Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Imię Dla Synka

Imię Dla Synka

Dziecko 1980 Shutterstock
04.07.2024 07:01 W PRL-u było co najmniej dwóch w każdej rodzinie. Dziś rodzice zapomnieli o tym imieniu

W ostatnich latach PRL-u chłopców noszących to imię było po kilku w rodzinie. Dzisiejsze Janki i Tymki to przy nim rzadkie imiona. Kiedyś, bo dziś jest niezwykle rzadko wybierane, a szkoda, bo mężczyźni o tym imieniu są odważni, ambitni i pracowici. Imię Mariusz ma pochodzenie łacińskie, osoba, która je nosi, chętnie podejmuje się wyzwań, które inni uważają za niemożliwe do zrealizowania. W 2023 roku nadano je w Polsce tylko 45 razy. Widać, że rodzice zupełnie o nim zapomnieli, a szkoda, bo brzmi pięknie nieomal w każdym języku.

chłopiec PRL
17.06.2024 15:17 To imię dla chłopca było hitem w PRL. Dziś nikt nie chce nazywać tak dzieci

Zaledwie 28 chłopców, spośród blisko 260 tys. dzieci urodzonych w 2023 roku w Polsce otrzymało imię, które w PRL rozbrzmiewało na każdym podwórku. Dziś ich brakuje, a szkoda, bo chłopcy o tym imieniu mają arystokratyczne wręcz maniery i godne pozazdroszczenia zasady moralne.Ich godność osobista jest najwyższą wartością, ciągle starają się przekazywać jak najwięcej swoich dobrych cech środowisku. Przez to często łagodzą obyczaje w grupie. Bronisław, bo o nim mowa, nie bez powodu oznacza "broniącego sławy".

dziecko prl
15.06.2024 11:01 To imię dla chłopca było hitem PRL. Dziś nikt nie chce nazywać tak dzieci

W Polsce w ubiegłym roku urodziło się blisko 260 tys. dzieci. Zaledwie siedmioro z nich otrzymało to imię. Na przełomie lat 50. i 60. było hitem. Nie było klasy, w której nie byłoby chłopca, który je nosił. Dziś w skali kraju liczymy ich na palcach.Jeśli więc oczekujecie na małego chłopca, to warto je rozważyć, bo istnieje spora szansa, że będzie jedyny nie tylko w klasie, ale i w szkole. A oryginalne imiona zapadają w pamięć, a to akurat bywa pomocne w życiu.

Chłopiec
10.06.2024 11:07 Imiona dla bogaczy. Chłopcy, którzy je noszą, mają smykałkę do interesów

Zwykle nadajemy dzieciom imiona, które po prostu nam się podobają. Czasem kieruje nami rodzinna tradycja, albo moda. Dawniej ludzie kierowali się głównie ich znaczeniem. Wierzono, że imiona przyciągają różne cechy, a także trochę kuszą los. Niemoj czy Niechciej nie sugerowały, że dziecko było nieplanowane, tylko oznaczały chęć obrony malucha przed pechem, gdy ten dokuczał rodzicom. Takie "wyrzeknięcie się" dziecka miało oszukać zły los, by ten omijał dziecko. Ale imiona mają też przyciągać to, co dobre. Na przykład bogactwo. Jak nazwać syna, by skazać go na życie w dostatku?

Kubicka Baron dziecko
27.05.2024 09:58 Sandra Kubicka urodziła dwa miesiące przed terminem. Imię jej synka oznacza "silny jak lew”

16 maja 2024 roku Sandra Kubicka urodziła syna. Przez 9 dni ta informacja była utrzymywana w tajemnicy, bo chłopiec przyszedł na świat przedwcześnie.Radosną nowinę przekazał ze sceny na Sopot Hit Festiwal dumny tata - Alek Baron. Zarówno modelka, jak i dziecko są już w domu. Para wybrała dla chłopca piękne imię. 

dziewczynka łąka
24.05.2024 12:28 Jak dać na imię dziecku z długim nazwiskiem? Mamy 20 propozycji

