Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Małżeństwo

Małżeństwo

para na randce
01.07.2024 06:17 Metoda 2-2-2 ratuje związki. Będzie jak na pierwszych randkach

Motylki w brzuchu, radość, namiętność, fascynacja. To niezwykła faza związku i na początku wydaje nam się, że tak będzie zawsze. Że tak wygląda to słynne "i żyli długo i szczęśliwie". Rozczarowanie przychodzi szybko i czasami boleśnie.Bo ta faza miodowego miesiąca kończy się po około roku. Potem emocje przygasają. A kiedy już zaczyna się wspólne życie, zdaje się, że gasną zupełnie. Obowiązki, dzieci, finanse, wspólne zobowiązania — trudno o radość, bliskość, czas dla siebie. Zdaniem psychologów pomocna może okazać się metoda 2-2-2. 

para w konflikcie
16.06.2024 12:06 Zamiast miesiąca miodowego, kryzys i pretensje. To może być depresja poślubna

Depresja poślubna, zwana też depresją nowożeńców, dotyka nawet 12 proc. wszystkich młodych małżeństw. Charakterystyczne objawy mogą się pojawić tuż po uroczystości, albo w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Obniżenie nastroju i pogorszenie relacji między małżonkami może prowadzić do pierwszego poważnego kryzysu. I chociaż depresja poślubna nie widnieje jako oficjalna jednostka chorobowa, to nazwa stanu, w który wpada wielu nowożeńców, jest tutaj wyjątkowo trafna.Piękne zaręczyny, długie miesiące przygotowań, wielkie emocje, a na końcu wymarzony ślub i wesele. A po ślubie wielkie rozczarowanie, zwątpienie, konflikty i uczucie pustki. Miało być tak pięknie... I po co nam to wszystko było? Właśnie tak czuje się wiele nowożeńców, a ich problemy nie wynikają z tego, że źle się dobrali. To może być depresja poślubna.

para w łóżku
30.05.2024 11:15 Wazektomia jest bezpieczna. Wszystko, co musisz wiedzieć o męskiej antykoncepcji

Wazektomia to wybór. Świadomy, odpowiedzialny, bezpieczny i skuteczny. Dlaczego męska antykoncepcja wyrządza mniej szkody, jak przygotować się do zabiegu i ile to kosztuje? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.Może macie już jedno, dwoje dzieci i nie chcecie więcej, a może z różnych przyczyn nie chcecie być rodzicami. To się zdarza i nic nikomu do tego. Niezależnie od pobudek, odpowiedzialność za antykoncepcję w Polsce zwykle spada na kobietę. A tak być nie musi.

życzenia od gości na ślubie
22.05.2024 09:15 Co zamiast kwiatów na ślub? Te prezenty zapadną młodym w pamięć

Jakoś tak niezręcznie wręczać tylko kopertę z pieniędzmi młodej parze. Jeszcze niedawno wszyscy goście na wesele kupowali bukiety. Ale teraz już wręczanie ciętych kwiatów odchodzi do lamusa, bo ani to praktyczne, ani ekologiczne. Co w takim razie podarować na ślubie zamiast kwiatów?Odpowiedź nie jest prosta. Dodatek musi być niezbyt drogi – w końcu tylko towarzyszy kopercie z pieniędzmi. Powinien też być niewielki – jakoś trzeba go zabrać na salę weselną. I co najważniejsze, musi spodobać się młodej parze. Ile ludzi, tyle opinii, ale te pomysły powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym nowożeńcom.

Jacek Zieliński z żoną Haliną
07.05.2024 09:15 Jacek Zieliński nie żyje. Jego żona poświęciła wszystko, by mógł robić karierę

Jacek Zieliński miał rzesze fanek, a mimo to pozostał skromnym "chłopakiem" z blokowiska. Miłości miał dwie, obydwu był wierny do końca: muzykę i żonę Halinkę, z którą był w szczęśliwym związku przez 53 lata. Rozdzieliła ich śmierć muzyka. Współzałożyciel Skaldów zmarł 6 maja 2024 roku w wieku 77 lat.Halinkę poznał na studiach, na urodzinach koleżanki, jak mówił wiele lat później, zapałali do siebie sympatią i zaczęli spędzać ze sobą coraz więcej czasu. To było dobre, dojrzałe uczucie. Rzadko pokazywali się razem publicznie, ale zawsze mówili o sobie z szacunkiem i miłością. Chętnie dzielili się swoją receptą na szczęśliwy związek z długim terminem przydatności.

Ślub po pogrzebie współmałżonka
03.05.2024 15:29 Ile po śmierci współmałżonka można ponownie wziąć ślub? Takiej odpowiedzi się nie spodziewasz

Odejście współmałżonka, szczególnie niespodziewane, potrafi zachwiać naszym światem. Nagle zostajemy sami w pustym domu, z codziennymi trudnościami, nierzadko z dziećmi, kredytem i wielkim żalem. W okresie żałoby trudno sobie wyobrazić, że serce znów mogłoby mocniej zabić.Po rozwodzie jest łatwiej ułożyć sobie życie. Z jakiegoś powodu małżeństwo się rozpadło, coś było nie tak. W przypadku śmierci, niezależnie od tego czy nastąpiła nagle, bo doszło do wypadku czy niespodziewanych problemów zdrowotnych, czy nastąpiła w wyniku choroby, żal jest niezmierzony. Wdowa czy wdowiec, często jeszcze młodzi, z apetytem na życie, w końcu zaczynają myśleć, że już nie chcą być sami. Jak wygląda kwestia zawierania małżeństwa po śmierci męża lub żony?

Zofia Kucówna
07.04.2024 15:16 Dla miłości poświęciła wszystko. Zofia Kucówna femme fatale, czy ofiara podrywacza

Poślubiona była scenie. Kochała teatr z absolutną wzajemnością. Niewiele brakowało, a nigdy by się nie spotkali, bo na egzamin do szkoły teatralnej poszła bez przekonania, namówiona przez nauczycielkę z liceum.Zofia Kucówna, ulegając tym namowom, zmieniła bieg wydarzeń i wpłynęła na całe swoje życie, również uczuciowe. Zamężna była dwukrotnie, zmarła otoczona przyjaciółmi w Domu Aktora Weterana w Skolimowie 6 kwietnia 2024 roku. Po drugim małżeństwie, kolejnej miłości nie szukała.

starsze małżeństwo
25.03.2024 09:59 500 zł co miesiąc, albo 8 tysięcy do ręki. Małżeństwa z długim stażem mogą liczyć na pieniądze

Wieloletnie małżeństwa już wkrótce mogą dostać dodatkowe świadczenie pieniężne. Pomysł pojawił się w sejmie kilka razy, a ostatnio dyskutowano o nim w styczniu 2024 roku. Planów jest kilka. Jeden zakłada comiesięczne wypłaty w wysokości co najmniej 500 zł, a drugi jednorazowe świadczenia w kwocie nawet 8 tysięcy.Projekt pojawił się w Sejmie za sprawą petycji obywatelskiej. Wiemy jakie podstawowe kryteria miałby nowy program i na jakie kwoty mogą liczyć pary z długim stażem. A tutaj pojawiają się całkiem imponujące sumy. 

Nowy teledysk Sławomira
19.02.2024 08:44 Wspaniałe widoki u Kajry i Sławomira. Fani pieją z zachwytu

Sławomir i Kajra to dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo. Para, która prywatnie tworzy szczęśliwą rodzinę, odcina to życie od występów scenicznych. Nie opowiadają o miłości, nie wpuszczają kamer do domu i chronią Kordiana - swojego syna.Nowy teledysk pary do piosenki “Nowy świat” jest więc nie lada gratką! Małżonkowie nagrali go na rodzinnych wakacjach. Na pięknych kadrach widać też ich synka.

