Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Zapytała matki na grupie o nietypowe imię dla chłopca. Kobiety nie zostawiły na niej suchej nitki
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 02.03.2024 12:09

Zapytała matki na grupie o nietypowe imię dla chłopca. Kobiety nie zostawiły na niej suchej nitki

nietypowe imię dla chłopca
Fot. Pixaby

Wybór imienia dla swojego pierwszego dziecka bywa stresujący. Jak mówi miejska legenda: nie zdajesz sobie sprawy, ilu ludzi nie lubisz, dopóki nie musisz nazwać swojego dziecka. Wielu rodziców szuka teraz oryginalnych imiona dla dzieci, ponieważ te najpopularniejsze nie przypadają im do gustu.

Najpopularniejsze imiona dla chłopców

Wśród imion dla chłopców w pierwszej piątce od kilku lat przewijają się te same imion. W pierwszej połowie 2023 roku rodzice postawili na Nikodema, który przeskoczył o 4 oczka do góry. Być może kierowali się sentymentem serialowym "Kariery Nikodema Dyzmy". Samo imię oznacza "tego, który zwycięża dla ludu". Z pierwszym miejscem pożegnał się Antoni, który od lat świecił triumfy na porodówkach.

Nikodem - 3317 (awans z 4. miejsca)
Antoni - 2930 (spadek z 1. miejsca)
Jan - 2848 (poprzednio 2.)
Aleksander - 2824 (spadek z 3.)
Franciszek - 2525 (poprzednio także 5. pozycja)
Leon - 2430 (awans z 7.)
Jakub - 2366 (spadek z 6.)
Mikołaj - 2056 (bez zmian)
Ignacy - 1994 (awans z 11.)
Stanisław - 1975 (wcześniej 9.).

Beata (6).jpg

Nietypowe imiona dla chłopców

Nic dziwnego, że rodzice szukają oryginalnych imion dla dzieci. Jedna z mam, która lada chwila urodzi, zapytała na grupie dla ciężarnych, czy znają jakieś ładne, nietypowe imiona dla dzieci. Z pewnością nie spodziewała się tak nienawistnych odpowiedzi od matek w tej samej sytuacji.

Kobiety rzuciły się do ataku i podpowiadały, aby nazwała swoje dziecko Adolf lub Lucyfer. Inne propozycje, które padły to Belzebub i Szatan. Jak widać mamy były złośliwe z jednego klucza. Urzędnik z pewnością odmówiłby nadania takich imion dziecku, ponieważ kojarzą się one jednoznacznie negatywnie i krzywdziłyby dziecko.

Inne mamy szydziły, że powinna nazwać dziecko Kwadrat albo Kunegunda, bo tego na pewno nikt się nie spodziewa. 

Tradycyjne imiona dla chłopców

Jednak nie zabrakło także pozytywnych propozycji. Wiele mam podnosiło głos, że niespotykane imię to to tradycyjne. I wcale nie chodzi o Antoniego i Stasia, a imiona, które same dobrze pamiętamy z naszych podstawówek. Jedna z mam napisała, że już dawno nie spotkała żadnego Łukasza w klasie.

Inne pisały, że oryginalne imiona dla chłopców to takie, które pochodzą z języków obcych, jak Kevin, Edgar, Mark czy Olivier. Finalnie mama poinformowała, że chłopiec otrzyma imię Natan, które wybrała spośród pojawiających się propozycji.

A wy jakie nietypowe imiona dla chłopców znacie? I czy podoba wam się wybór mamy?

Zobacz też:

Najsłodsze imiona dla dziewczynek. Aż dziw, że są tak mało popularne

Królewskie imiona dla dzieci. Przyciągają bogactwo i wieszczą sukces w życiu

Jakie imiona dla chłopców były modne w 2023 roku? Nie zabrakło zaskoczeń