Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Wystarczą flamastry i rolka papieru. Pomysł na banalnie proste pisanki
Beata Łajca
Beata Łajca 06.03.2024 16:38

Wystarczą flamastry i rolka papieru. Pomysł na banalnie proste pisanki

pisanki
fot. Portal Parentingowy

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a my postanowiliśmy już teraz wypróbować sprytny sposób na ozdabianie jajek. Do wykonania tych bajecznie kolorowych pisanek wystarczą flamastry i papierowy ręcznik kuchenny. Poradzą sobie nawet przedszkolaki.

Im bliżej do Wielkanocy, tym więcej pomysłów na pisanki trafia na portale społecznościowe. Wśród nich pojawił się ostatnio sposób na farbowanie pisanek przy pomocy flamastrów, ręcznika papierowego i wody. Ale jeżeli chcecie spróbować ozdobić jajka w ten sposób, to radzimy skorzystać z naszego patentu, bo działa dużo lepiej niż ten z TikToka.

Farbowanie pisanek flamastrami

Ten sposób ozdabiania jajek bije na głowę wszystkie inne. Nie wymaga żadnych specjalnych przyrządów, ani umiejętności artystycznych. A do tego wykonuje się go naprawdę ekspresowo. To świetny sposób na ozdobienie jajek razem z dzieckiem, bez obaw o poplamienie ubrania.

Beata (56).jpg

Żeby przygotować te bajecznie kolorowe pisanki, wystarczą zwykłe flamastry, używane przez nasze dzieci. Oprócz tego potrzebny jest kuchenny ręcznik papierowy i odrobina ciepłej wody w szklance. Prościej się już nie da. Oto instrukcja jak przygotować pisanki naszym sposobem.

Beata (55).jpg
fot. Portal Parentingowy

Jak zafarbować jajka flamastrami – instrukcja krok po kroku

 1. Do przygotowania pisanek wybierz białe jajka, które bez problemu znajdziesz w sklepie przed świętami. Ugotuj je na twardo.
   
 2. Koniecznie usuń z nich pieczątki z oznaczeniem – najłatwiej to zrobić przy pomocy octu.
   
 3. Przygotuj ręcznik papierowy, flamastry i szeroką szklankę lub miseczkę z gorącą wodą.
   
 4. Pojedynczy listek ręcznika papierowego pokoloruj flamastrami, tak jak masz na to ochotę.
   
 5. Lekko zwilż jajko, a następnie ściśle zawiń je w pokolorowany papier.
   
 6. Na zawiniątko nałóż jeszcze jedną warstwę czystego ręcznika papierowego.
   
 7. Tak zawinięte jajko zanurz na sekundę w ciepłej wodzie.
   
 8. Odstaw je na kilka minut, najlepiej w pionowej pozycji. Świetnie sprawdza się tutaj wytłaczanka.
   
 9. Zdejmij z jajka mokry ręcznik papierowy i gotowe!
Beata (57).jpg
fot. Portal Parentingow

Kolorowe i ekspresowe pisanki

Cały proces farbowania jajek przy pomocy flamastrów i ręcznika papierowego zajmuje dosłownie 5 minut. Drugie tyle trzeba zaczekać, zanim można zdjąć z jajek kolorowy ręcznik. Nie znam drugiej tak szybkiej metody na ozdabianie pisanek.

Ogromną zaletą jest też to, że każde jajko jest absolutnie niepowtarzalne. Wzory, które się na nim tworzą, zależą od kolorów flamastrów i od sposobu, w jaki zawiniemy wokół nich pokolorowany ręcznik. Kolory na skorupce przenikają się i rozmywają, co daje zachwycający efekt, który trudno uzyskać innymi metodami.

Beata (60).jpg
fot. Portal Parentingowy

A jeżeli jakaś pisanka nie wyjdzie, można ją z powodzeniem zafarbować ponownie. W ten sposób można uzyskać całkiem nowe wzory i kolory.

Pisanki za pomocą flamastrów – porady

Aby uzyskać naprawdę piękne pisanki najlepiej użyć flamastrów o intensywnych kolorach. Świetnie sprawdza się ciemny fiolet, granatowy, zielony czy ciemny róż. Flamastry żółte czy jasnoniebieskie nie dają tak ciekawych efektów, bo farbują skorupkę jajka bardzo delikatnie.

Listek ręcznika papierowego warto pomalować flamastrami dość szczelnie, aby nie pozostało na nim wiele białych plam. Bardzo fajny efekt na pisankach dają spiralne wzory, takie jak ten poniżej.

Beata (59).jpg
fot. Portal Parentingowy

Dzieci uwielbiają brać udział w przygotowaniu do świąt, a malowanie pisanek kochają najbardziej, zaraz po ubieraniu choinki. Ten sposób ozdabiania jajek jest dla nich idealny – prosty, łatwy i bardzo szybki. A do tego ten efekt!

Zobacz także:

Ile można jeść nudne kanapki? Twoje dzieci zwariują na punkcie naszych propozycji

Na owsiki - pestki! Raz, dwa poradzą sobie z pasożytami na gapę. Dzieci powinni je jeść codziennie

W tym roku czeka nas podwójna majówka. Pora wypełnić wniosek urlopowy