Danuta Martyniuk po operacji może liczyć na męża
16.02.2024 09:10 W trudnych chwilach może liczyć na Zenka. Przed Danutą kolejna operacja

Haluksy powodują nieestetyczne deformacje stóp, ale też ból. Momentami jest on nie do zniesienia. Utrudnia normalne funkcjonowanie. Bywają dni, kiedy ciężko zrobić choćby krok. Wszystko zaczyna się od butów, ale nie tylko. Danuta Martyniuk mówiła w rozmowie z Faktem, że ból był nie do zniesienia, operacji nie mogła już dłużej odkładać. Dziś media rozpisują się o tym, że kobietą opiekuje się jej mąż, król disc polo - Zenek Martyniuk. Jednak na tej rekonwalescencji problem się nie skończy, przed Danusią jeszcze długa droga do odzyskania zdrowia i sprawności.

Polki najpiękniejsze kobiety
04.02.2024 10:20 Najlepsze żony są z Polski. Mężczyźni z całego świata zjeżdżają się tu szukać drugiej połówki

Polki są najpiękniejsze na świecie. Wiemy to doskonale. Okazuje się, że w Polsce są też najlepsze żony. ta wieść niesie się po świecie, a kawalerowie z Hiszpanii, Włoch czy Stanów Zjednoczonych przyjeżdżają do nas, aby znaleźć wymarzoną drugą połówkę. Ci mężczyźni szukają kobiet wyznających tradycyjne wartości. Wierzą, że właśnie takie są Słowianki. Skupiają się na rodzinie i dbają o to, by mąż był zawsze zadowolony. Są piękne i zadbane, a do tego uległe. Nie tylko w życiu codziennym, ale także w łóżku. Panowie mogą się bardzo zdziwić.

Cezary Pazura z córką Anastazją
27.01.2024 18:17 "Kupiła bilet w jedną stronę". Cezary Pazura niechętnie wraca do tych wspomnień

Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby Cezarego Pazury. Wiele osób kojarzy go z ról komediowych: "Killer", czy "13. posterunek" bez niego są trudne do wyobrażenia. Jednak nie można zapominać o jego niezwykłych rolach dramatycznych w "Tato", czy "Sarze". Jednak aktor i w życiu doświadczył prawdziwego dramatu.Dziś 61-letni Pazura jest szczęśliwym mężem Edyty i tatą czwórki dzieci. Niewiele jednak osób pamięta, że to trzecia żona Pazury. Z pierwszą, Żanetą, związał się jako młody chłopak. Para doczekała się córki, którą aktor wychowywał w pojedynkę, bo mama Anastazji pewnego dnia zniknęła.

para
25.01.2024 09:30 Walentynki po katolicku. Kościół organizuje randki dla małżeństw. W planach m.in. nordic walking

Macie ochotę na randkę? Możecie skorzystać z tych, które organizują dla małżeństw wspólnoty katolickie. Inicjatywa jest związana z Międzynarodowym Tygodniem Małżeństwa, który obchodzony jest między 7 a 14 lutego.Małżeńskie randki to tylko część wydarzeń organizowanych z okazji Tygodnia Małżeństwa. Oprócz wielu konferencji i mszy dla małżonków można wziąć udział w zajęciach z nordic walking'u, pozwiedzać muzea, lub odbyć kurs tańca.

co przysługuje więźniom i ich bliskim
18.01.2024 17:14 Jakie prawa ma więzień i jego bliscy. Spotkania intymne, słodycze i rodzinne obiady

Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński siedzą w więzieniu. Ich żony pojawiają się na manifestacjach, w Sejmie i mediach, pani Romualda Wąsik żali się, że męża widziała tylko raz od zatrzymania. Jak to jest z tymi widzeniami, komu przysługują, jak często? Przyglądamy się temu, jak wygląda życie blisko 80 tys. osadzonych, którzy obecnie odbywają karę więzienia w polskich zakładach karnych.Wąsik i Kamiński zostali zatrzymani w Pałacu Prezydenckim 9 stycznia 2024 roku. Obydwaj zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu za tzw. aferę gruntową z 2007 roku. Kamiński był wówczas szefem CBA, a Wąsik jego zastępcą. Agencja, której szefowali za ich wiedzą i zgodą przygotowała prowokację, w wyniku której pokrzywdzonych miało zostać wiele osób. 20 grudnia 2023 r. sąd drugiej instancji uznał ich za winnych nadużyć i skazał na 2 lata pozbawienia wolnoci. Wydano nakaz zatrzymania i doprowadzenia do aresztu.