Długie imię i długie nazwisko to kiepskie połączenie. Wie o tym każdy, kto próbował zmieścić takie w urzędowych rubryczkach. Dlatego często ze względów praktycznych rodzice o długich nazwiskach szukają krótkich imion. A tych pięknych wcale nie brakuje, mało tego - mogą być oryginalne i mieć piękne znaczenie. Przyglądamy się imionom zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, które mają nie więcej niż 5 liter i pasują do długich nazwisk.

chłopiec dziecko
05.05.2024 09:30 Zastąpi Brajana i Antosia. To imię męskie będzie hitem 2024 roku

Ranking imion męskich dla dzieci 2023 roku pokazał, że do gry wróciły na dobre stare polskie imiona. Ale idzie nowe. W 2024 roku wrócą imiona dla chłopców, które już kiedyś świeciły triumfy. A to jedno chłopięce imię w szczególności.W 2023 roku w Polsce urodziło się 257,3 tysiąca dzieci. W wykazie imion nadawanych dzieciom wyraźnie widać, że dużo większa kreatywność w nadawaniu imion występuje u rodziców dziewczynek. Jednak i rodzice chłopców coraz częściej kombinują z imionami dla swoich pociech. 

chłopiec
02.04.2024 09:42 Imię dla rolnika. Jeśli nazwiesz tak syna, babcia będzie łapać się za głowę

Wybierając imię dla syna, zwykle chcemy, aby brzmiało mocno, było międzynarodowe. Chłopiec ma kojarzyć się z kimś stanowczym i silnym. Sięgamy po inspirację wśród królów, piłkarzy. Czasem, szczególnie młode mamy w romantycznym porywie serca szukają imienia w poezji. Polacy coraz bardziej odchodzą od imion, od których jeszcze dwie dekady temu roiło się w szkołach.Obecni 30-, 40-latkowie nie mają więc sobie równych, bo Pawłów, Marcinów, Michałów, Łukaszów  i Adamów ubywa z każdym rokiem. A szkoda, bo te imiona także mają piękne znaczenie i są ponadczasowe. Jedno z nich oznacza łączyć się lub też... ziemia. Przez to drugie znaczenie uznano to imię za odpowiednie dla rolnika, a to praca ciężka i niedoceniana. Rodzice przez lata unikali nazywania tak synów.

Imiona dla chłopca 2024
15.12.2023 09:31 Prowadzi setki ciąż rocznie. Mówi, jakie imiona dla chłopców będą królowały w 2024 roku

Jeden z ulubionych położników Polek, dr Wojciech Falęcki, co jakiś czas publikuje imiona, które najbardziej przypadły mu do gustu, wśród tych wybieranych przez pacjentki dla przyszłych dzieci. Typy lekarza na 2024 rok są iście królewskie!Uważne obserwatorki lekarza zdążyły już zauważyć, że jego ulubione imiona są zwykle bardzo oryginalne, choć nie "dziwaczne". Jakiś czas temu lekarz, który co roku wita na świecie setki dzieci,  zachwycił się imieniem Celinka. Tym razem położnik wskazał na dwa męskie imiona, które dla synów wybrała zaprzyjaźniona pacjentka. 

krótkie imiona dla dziecka 2024
01.12.2023 13:23 Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2023 roku mają tylko trzy litery. Zgadniesz jakie?

Końcówka roku to pracowity czas także dla statystyków i badaczy. Oni liczą m.in. to, jakie imiona nadajemy naszym dzieciom. Nie ma jeszcze oficjalnych danych z Polski, ale angielski portal Baby Center sprawdził, jakie imiona w mijającym roku są najpopularniejsze na całym świecie.

imiona dla chłopca Andrzej
28.11.2023 09:57 Jest w TOP3 imion dla chłopców w Polsce. Niedługo będzie miał imieniny

