Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zwierzęta

Zwierzęta

pająk w oknie
11.07.2024 08:47 Spryskaj okna, a pająki czmychną w popłochu. Ten zapach wyczują z daleka

Lato to czas, kiedy szeroko otwieramy okna. Tak skutecznie wietrzymy mieszkania i obniżamy temperaturę wewnątrz. W wielu domach przez cały sezon okien w ogóle się nie zamyka! I dobrze, bo tak jest zdrowiej, ale w ten sposób wpada nam także do środka mnóstwo owadów.Muchy, komary i meszki tylko czekają, aż uchylimy lufcik. A z nimi, niestety, także pająki. Nieproszeni goście czasem wydają się tylko czyhać na naszą chwilę nieuwagi. Jak ich zniechęcić do odwiedzin?

gołąb
23.06.2024 12:40 Gołębie nie cierpią tego zapachu. Będą omijać twój balkon z daleka

Ci niechciani goście na naszych balkonach bywają prawdziwą udręką. Gołębie śmiecą, hałasują, a ich odchody czuć nawet z dużej odległości. Gdy tylko upatrzą sobie jakiś balkon, potrafią być niezwykle uparte. Chwila nieuwagi – i mamy gniazdo.Jak wygonić te paskudy? Czasem wydaje się, że jedyną metodą na gołębie jest siatka. Ale jest inny, bardzo skuteczny, i nie tak bardzo inwazyjny sposób. Dzięki niemu pozbędziesz się natrętnych ptaków raz na zawsze.

rozella królewska
29.05.2024 13:56 Papugi rozgościły się w parkach i ogródkach działkowych. "To nie prezent dla dziecka"

Widok papugi na drzewie w naszym klimacie jeszcze do niedawna mógł oznaczać tylko jedno: mamy do czynienia z uciekinierem z czyjejś klatki. Jednak w Polsce te ptaki żyją na wolności już od kilku lat i świetnie sobie dają radę, nawet zimą.Są niezwykle inteligentne, wynajdują zmyślne kryjówki, a z karmników wyganiają nawet duże ptaki. Wiedzą, jak zapewnić sobie dostęp do pokarmu. Te ptaki to jednak gatunek inwazyjny i stanowi pewne zagrożenie dla naszych rodzimych.

turkuć podjadek
17.05.2024 11:37 Czy to chrząszcz, czy to koń? Monstrum z ogrodowych grządek

Niewiele owadów, zamieszkujących nasze ogrody, robi na nas takie wrażenie. Ten wygląda jak skrzyżowanie pszczoły z myszą i może jeszcze z rakiem. Naprawdę, można się nieźle przestraszyć podczas pracy wśród grządek.Ten dziwny stwór to turkuć podjadek. Jak na owada ma imponujące rozmiary – nawet ponad 6 cm! Można krzyknąć na jego widok, ale czy jest sens się go obawiać? Jakie szkody może wyrządzić naszym uprawom?

kobieta z psem
13.05.2024 12:08 Za psa w lesie można dostać mandat. Uważaj, by nie spotkać leśnika

Nie ma to jak aktywny wypoczynek w towarzystwie ukochanego czworonoga. Najlepiej gdzieś na łonie na tury, na łące lub w lesie, żeby pies miał możliwość się porządnie wybiegać. Wszak ruch to zdrowie. Właściciele psów często nie mają jednak pojęcia o tym, że spuszczenie pupila ze smyczy może mieć przykre konsekwencje dla... ich portfeli. Grozi za to mandat i to niemały.

kowal bezskrzydły
09.04.2024 15:13 "Tramwajarze" opanowały nasze ogrody. Czy mogą być groźne dla zdrowia?

Te robaki wyłażą ze swoich kryjówek, gdy tylko zrobi się cieplej. W pochmurny dzień trudno na nie trafić, ponieważ uwielbiają słońce i wysokie temperatury. Dla małych dzieci stanowią bardzo interesujący element przyrody.Maluchy kucają nad nimi i potrafią spędzić w ten sposób naprawdę dużo czasu. Podkładają im patyczki, robią dla nich przeszkody i domki. Co odważniejsze – biorą "wagoniki” w rączki i przyglądają im się z bliska. Czy powinniśmy na to pozwalać? Spokojnie! Kowale bezskrzydłe to zupełnie niegroźne owady.

zagadka obrazkowa
24.03.2024 10:56 Znajdź pieska z ogłoszenia. Wprawnemu oku zajmie to tylko kilka sekund

Ten test zajmuje dosłownie kilka sekund, a bezbłędnie sprawdza twoja spostrzegawczość. Wzięcie udziału w zabawie to dobra okazja do przekonania się, czy nasz mózg dobrze pracuje. Znalezienie pieska powinno zająć ci zaledwie chwilę, ale czy na pewno jesteś aż tak dobry? 

gąsienice
09.03.2024 09:28 Taką gąsienicę chciałoby mieć każde dziecko. Ale niektóre są niebezpieczne

Przyroda potrafi zaskakiwać. Bywa zachwycająca i zdumiewająca. Czasem aż trudno uwierzyć, że to, co widzimy, jest prawdą. Gąsienice ze zdjęcia wcale nie są postaciami z bajek, ani też wytworem sztucznej inteligencji, czy… żelkami. Są jak najbardziej żywe.To gąsienice motyla z rodziny paziowatych. Wygląda tak niesamowicie, żeby... odstraszać potencjalne drapieżniki. Trzeba jednak przyznać, że nas raczej zachęca – żeby wziąć do ręki, pogłaskać. Ale tu trzeba jednak uważać.

Lizanie twarzy przez psa
19.09.2023 13:36 Niewinna zabawa może skończyć się tragicznie. Wielu właścicieli psów tego nie wie

Wielbiciele psów traktują czworonogi jak członków rodziny. Kochają je, pozwalają im wskakiwać na kanapę, a nawet wpuszczają do łóżka. Podczas zabaw nie mają nic przeciwko wspólnemu tarmoszeniu się, choć w trakcie tych igraszek często zdarza się, że pies liże swojego opiekuna. Jak to jest z tym lizaniem? Pozwalać na to, czy nie? Są tacy, którzy powiedzą, że to przejaw pozytywnych uczuć zwierzęcia i w lizaniu nie ma nic złego. Dla innych jest to niehigieniczne i potencjalnie groźne dla zdrowia i nie pozwalają na to, by pies lizał ich, a tym bardziej – ich dziecko. 

dziecko z kotem
01.10.2021 02:00 Piękna przyjaźń między kotem a dzieckiem

W popularnej aplikacji Tik Tok stało się ostatnio modne nagranie, które przedstawia niezwykłą relację pomiędzy małym dzieckiem a kotem. Internauci byli oczarowani i pozytywnie komentowali zamieszczony w sieci film.Popularność aplikacji Tik Tok w Polsce wciąż rośnie. Jeszcze niedawno była używana głównie wśród nastolatków. Jej główną funkcją jest nagrywanie krótkich filmików z podkładem muzycznym, które w założeniu mają przypominać teledyski, dlatego popularne wśród młodzieży było nagrywanie krótkich układów tanecznych do znanych hitów. Dziś jednak coraz częściej używana jest także do nagrywania i udostępniania innych treści i to nie tylko przez nastolatków.