle, nie wiadomo kiedy, chmara ludzi wokół stolika. Musiałam wyjść. Nie miałam czym oddychać".

Wydaje się, że w życiu rodzinnym odzyskała spokój. Jest mamą dwójki dzieci: Kamila Jerzego i Anny Marii. Chroni jednak prywatność swoich dzieci i niewiele o nich wiadomo. Od 58 lat jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Włodzimierzem Korczem, wybitnym kompozytorem i muzykiem.

Pobrali się, kiedy mieli po 23 lata. Na ceremonię ślubu dotarli... tramwajem. Bezgranicznie zatłoczonym, jak wspominał Korcz po latach w wywiadzie dla "Vivy":

Ludzi było tyle, że nie dawało się wejść (...). Dopchnąłem Elżbietę w tłum, sam trzymałem się poręczy. Na schodku znalazłem miejsce na jedną nogę.

Recepta na szczęśliwy związek

Wydaje się, że mimo upływu lat para ciągle jest w sobie niezwykle zakochana. Włodzimierz Korcz w wywiadzie dla TVN powiedział:

Niczego bym w życiu nie osiągnął, nic bym nie zrobił, gdybym nie miał miejsca, do którego wracam, i nie miał żony, która jest zawsze. Razem to stworzyliśmy.

Pięćdziesiąt lat szczęśliwego małżeństwa to prawdziwy fenomen w świecie showbiznesu. Elżbieta Starostecka nie ukrywała, że nie zawsze było różowo, jednak w wywiadach ciągle podkreśla, że ta relacja jest naprawdę perfekcyjna. W rozmowie z TVN powiedziała:

Jeśli przyjmiemy, że w to wchodzą i kłótnie, i spory, a potem cudowne pogodzenia się, to jest to doskonałe.

Powrót Elżbiety Starosteckiej na szklany ekran

Ponad 30 lat Elżbieta Starostecka kazała na siebie czekać swoim fanom. Jej powrót na szklany ekran w 2023 roku w filmie "Uwierz w Mikołaja" odbił się bardzo szerokim echem. Teraz TVP zapowiedziała, że zaczynają się prace nad serialem "Trędowata". Rozeszła się wieść, że ma w nim wystąpić Starostecka.

Aktorka jednak rozwiała wszelkie przypuszczenia. W rozmowie z redakcją portalu plotek.pl powiedziała:

O planie reaktywacji "Trędowatej" dowiedziałam się wczoraj. Nie mam żadnych informacji na ten temat, nikt mnie nie zapraszał. Każdy może robić, co mu się podoba i kręcić, co tylko chce. Ja tam nie zagram, jakże bym miała? Nawet gościnnie się tam nie widzę.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że będziemy mogli zobaczyć zachwycającą Elżbietę Starostecką także w innych produkcjach.

Zobacz także:

"Pewnego dnia wyszedłem z jej domu i już nie wróciłem". Życie Agaty Młynarskiej to gotowy scenariusz na film

O tej ciąży mówiła cała Polska. Tak wyglądała droga Barbary Sienkiewicz do macierzyństwa

Gwiazdor disco-polo został dziadkiem po 30. Jego córka właśnie urodziła

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?