nauki przedmałżeńskie
08.01.2024 09:17 Bez tego nie weźmiecie ślubu. Kościół dokręca śrubę narzeczonym

Wszystko wskazuje na to, że Kościół przestanie uznawać zdalne nauki przedmałżeńskie. Kolejne diecezje publikują swoje stanowiska w tej sprawie. Młodzi będą musieli uczestniczyć w spotkaniach stacjonarnych.Przed ślubem nowożeńcy załatwiają dużo formalności. Wśród nich ważnym punktem są nauki przedmałżeńskie.  W ostatnich latach wiele osób wybierało nauki on-line. Są wygodne i mniej problematyczne. Teraz może już nie być tak łatwo.

Jerzy i Lidia Owsiak
06.01.2024 13:00 Bez Dzidzi nie ma Jurka. Pół wieku ramię w ramię Owsiak z żoną naprawiają świat

28 stycznia 2024 roku WOŚP zagra 32. finał. Ta Fundacja i akcja są znane na całym świecie, są fenomenem, którego inni nam zazdroszczą. Tylko w czasie 31. finału zebrano ponad 210 mln zł, które, jak co roku, zostały przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do polskich szpitali. W 1991 roku Jerzy Owsiak oglądał telewizję. "(...) zobaczyłem jak Alicja Resich-Modlińska (...) rozmawia z dwoma facetami. Okazuje się, że są lekarzami z Centrum Zdrowia Dziecka i opowiadają o tym, jak tworzą w Polsce nowoczesną kardiochirurgię, czyli operowanie dzieci z chorobami serca. (...). Byli nakręceni, chcieli pracować, pragnęli tworzyć dobrą, polską kardiochirurgię, ale siadło im urządzenie" - płucoserce" - pisał Jerzy Owsiak o impulsie, który wstrząsnął światem w książce "Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat grania". Wtedy już był mężem i ojcem, a także... zmartwieniem swoich teściów. Oto Owsiak, jakiego nie znacie.

Razem OdNowa Ewa Chodakowska Joanna Krupa
05.01.2024 09:40 Obejrzałam nowy program "Razem OdNowa". Drogie panie, nie musicie się na to godzić!

W środowy wieczór zasiadłam przed telewizorem, żeby zobaczyć pierwszy odcinek nowego show TVN "Razem odNowa". O ile efekty przemiany, zgodnie z oczekiwaniami, były bardzo pozytywne, to już to, co działo się przez 50 minut na ekranie, wywołało u mnie raczej mieszane uczucia.Oczywiście biorę pod uwagę, że telewizja rządzi się swoimi prawami i bohaterowie zupełnie nie mają wpływu na to, jak program zostanie zmontowany, jednak to bolało. Bolała sypiąca się relacja między Sandrą i Rafałem, bolało, jak mąż mówił o niej i do niej przy kamerach. 

Czy po śmierci małżonkowie się spotkają
24.12.2023 14:14 Czy małżonkowie są ze sobą także po śmierci? Szokujące słowa księdza oburzyły internautów

Niedawno byłam na pogrzebie mojego chrzestnego. Nawet dziś, kiedy o tym piszę łzy lecą mi na klawiaturę. Był to dobry człowiek, bardzo mądry. Wśród żałobników dało się słyszeć głosy, że tej nocy będzie już ze swoją ukochaną. Ciocia zmarła ponad dekadę temu.Jednak jak mówi na TikToku ksiądz Piotr Jaroszewicz - to wcale nie jest takie oczywiste. Kiedy obserwujący zapytali księdza, czy zmarli małżonkowie będą razem po śmierci, ten odparł, że… raczej nie.