Jeszcze niedawno nie było w tym kraju podwórka, ani klatki w boku, gdzie nie mieszkałby choć jeden chłopiec o tym imieniu. Mówi się, że to urodzone łobuzy, awanturnicy i cholerycy. Jednak jeszcze niedawno rodzice chętnie wybierali to imię, bo synowi miało gwarantować sukces, powodzenie u płci pięknej i szczęśliwe życie. Aż chciałoby się zanucić, parafrazując klasyka: "Dziś prawdziwych Andrzejów już nie ma...".W pierwszym półroczu 2023 roku to imię nadano zaledwie 75 chłopcom. To zaskakująco mało, bo jeszcze w pokoleniu współczesnych 40-, 50-latków Andrzejów nie brakuje, jednak od lat nie zdarzyło się, by nazwano tak więcej niż 200 chłopców w całym kraju. Andrzej świętuje 30 listopada, lecz mimo popularności Andrzejek... powoli solenizantów jest coraz mniej. 

Eustachy - znacznie imienia
14.11.2023 08:20 Od lat nie nazwano tak żadnego dziecka w Polsce. Dlaczego to imię się nie podoba?

Jest dźwięczne, piękne, doskonale wpisuje się w aktualny trend "starych" imion i oznacza "kwitnący". A jednak od dwóch lat w Polsce nikt nie nazwał tak syna. W 2021 roku zaledwie dwóch chłopców otrzymało to pochodzące z greki imię.Można pomyśleć, że o tym imieniu ludzie...zapomnieli. Mężczyzna noszący to imię jest szalenie empatyczny, pomocny, lojalny i wierny. Mówi się, że dobrym znakiem zodiaku dla niego jest skorpion, więc jeśli lada dzień rodzisz, warto może je rozważyć?

Stefan - znaczenie imienia
25.08.2023 08:19 To imię nosił bohater popularnego serialu w PRL. Rodzice znów nazywają tak dzieci

W 2022 roku nadano to imię 503 chłopcom. Nic dziwnego, że rodzice coraz chętniej po nie sięgają. Wszak z greki znaczy "znak zwycięstwa". Do tego chłopiec noszący to imię szybko się uczy, jest sprawny fizycznie i pewny siebie. Z roku na rok młodzi rodzice coraz chętniej nazywają tak synów.Stefan w dzieciństwie bywa małym łobuziakiem. Jednak wyrasta na prawdziwą dumę rodziców. Dziecko, które nosi to imię, jest skazane na sukces! Już za chwilę najpopularniejsze w roku imieniny Stefana, świętuje on 2 września. Zobacz, jakie cechy łączą chłopców o tym imieniu.

Niemowlę
08.06.2022 15:57 Jej partner chciał nazwać syna po swoim kocie. W końcu dowiedziała się, skąd czerpał inspirację

Wybór imienia dla dziecka jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu przyszłych rodziców. Zdarza się, że pomiędzy partnerami tworzą się konflikty dotyczące tego wyboru. Ten mężczyzna chciał nazwać syna imieniem kota. Gdy jego partnerka poznała całą prawdę, zamarła.Początkowo młoda mama nie wiedziała, skąd wziął się pomysł na imię zaproponowane przez jej partnera. W końcu jednak jego siostra wyjawiła nieprzyjemne fakty. Okazało się, że imię powiązane jest z przeszłością mężczyzny.

Projekt bez tytułu (6)
19.03.2022 01:00 Poinformowali teściową o imieniu dla synka. Dosadnie skomentowała ich wybór

Przyszła mama opowiedziała, jak zareagowała jej teściowa, kiedy dowiedziała się, jakie ona i jej mąż wybrali imię dla synka. Matka jej męża krytykowała każdą propozycję. "Ręce mi opadły" - powiedziała spodziewająca się dziecka kobieta.Wybór imienia dla dziecka to jedna z najważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć przyszli rodzice. Czasem okazuje się być wyjątkowo trudna, szczegolnie kiedy do akcji wkraczają osoby trzecie, próbując wpłynąć na decyzję pary. Przekonała się o tym Beata, która o swoich doświadczeniach związanych z wyborem imienia, opowiedziała portalowi edziecko.pl.