Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Królewskie imiona dla dzieci. Przyciągają bogactwo i wieszczą sukces w życiu
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 12.02.2024 13:06

Królewskie imiona dla dzieci. Przyciągają bogactwo i wieszczą sukces w życiu

Imiona dla dzieci, które przyciągają bogactwo
Fot. Pixaby

"Kto nie wybierał imienia dla dziecka, nie wie, ilu osób nie lubi" - żartowała moja kuzynka, gdy głowiłam się, jak nazwać potencjalną córkę. Na szczęście finalnie okazało się, że będę mieć syna. Piszę na szczęście, bo imię dla chłopca miałam wybrane jeszcze w szkole podstawowej. Podobało mi się, dobrze kojarzyło (nosił je mój dziadek, który był uosobieniem dobra).

Rodzice kierują się różnymi kryteriami: modą, albo przeciwnie, oryginalnością, jednym zależy, żeby brzmienie było polskie, inni szukają światowych imion. Sprawdzamy, jak będzie brzmieć z nazwiskiem, albo skupiamy się na znaczeniu. Są też imiona, które mają sprowadzać na noszące je osoby sukces i bogactwo. Oto najpiękniejsze z nich.

Imiona dla dziewczynek zwiastujące bogactwo

Patrycja - wywodząca się ze szlacheckiego rodu. Dziewczynka o tym imieniu śmiało kroczy przez życie, nie zraża się porażkami i odważnie sięga po sukcesy. W 2023 roku nazwano tym imieniem zaledwie 234 małe Polki. Patrycja wyrasta na dobrą matkę i piastunkę ogniska domowego, nie odmawiając sobie jednocześnie prawa do błyskotliwej kariery zawodowej. 

Julia - mimoza wstydliwa. Wywodzące się ze starożytnego Rzymu, pochodzi od rodu Juliusów. To królewskie imię noszą kobiety wrażliwe i delikatne, ale mówi się też, że imię to przyciąga bogactwo i sukcesy. Julia jest świetną czułą matką, baterie ładuje na łonie rodziny. (4936 w 2023 r.).

Marta - niezwykle uparta. Jednak w tym przypadku jest to stanowczo zaleta. Marty są pracowite i uparcie dążą do wyznaczonego sobie, ambitnego celu. Sukces jest ich celem, ale i droga do niego jest ważna. Marta jest pracowita i najczęściej dochodzi do wszystkiego dzięki własnym staraniom i zaangażowaniu. W 2023 roku urodziło się 400 dziewczynek, którym nadano to imię. 

Małgorzata - perła. Jak ten klejnot, tak i nosząca imię kobieta błyszczy z daleka, rzuca się w oczy. Jest wesoła i przedsiębiorcza, choć bywa chimeryczna. Małgorzata bardzo dba o swój wygląd, co sprawia, że wygląda na osobę zamożną. Zyskuje dzięki temu zaufanie i szacunek innych, co pozwala jej marzenia o bogactwie przekuć w rzeczywistość. W 2023 roku 470 rodzin nazwało tak swoje córki.

Kopia – Marta L - 2024-02-12T123812.853.jpg
Fot. Freepik

Imiona dla chłopca wróżące sukces

Oskar- boża włócznia. Chłopiec o tym imieniu jest nieco nieśmiały i wycofany, ale też bardzo zdeterminowany na sukces. Osoba nosząca to imię ma ogromne szanse na bycie szanowanym specjalistą w swoim fachu. Przypisuje mu się "przyciąganie pieniędzy. To imię przyszłego bogacza. 1683 chłopców otrzymało imię Oskar w 2023, a 44 Oscar.

Samuel - wyproszony od Boga. Zaledwie 180 Samueli przybyło w Polsce w ubiegłym roku. Dawniej to imię było popularne wśród polskiej szlachty. Oznacza człowieka o nietuzinkowym sposobie myślenia, niezwykłym poczuciu humoru i wielkiej otwartości na świat. Samuelom pisany jest sukces na każdej płaszczyźnie.

Albert - promieniujący szlachetnością. Imię szczególną popularnością cieszyło się wśród germańskiej szlachty. Człowiek noszący to imię ma głowę do interesów. Żyje tak, jakby był panem świata, jego pewność siebie przyciąga bogactwo i poklask. Skupi na sobie uwagę i szybko znajduje sprzymierzeńców w swojej walce o lepszą przyszłość. W 2023 roku w Polsce urodziło się 146 Alertów.

