Szkoła: Czarnek o powrocie uczniów
fot. unsplash.com/MChe Lee
Karol Zaborowski - 25 Lutego 2021

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół. "Dzisiaj bardziej martwimy się o to, czy nie będziemy musieli zamykać szkół dla klas I-III"

Wiele osób miało nadzieję, że wraz z kolejnymi miesiącami 2021 roku, do szkół zaczną wracać uczniowie. Faktycznie w styczniu do placówek powrócili uczniowie klas I-III, jednak decyzje o kolejnych grupach objętych ponowną nauką stacjonarną były przekładane. Teraz istnieje obawa, że również najmłodsi uczniowie będą musieli wrócić do lekcji zdalnych.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Adama Niedzielskiego podjęto decyzję, która nie spodobała się wielu rodzicom i stanowiła potwierdzenie ich obaw. Chodzi dokładniej o przywrócenie nauczania zdalnego w klasach I-III, które ponownie obowiązuje w szkołach w województwie warmińsko-mazurskim.

Wielu rodziców miało nadzieję na stopniowe przywracanie kolejnych klas do zajęć stacjonarnych, jednak według słów Przemysława Czarnka, przy obecnych wzrostach ilości zachorowań, może nas czekać pod tym względem kolejny krok wstecz.

Szkoły wrócą do nauczania zdalnego w młodszych klasach?

Już od jakiegoś czasu w raportach publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia widać wyraźny wzrost, jeżeli chodzi o ilość zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Według Adama Niedzielskiego jest to początek trzeciej fali pandemii, która właśnie nabiera rozpędu w naszym kraju.

Z tego też względu szef resortu zdrowia poinformował o przywróceniu obostrzeń, ale tylko w jednym województwie, a dokładniej warmińsko-mazurskim. Aktualna sytuacja epidemiologiczna, jak i podejmowane decyzje w tej sprawie nie napawaj optymizmem, szczególnie w kontekście słów wypowiedzianych przez Przemysława Czarnka.

Baby blues, czyli smutek poporodowy - jak sobie z nim radzić?Baby blues, czyli smutek poporodowy - jak sobie z nim radzić?Czytaj dalej

Szef MEiN był gościem w czwartek w Radiu Wrocław, gdzie rozmawiał między innymi na temat powrotu uczniów do szkół. Niestety według słów Czarnka w obliczu aktualnej trendów wzrostowych w ilości zakażeń istnieje obawa, że również uczniowie klas I-III z innych regionów będą zmuszeni wrócić do zdalnego nauczania.

To, co się wydarzyło w ciągu ostatnich dni, czyli wzrost zakażeń koronawirusem i sytuacja zwłaszcza w północnych województwach, szczególnie w województwie warmińsko-mazurskim, sprawia, że dzisiaj bardziej martwimy się o to, czy nie będziemy musieli zamykać szkół dla klas I-III w kolejnych województwach. Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa - stwierdził Przemysław Czarnek.

Jest to potężny cios zarówno dla rodziców, jak i uczniów, ponieważ coraz wyraźniejsze stają się negatywne skutki przeniesienia życia szkolnego do domów na tak długi czas. Wielu rodziców narzeka przede wszystkim na skuteczność zdalnego trybu nauczania, ale nie możemy zapominać również o wpływie nauki zdalnej na psychikę dzieci, o czym ostrzegają specjaliści.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: Onet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News