Warszawski ratusz zapowiedział od września zmiany w szkołach
Warszawski ratusz zapowiedział poważne zmiany po powrocie do szkół. Nauczyciele dostali szczegółowe wskazówki - mają między innymi nie wystawiać uczniom ocen.
-
Szkoły w Warszawie nie będą wyglądały jak przed pandemią
-
Ratusz opublikował listę szczegółowych wskazówek dla dyrekcji i nauczycieli
-
Dużo uwagi poświęcić mają zdrowiu psychicznemu swoich wychowanków
Pandemia przyniosła ogromne zmiany w szkolnym nauczaniu. Warszawski ratusz zdecydował się na szereg nowych rozwiązań od września.
Warszawski ratusz zapowiada zmiany w szkołach
Pandemia zmieniła nasze życia pod wieloma względami. Przede wszystkim duża część naszego życia przeniosła się do Internetu, co niestety nie pozostało bez skutku na naszą psychikę. Szczególnie mocno ucierpiały na tym dzieci i młodzież szkolna.
Okazuje się, że warszawski ratusz postanowił również wprowadzić zmiany w nauczaniu. Samorządowcy w stolicy opublikowali specjalistyczny plan złożony z kilku punktów, w którym zaproponowali szereg nowoczesnych rozwiązań, mających jak najbardziej pomóc w stworzeniu szkoły przyjaznej dla dzieci.
Przede wszystkim rządzącym zależy na jak największym odciążeniu psychicznym dzieci. Jednym z najistotniejszych punktów jest apel o zwiększenie świadomości i uważności na problemy psychiczne u uczniów. Więcej środków ma być przeznaczane na szkolnych psychologów.
Jednak nie tylko uczniowie ucierpieli na zdalnym nauczaniu - niedawno przeprowadzone badania udowodniły, że prawie połowa nauczycieli cierpi na wypalenie zawodowe . Ratusz zaleca, aby wszyscy nauczyciele przeszli specjalistyczne szkolenia ze zdrowia psychicznego.
Jak będzie wyglądała nauka w szkole po pandemii?
Warszawa nie zamierza także pozostać głucha na technologiczne nowości, które sprawdziły się podczas pandemii. Nauczanie online przyniosło wiele rozwiązań, o których warto pamiętać nawet po powrocie do szkoły - takie jak specjalne kursy, quizy, prezentacje, czy forma pracy wspólnej na specjalnych platformach.
- Nie może być tak, żeby nauczyciele pracowali na swoich prywatnych komputerach. Mamy 200 tys. uczniów 30 tys. nauczycieli, każdy z ich powinien mieć dostęp do sprzętu - wyznała przedstawicielka warszawskich samorządowców, Natalia Łaboda. Kolejnym punktem, który ma w istotny sposób zmienić sposób nauczania jest hasło "diagnozowanie, nie ocenianie". Nie da się ukryć, że nauczanie zdalne było dużo mniej efektywne niż stacjonarne, niestety nie poszły za tymi wnioskami zmiany w programie. Dlatego warszawscy radni apelują do nauczycieli, aby przez pierwsze miesiące po powrocie nie wystawiali uczniom ocen.
Popieracie takie rozwiązania?
Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:
-
Zalety drewnianych zabawek. Jest ich więcej niż można się spodziewać
-
Zabiegi kosmetyczne w trakcie ciąży. Nie ze wszystkich można skorzystać
-
Objawy niedoboru magnezu u dziecka. Jak je rozpoznać i uzupełnić braki?
Źródło: polskieradio24.pl