Edward - pomyślność i dobrobyt. Imię królów brytyjskich już samym brzmieniem wzbudza szacunek. Chłopiec noszący to imię jest konserwatywny i zasadniczy, brzydzi się nieuczciwością i kłamstwem. Jego uczciwość przyciąga ludzi o podobnym systemie wartości, a Edward chętnie robi z nimi interesy, co prowadzi go prostą drogą do sukcesu. W 2023 roku urodziło się 139 małych Edków.

Kopia – Marta L - 2024-02-12T122854.910.jpg
Fot. Freepik

Nieoczywiste imiona dla dziewczynek, które wróżą sukces

Estera - żywe srebro. To biblijne imię noszą kobiety niezwykle energiczne, takie, których wszędzie pełno. Eserka już w dzieciństwie jest hop do przodu. Ale w jak najbardziej pozytywny sposób. Dziewczynka noszące to imię chętnie i szybko się uczy, co dobrze wróży jej na przyszłość. Estera dopasowuje się do każdych warunków i idzie po swoje. 102 Estery urodziły się w Polsce w 2023 roku, dołączyło do nich 7 dziewczynek, którym nadano imię Ester.

Anita - trudna, ale warta zachodu. Rodzice unikają tego imienia, bo Anita potrafi dać im w kość. Jednak jeśli spojrzymy na nią w szerszej perspektywie, to jest samodzielna, waleczna, nie ogląda się na innych i nie przejmuje się opiniami krytyków. Anita żyje tak, żeby było jej wygodnie, a wygoda oznacza dla niej luksus, na który cierpliwie pracuje. Zaledwie 89 Anit urodziło się w 2023 roku.

Diana - bogini. Mało jet ludzi tak pracowitych jak Diana. Cokolwiek nie miałaby do zrobienia - po prostu zakasuje rękawy i działa. Nawet umorusana po ciężkiej pracy w ogrodzie wygląda jak diwa. Dziewczynka nosząca to imię żadnej pracy się nie boi, ma szerokie zainteresowania, a ludzie uwielbiają z nią przebywać, by ogrzać się w jej blasku. W 2023 roku imię to wybrano dla córek 499 razy.

Kopia – Marta L - 2024-02-12T122543.690.jpg
Fot. Freepik

Imiona dla pracowitych chłopców

Jerzy - pracownik ziemny, rolnik. Jeśli ciężka praca popłaca, to Jerzy tego dowiedzie. Chłopiec noszący to imię nigdy nie idzie na skróty, zawsze wykonuje swoje obowiązki sumiennie i dowodzi, że uczciwi nie tylko mogą się dorobić, ale także mają spokojne głowy. Jerzy nikomu niczego nie zawdzięcza, bo do wszystkiego dochodzi sam. W 2023 roku nazwano tak 320 chłopców.

Franciszek - urodzony przywódca. Prawie 5 tys. rodzin nazwało tak w ubiegłym roku swoich synów. Nic dziwnego, to imię dla kogoś, kto stoi na czele. Franciszek szybko awansuje i chętnie dzieli się wiedzą z zespołem, który prowadzi do sukcesu. Pracowity, odważny i otwarty - te słowa najlepiej go opisują. 

Kazimierz - cieszący się szacunkiem. Już mały Kazio jest bardzo dostojny. Imię to nosili polscy królowie i w chłopcu o tym imieniu zawsze jest coś majestatycznego. Kazimierz nie lubi pracować ciężko, dlatego pracuje mądrze. Robi co w jego mocy, aby zapracować na szacunek i poważanie innych, lubi pochwały, dlatego sam podkreśla swoje osiągnięcia i sukcesy, upewniając się, że wszyscy wiedzą, jaki jest wspaniały. Imię to nadano w Polsce w 2023 roku 588 razy.

Zobacz także:

Najpierw uważane za "światowe", potem wyśmiewane. To imię dla dziewczynki nadawane jest coraz rzadziej

Najlepsze pary imion dla bliźniaków. Które do siebie pasują?

Jej imieniny są najczęściej w roku. Rodzice oszaleli na punkcie tego imienia