portalparentingowy.pl
Przemysław Czarnek

fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ważny komunikat Ministra Edukacji na 11 listopada dla wszystkich uczniów

11 Listopada 2021

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, podpisał list do uczestników obchodów Święta Niepodległości 11 listopada. Stwierdził w nim, że niezwykle ważne jest kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku do historii wśród młodych Polaków.

Przemysław Czarnek przypomniał o kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji podpisał oficjalny list skierowany do wszystkich biorących udział w obchodach 11 listopada. Poruszana w nim jest kwestia uczniów.

Komunikat Ministra Edukacji

- Narodowe Święto Niepodległości to szczególny dzień w kalendarzu polskich rocznic historycznych. Pamięcią sięgamy do wydarzeń z 1918 roku, kiedy po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy. Ze czcią wspominamy pokolenia Polaków, którzy w najróżniejszy sposób - często w odległych zakątkach świata - walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Myślimy o tych, którzy w najcięższych czasach zaborów zawsze zachowywali Polskę w swoim sercu i wytrwale dążyli do ocalenia naszej kultury oraz narodowej tradycji — napisał minister Czarnek w skierowanym do Polaków liście.

11 listopada Minister Edukacji i Nauki zwrócił uwagę na konieczność dbania o pomyślność i wolność naszego kraju. Jego zdaniem obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości idealnie wpisują w ideę pielęgnowania pamięci o bohaterach narodowych. Poruszył także kwestię polskiej młodzieży.

Przemysław Czarnek

Czarnek podpisał rozporządzenie. Zezwala na zamknięcie szkół w powiatach przygranicznych

CZYTAJ DALEJ

Minister Edukacji o młodych patriotach

- To bardzo ważne, aby w młodych ludziach kształtować szacunek dla naszej historii, przywiązanie do symboli narodowych, a także poczucie dumy z bycia Polakami — możemy przeczytać w liście ministra Czarnka.

Szef MEiN nie pierwszy raz podkreślił znaczenie patriotyzmu oraz wartość idącą w parze z wszczepianiem w młodych Polakach szacunku do historii i symboli narodowych. Niedługo do szkół wprowadzone zostaną zmiany w programie nauczania. W ich efekcie uczniowie szkół ponadpodstawowych zaczną uczęszczać na lekcje historii i teraźniejszości.

- Ideą jest, żeby w 1 i 2 klasie szkoły ponadpodstawowej był przedmiot, którego treścią będzie historia najnowsza, historia II połowy XX w. zaczynając od końca II wojny światowej, z wprowadzeniem i przypomnieniem tego, co działo się w czasie II wojny światowej — czytamy o nowym przedmiocie na stronie gov.pl

Zobacz post:Źródło: twitter.com/MEIN_GOV_PL

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Czy zdałbyś kartkówkę z polskiego? Sprawdź swoją wiedzę na temat lektur szkolnych

Pytanie 1 z 5

Która z tych bohaterek miała rude włosy?

Czego nie podawać dzieciom? Lista zakazanych produktów

Slajd 1 z 5

Grzyby leśne

Zwykle rodzice uważają, że grzyby są zbyt ciężkostrawne i nie powinno się ich podawać dzieciom. Jest w tym ziarenko prawdo. Przed 11 miesiącem życia dziecko nie powinno być karmione potrawami opartymi na grzybach. Po minięciu tego okresu można do ich diety powoli wprowadzać grzyby hodowlane jak pieczarki czy boczniaki. Jednak z grzybami leśnymi lepiej poczekać trochę dłużej. Specjaliści radzą, by wprowadzać je do diety dopiero po 12 roku życia. Wcześniej ich organizm może nie poradzić sobie z ewentualnymi zatruciami.Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Komunikat Niedzielskiego nt. możliwego zamknięcia szkół. Minister rozwiał wątpliwości

Czytaj więcej >

Szkoła

Co zrobić kiedy dziecko nie chce chodzić do szkoły? Istnieje skuteczny sposób

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo ogłosiło. Ważne rekomendacja dla szkół ws. nauki stacjonarnej

Czytaj więcej >

Szkoła

Czarnek wyjawił, co powinny zrobić dzieci, aby dostąpiły zbawienia

Czytaj więcej >
Szkoła

Szkoła

Ministerstwo edukacji wydało komunikat ws. funkcjonowania przedszkoli i szkół w Polsce

Czytaj więcej >

Szkoła

Apel wiceprezydent stolicy. Będą zmiany w szkołach?

Czytaj więcej >