Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Andrzej Duda

Andrzej Duda

Andrzej Duda - prezydent Polski

Andrzej Duda
02.03.2022 01:00 Prezydent Andrzej Duda zawetował "Lex Czarnek"

Andrzej Duda zawetował projekt nowelizacji ustawy Prawo Oświatowe, znanej jako "Lex Czarnek". Prezydent stwierdził, że niektóre kwestie wymagają ponownego rozpatrzenia."Nie będę ukrywał, że apelowaliście do mnie państwo - przedstawiciele opozycji i różnych środowisk - o weto do ustawy o systemie oświaty, tej zmiany ustawy" - powiedział Duda. Prezydent zdecydował się zawetować ustawę i skierować ją do ponownego rozpatrzenia.

Agata i Andrzej Duda
29.12.2021 01:00 Andrzej Duda z żoną ruszyli z pomocą chorej na nowotwór rocznej dziewczynce

Arianka Wasiak jest jedenastomiesięczną dziewczynką, która walczy ze złośliwym guzem mózgu. W Polsce nie ma możliwości na wyleczenie jej, ale jest szansa na uratowanie jej życia w USA. Niestety, aby z niej skorzystać, rodzice Arianki muszą zebrać jeszcze ponad 4 mln zł. Do pomocy przyłączyło się wiele sławnych osób, w tym para prezydencka.Arianka Wasiak ma złośliwego guza pnia mózgu. Przeszła już kolejną operacją, ale jej stan wciąż dramatycznie się pogarsza. Rodzice dziewczynki założyli zbiórkę internetową, aby uzbierać pieniądze na operację i leczenie pooperacyjne w Children's Hospital w St. Louis. Brakuje jeszcze 4 419 372 zł, a do końca zbiórki zostały tylko dwa dni.

Andrzej Duda
10.11.2021 01:00 Andrzej Duda o śmierci Izabeli z Pszczyny: ''To było dwoje żyjących ludzi''

Andrzej Duda wypowiedział się na temat głośnej śmierci 30-latki z Pszczyny. Zwrócił uwagę na to, że zmarło także dziecko, o którym nikt nie mówi i przypomniał, że obecnie istnieje założenie, pozwalające na dokonanie legalnej aborcji w takiej sytuacji.W ostatnich dniach w Polsce zrobiło się głośno za sprawą 30-letniej Izabeli z Pszczyny, która zmarła, będąc w 22 tygodniu ciąży. Kontrowersje wywołało to, że lekarze zwlekali z decyzją o usunięciu płodu, pomimo iż u kobiety stwierdzone zostało bezwodzie i wady letalne płodu. Powodem zachowania medyków miał być strach przed podjęciem decyzji o aborcji ze względu na odpowiedzialność karną. W konsekwencji Izabela zmarła z powodu wstrząsu septycznego dzień po obumarciu płodu.

Andrzej Duda
22.10.2021 02:00 Andrzej Duda podpisał ustawę. Duże zmiany w ważnym świadczeniu

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy dotyczącej programu 500+. Na jej podstawie realizację świadczeń przejmie ZUS, a pieniądze nie będą już mogły być przekazywane bezpośrednio do ręki.Rodzice będą musieli przyzwyczaić się do zmian związanych z funkcjonowaniem programu Rodzina 500+. Od tej pory zajmie się nim Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Decyzja rządu wywołała pewne kontrowersje.