portalparentingowy.pl
Uczniowie starszych klas w szkole

fot. pixabay.com/ArtTower

Część uczniów ze starszych klas już wróciła do szkoły. Dyrekcja tłumaczy swoją decyzję

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Uczniowie chcący zdobywać wiedzę w dobie pandemii muszą się zmagać z wieloma problemami. Choć młodsze klasy rozpoczęły już naukę stacjonarną, to starsi uczniowie wciąż uczą się zdalnie. Jednak jest pewna szkoła, która wyłamała się z tego schematu.

Nie ulega wątpliwości, że zdalne nauczanie wprowadzone na skutek wybuchu pandemii COVID-19 wywołało całą masę kontrowersji. Zarówno uczniowie, jak i rodzice zauważyli problemy, jakie niesie ze sobą ten sposób przekazywania wiedzy. Z tego też względu wiele osób czeka z niecierpliwością, kiedy starsi uczniowie będą mogli wrócić do szkół.

Co ciekawe, jest pewna placówka, która wyłamała się z przyjętego schematu i już teraz jej uczniowie z klas czwartych i wyższych mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne. Dodatkowo dyrekcja tłumaczy, że decyzja, którą podjęto, nie łamie w żaden sposób zaleceń wydanych przez rząd.

Starsi uczniowie w szkole

Według decyzji podjętej przez MEN 18 stycznia naukę stacjonarną rozpoczęli uczniowie klas najmłodszych. Wielu nauczycieli i rodziców ma nadzieję, że już niedługo zostanie wydane rozporządzenie dotyczące pełnego powrotu polskiego szkolnictwa do trybu nauczania stacjonarnego. Jednak na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Przemysław Czarnek zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Chociaż mimo przyjętego schematu nauczania zdalnego, jedna ze szkół podstawowych w Rzeszowie wprowadza własne zasady. Chodzi dokładniej o Społeczną Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Rzeszowie.

Dyrektorka placówki opierając się na rozporządzeniu wydanym przez MEN, według którego, jeżeli uczeń nie ma możliwości uczestniczenia w zajęciach zdalnych, to dyrektor ma obowiązek umożliwić dziecku realizację zajęć w budynku szkoły. Tyczy się to zarówno dzieci niepełnosprawnych, jak i tych, które nie mają dostępu do komputera czy też internatu.

W takiej sytuacji wystarczy zaświadczenie od rodzica, aby uczeń mógł brać udział w standardowych lekcjach.

Anna Czarek, która pełni funkcję dyrektora tej szkoły tłumaczy, że podjęta przez nią decyzja jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Dodatkowo zapewnia, że podczas zajęć organizowanych w budynku szkoły zachowane są wszelkie zalecenia sanitarne. Zaznacza również, że jej szkoła nie jest duża, a same lekcje prowadzone są w systemie hybrydowym, co oznacza, że część uczniów łączy się przez internet z nauczycielami, którzy są w klasie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Monika Mrozowska pochwaliła się zdjęciem z mamą. "Wygląda jak nastolatka"

  • Czarnek o powrocie dzieci do szkół. "Wszyscy potrzebujemy normalności"

  • Ból głowy potrafi być prawdziwym utrapieniem. Jak łagodzić ból w trakcie ciąży?

Źródło: Onet.pl

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >