Szkoła: kiedy powrót starszych uczniów
fot. unsplash.com/kyo azuma
Karol Zaborowski - 8 Lutego 2021

Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Minister Czarnek podaje możliwe scenariusze

Dzień, w którym uczniowie starszych klas będą mogli wrócić do szkół, jest wyczekiwany zarówno przez ich rodziców, jak i nauczycieli. Podczas jednego ze swoich wystąpień, minister Czarnek podał możliwe scenariusze.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się czwartego lutego, minister Czarnek informował o terminach szczepień dla nauczycieli. Ze strony dziennikarzy padło pytanie dotyczące daty powrotu starszych uczniów do szkół, ale niestety szef MEiN nie wyjawił, kiedy możemy się tego spodziewać.

Czarnek już wielokrotnie podkreślał, że decyzja o przywróceniu nauczania stacjonarnego uczniów klas IV-VIII i ponadpodstawowych leży po stronie Mateusza Morawieckiego i zależy od wielu czynników epidemiologicznych. Teraz szef MEiN wyjawił możliwe scenariusze powrotów do szkół, ale nie tylko.

Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół?

Wielu rodziców, jak i nauczycieli dostrzega wady, jakie niesie ze sobą nauka zdalna. Każda konferencja prasowa z udziałem szefa MEiN wiąże się z nadzieją, że w końcu poznamy dokładny termin przywrócenia zajęć stacjonarnych dla uczniów starszych klas. Niestety jak na razie brak takich doniesień.

W czasie rozmowy z radiową Jedynką Przemysław Czarnek mówił o możliwych scenariuszach powrotu starszych uczniów do szkół. Jak podkreślił, resort jest przygotowany na każdą ewentualność i nie wykluczone, że dzieci będą mogły wrócić do nauki stacjonarnej jeszcze przed Wielkanocą.

Kiedy dziecko zaczyna się sprzeciwiać. Jak okiełznać bunt dwulatka?Kiedy dziecko zaczyna się sprzeciwiać. Jak okiełznać bunt dwulatka?Czytaj dalej

Ja niczego nie wykluczam, na każdy wariant jesteśmy przygotowani - również na powrót klas IV-VIII i klas szkół ponadpodstawowych do szkół w trybie stacjonarnym przed Wielkanocą, ale to zależy nie od tego, jak my jesteśmy przygotowani, tylko od tego, jakie są okoliczności pandemiczne i od opinii ekspertów - mówił Przemysław Czarnek.

Niestety dalsza część wypowiedzi ministra edukacji i nauki, nie niesie ze sobą takiego optymizmu. Wszystko dlatego, że Przemysław Czarnek nie odrzuca scenariusza, w którym to uczniowie klas I-III będą musieli ponownie opuścić mury swoich szkół i wrócić do nauczania zdalnego, jeżeli sytuacja epidemiologiczna ulegnie pogorszeniu.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News