Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Wstrząsająca interwencja w Chełmie. Policjantów zmroził widok dzieci
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 01.12.2023 09:31

Wstrząsająca interwencja w Chełmie. Policjantów zmroził widok dzieci

Pijani rodzice Chełm
Fot. Pixaby

Rodzice zajęci byli libacją, a nie dziećmi. Gdy policjanci weszli do środka - zamarli. Troje maleńkich dzieci trafiło pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej. Będą tam bezpieczniejsi, niż w domu z mamą i tatą. Tak nie powinno być, nigdy.

Funkcjonariusze pojechali do wezwania. W jednym z mieszkań w miejscowości w gminie Chełm sąsiedzi słyszeli awanturę. Był środek nocy z poniedziałku na wtorek (27/28.11.2023), funkcjonariusze po wejściu do mieszkania doznali szoku.

Troje dzieci w środku syfu

Awanturująca się para to 25-letnia kobieta i jej o 5 lat starszy partner. Oczywiście byli pod wpływem alkoholu. Pod ich opieką przebywała trójka małych dzieci od 2 do 6 lat. Mimo późnej pory maluchy nie spały. Jednak policjantów uderzyło coś jeszcze.

W mieszkaniu było bardzo zimno i panował bałagan. Policjanci wezwali służby medyczne, aby przebadały dzieci. Przybyły na miejsce zespół ratowników stwierdził, że dzieci są zdrowe. Jasne było jednak, że w domu zostać nie mogą.

Kopia – Marta L - 2023-12-01T091935.812.jpg
Fot. Freepik

Bezpieczeństwo dzieci

"Pod ich (pijanej pary - red.) opieką przebywało troje małoletnich dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. Pomimo nocnej pory dzieci jeszcze nie spały. W domu panował bałagan i było zimno. Na miejsce dotarł personel medyczny. Po badaniach okazało się, że dzieci nie wymagały hospitalizacji. Zostały przekazane pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej" - mówiła komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Z mieszkania zabrano też rodziców, ale oni trafili do aresztu, zarzucono im przemoc na małoletnich polegającą na zaniedbywaniu trójki dzieci. 

Zajmie się nimi prokurator

Parze grozi do 8 lat więzienia. "W środę oboje zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem zbliżania się do dzieci i kontaktowania z nimi" - przekazała mediom komisarz Czyż.

Małżonkowie musieli od dawna nie dopełniać obowiązku należytej opieki nad dziećmi. Sprawa wyszła na jaw dzięki awanturze, która wybuchła między nimi.

Zobacz także:

Jak reagować, gdy rodzeństwo się kłóci? Rodzica obowiązuje tylko jedna zasada

Dramatyczne informacje o stanie zdrowia żony Kubackiego. "Cztery razy stawało jej serce"

Niemowlę spadło z łóżka?! Lekarz radzi, co robić w takim przypadku

10 gier planszowych na świąteczne wieczory w rodzinnym gronie
gry planszowe na prezent Rebel
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla wielu z nas okazją do spotkań z najbliższymi. Przy wspólnym stole zasiądą przedstawiciele różnych pokoleń, by wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas. To świetna okazja, by lepiej się poznać i zintegrować, a w rezultacie jeszcze bardziej do siebie zbliżyć.Jeśli potrzebujesz rozrywki odpowiedniej dla osób w różnym wieku, która świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek (od święta, ale nie tylko!), wybierz nowoczesne gry planszowe. Pozwolą one na spędzenie wartościowego czasu z najbliższymi, świetnie sprawdzą się też jako elegancki prezent. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 10 najpopularniejszych tytułów – zarówno wśród nowości, jak i współczesnych klasyków. Poniżej znajdziesz listę wraz z krótkimi opisami. 
Czytaj dalej
W przedszkolu aniołek, a w domu urządza piekło. Dlaczego dziecko się tak zachowuje?
niespokojne dziecko
Odbierasz dziecko z przedszkola, pytasz opiekunki, jak minął mu dzień. I słyszysz, że wszystko w porządku, że masz nad wyraz spokojne, niekonfliktowe, ułożone dziecko. Trudno ci w to uwierzyć... Znasz przecież tego szkraba. Wiesz, co potrafi wyprawiać w domu.Jak to się dzieje, że te nasze żywiołowe dzieci, nad którymi czasem naprawdę ciężko zapanować, za drzwiami placówki zamieniają się w aniołki? To wcale nie jest rzadkość! I nie powinniśmy się tym martwić. Wręcz przeciwnie: Jeśli twoje dziecko w domu rozrabia, trzeba się tylko cieszyć
Czytaj dalej