portalparentingowy.pl
Uczniowie wracają do zdalnych zajęć

.

Przywrócenie obostrzeń. Uczniowie klas I-III w jednym z województw wracają do zdalnych zajęć

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego poruszono temat polskiego szkolnictwa. Niestety szef resortu zdrowia nie ma dobrych wieści. W jednym z województw przywrócono zdalne lekcje w klasach I-III.

Już od kilku dni obserwujemy w raportach wydawanych przez MZ silny wzrost, jeżeli chodzi o ilość zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Według szefa resortu jest to trzecia fala pandemii, która w Polsce właśnie nabiera rozpędu.

Szczególnie niepokojące dane pochodzą z jednego województwa, a dokładniej z warmińsko-mazurskiego. To właśnie tam obserwowane są najwyższe wskaźniki, jeżeli chodzi o procent nowych zakażeń, a także ilość uczniów, którzy ze względu na zakażenia w szkole musieli wrócić do systemy zdalnej nauki lub ich lekcje są prowadzone w planie hybrydowym.

Uczniowie wracają do zajęć zdalnych

Rosnące wskaźniki zachorowań zmusiły Adama Niedzielskiego do podjęcia decyzji o przywróceniu obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim. Chodzi tu o ponowne zamknięcie między innymi galerii handlowych, basenów, kortów tenisowych oraz teatrów i muzeów.

Niestety obostrzenia wracają również do szkół z tego regionu. Już od 27 lutego w województwie warmińsko-mazurskim zostanie przywrócony system zdalnego nauczania dla uczniów klas I-III. Jest to potężny cios dla rodziców, którzy mieli nadzieję, że już niebawem coraz więcej dzieci będzie mogło brać udział w lekcjach stacjonarnych.

Sam Adam Niedzielski podkreślał w swoich wcześniejszych wypowiedziach, że rządowi zależy na jak najszybszym przywróceniu stacjonarnych lekcji i będzie w tej sprawie podejmował odważne decyzje. Jednak większość osób miała nadzieję, że ta odwaga przejawi się w zupełnie inny sposób.

Oczywiście Minister Zdrowia podkreślał, że aktualna sytuacja nie jest optymistyczna, chociażby podczas rozmowy w TOK FM, ale raczej nikt się nie spodziewał, że nad Polską znowu zawisie możliwość pełnego powrotu do zdalnego nauczania. Niestety w obliczu aktualnej sytuacji epidemiologicznej Adam Niedzielski zapowiedział, że musimy zrobić krok wstecz.

Warmińsko-mazurskie jest tą jedną szesnastką kroku, który wykonujemy wstecz - mówił minister Niedzielski.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: konferencja prasowa

Podobne artykuły

Terapia pedagogiczna

Szkoła

Terapia pedagogiczna

Czytaj więcej >
Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >