Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Tragiczny wypadek w Warszawie. Chłopca dosłownie zmiotło z ulicy, na asfalcie został tylko but
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 07.06.2024 08:13

Tragiczny wypadek w Warszawie. Chłopca dosłownie zmiotło z ulicy, na asfalcie został tylko but

radiowóz
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W czwartkowy poranek na warszawskiej Woli doszło do tragicznego wypadku. 13-latek został potrącony na przejściu dla pieszych. Kierująca 24-latka była pod wpływem narkotyków.

Potrącenie 13-latka w Warszawie

6 czerwca w godzinach porannych przy ul. Płockiej w Warszawie doszło do tragicznego wypadku. 13-letni chłopiec został potrącony na przejściu dla pieszych przez kierującą osobową Toyotą.

Gdy na miejsce dotarły służby, dziecko wciąż było nieprzytomne. Chłopca niezwłocznie przewieziono do szpitala. Na jezdni został jego but i Toyota z pokaźnym wgnieceniem na masce. 24-letnią kierującą pojazdem przebadano na obecność alkoholu i narkotyków. Jeden z testów wyszedł pozytywny.

ul. Płocka
Fot. Google Maps

24-latka pod wpływem narkotyków potrąciła dziecko

Jak przekazał w rozmowie z TVN24  Rafał Markiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, kobieta była pod wpływem kokainy. Narkotyki znaleziono także w kierowanym przez nią samochodzie. 

 Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do potrącenia 13-letniego chłopca przez kierującą samochodem marki Toyota. Miało to miejsce na przejściu dla pieszych. W związku ze zdarzeniem nastolatek trafił do szpitala. Policjanci wykonali narkotest u kierującej toyotą, który wyszedł pozytywny. Wykazał obecność kokainy w organizmie.

Narkotyki i gotówka w samochodzie

W pierwszych doniesieniach pojawiły się informacje, e chłopiec jest w ciężkim stanie. Policja nie potwierdza tych informacji. Jak przekazał Markiewicz, życie chłopca nie jest zagrożone. Skończyło się na starciach i stłuczeniach.

Po zajściu przeszukano samochód 24-latki, policja ujawniła w nim narkotyki, a także, jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze TVN24, sporą sumę gotówki. Kobieta została zatrzymana. 

Zobacz także:

Podwójne wypłaty 800+ w czerwcu. Kiedy ZUS przeleje świadczenie?

Wyniki egzaminów: "To przepaść". Chłopcy uczą się dużo słabiej niż dziewczynki

Młodzież nie radzi sobie z językiem polskim. “Są dzieci, którym w domu nikt nie przeczytał ani jednej książki”

Jaka spacerówka do samolotu? Możesz kupić wózek nawet za mniej niż 100 zł
spacerówka do samolotu
spacerówka do samolotu
Problematyczne może okazać się nawet samo przemieszczanie się z maluchem po lotnisku. I tu z pomocą może przyjść nam dobry wózek. Parasolka, dzięki której nie będzie trzeba nosić dziecka na rękach i z którą łatwo będzie się przemieszczać. Takie spacerówki można kupić już za 100 zł.Lot samolotem z dzieckiem, zwłaszcza ten pierwszy, może być stresujący dla rodziców. Maluch jeszcze nie wie, co go czeka, ale jego mama i tata często zaczynają przewidywać możliwe trudności. Czy dziecko będzie się bało? Jak zniesie różnicę ciśnień?
Czytaj dalej
"Pili, bili, teraz udają fantastycznych dziadków. Nie mogę im wybaczyć, że nie dali mi takiego dzieciństwa"
matka i córka
"Mnie traktowali jak tanią siłę roboczą i worek do bicia z powodu frustracji. Teraz zgrywają kochających dziadków. Nie mogę patrzeć na moich rodziców, ale potrzebuję ich pomocy przy dzieciach" - pisze do nas Agnieszka w odpowiedzi na jeden z odcinków podcastu. Podzieliła się z nami swoją historią.Agnieszka dorastała na wsi w latach 90. Swoje dzieciństwo wspomina jako pasmo strachu i ciężkiej pracy. Od świtu do nocy była goniona do pomagania przy zwierzętach gospodarskich. Wieczorami chowała się pod kołdrą przed pijanym ojcem i jego awanturami z matką. Tym bardziej nie może uwierzyć w przemianę, która dokonała się, gdy jej rodzice zostali dziadkami. 
Czytaj dalej