Objawy

zespół alicji w krainie czarów
09.08.2023 13:39 Syndrom Alicji w Krainie Czarów dotyka coraz więcej dzieci. Te objawy powinny cię zaniepokoić

To bardzo dziwna przypadłość. Niektórzy lekarze nawet jej nie znają. Nazwa nie jest przypadkowa, bo osoby, które dotyka syndrom Alicji w Krainie Czarów, rzeczywiście mogą poczuć się jak w bajce, i to nieco strasznej.– Pewnego wieczoru położyłam chorego syna do łóżka. Nagle popatrzył na mnie dziwnie i powiedział: „Mamo, jesteś bardzo malutka. Wyglądasz, jakbyś się skurczyła”. Mama, która relacjonuje to zdarzenie dla portalu parents.com uznała, że to efekt gorączki. Kolejnego dnia dziwne objawy znów się pojawiły, choć syn już nie gorączkował. 

szpital
23.03.2022 04:28 Jakie najczęściej objawy mają dzieci, gdy zarażą się COVID-19? Pediatra wyjaśnia

Aneta Górska-Kot, ordynator oddziału pediatrycznego w warszawskim szpitalu przy ulicy Niekłańskiej powiedziała, że w czwartej fali COVID-19 jest najwięcej zachorowań wśród dzieci do tej pory. Przyznała, że u większości z nich choroba przebiega łagodnie, ale zdarzają się także ciężkie przypadki.Aneta Górska-Kot, ordynator oddziału pediatrycznego w warszawskim szpitalu w rozmowie z TVN24 opowiedziała o tym, jakie objawy występują najczęściej u dzieci zarażonych koronawirusem.

omikron
23.03.2022 04:24 Objawy zakażenia Omikronem u dzieci. Podajemy listę

Na początku pandemii koronawirusa rodzice mogli być spokojni o swoje dzieci, dla których nie stanowił on większego zagrożenia. Najmłodsi przechodzili wtedy zakażenie wirusem SARS-CoV-2 bezobjawowo. Obecnie pojawiła się już kolejna odmiana wirusa, która niestety atakuje także dzieci, wywołując objawy choroby i stanowiąc dla nich zagrożenie. Według ekspertów Omikron jest łagodniejszą odmianą koronawirusa, ale za to bardziej zaraźliwą. Największe niebezpieczeństwo stanowi dla osób niezaszczepionych w tym małych dzieci, dlatego w grupie najmłodszych pojawia się coraz więcej przypadków zakażeń Omikronem.