portalparentingowy.pl
Zdrowie: koktajle dla dzieci i rodziców

fot. pixabay.com/Engin_Akyurt

Prosty sposób na urozmaicenie diety dla dzieci i dorosłych

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

O zdrowie warto dbać już od najmłodszych lat, jednak nie każde dziecko z uśmiechem wita na swoim talerzu owoce i warzywa. W takiej sytuacji odrobina kreatywności może okazać się prawdziwym kluczem do sukcesu.

Odpowiednio zbilansowana dieta, to podstawa zdrowego trybu życia, jednak tego typu argumenty raczej nie przemówią do większości dzieci. Jeżeli nasz maluch lubi warzywa i owoce, to utrzymanie odpowiedniej dawki witamin w diecie nie powinno stanowić problemu. Kłopot się pojawia, kiedy dziecko zaczyna kręcić nosem, jak na talerzu widzi owoce i warzywa.

W internecie można znaleźć wiele sposobów na zachęcenie dzieci do jedzenia większej ilości owoców i warzyw. Jednym z nich, z którego mogą dodatkowo korzystać również dorośli, są pyszne i kolorowe koktajle.

Zdrowotne napoje dla dzieci i dorosłych

Jednak chcąc zwiększyć zainteresowanie naszego dziecka, warto jeszcze trochę urozmaicić podawany napój. Można to zrobić na podstawie skojarzeń koloru koktajlu z bohaterem ulubionej bajki. W końcu gumisiowy sok brzmi o wiele lepiej niż zwykły koktajl z jagód.

W takiej sytuacji ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Jeżeli nasze dziecko jest fanem Shreka, to przygotujmy mu koktajl o zielonym kolorze na bazie szpinaku i kiwi. Natomiast jeżeli fascynują je samochody, a film „Auta” zna na pamięć, to truskawkowo-malinowy napój Zygzaka McQueena może się okazać prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Możemy też nasz zdrowotny koktajl przygotować wraz z dzieckiem, co dodatkowo powinno je zachęcić do spróbowania, bo w końcu przygotowało go własnoręcznie. Tego typu przygotowania można zacząć już podczas zakupów. Ustalmy z maluchem napój, którego bohatera tym razem przygotujemy i dobierzmy składniki tak, aby kolor pasował do wybranej postaci.

Blender kielichowy [zobacz]

Oczywiście przygotowanie koktajlu nie kończy się na samym kupieniu zdrowych produktów. Potrzebujemy również czegoś, co zmieni owoce i warzywa w pyszny napój. W takiej sytuacji blender kielichowy wydaje się naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Przezroczyste ścianki pozwalają obserwować cały proces tworzenia napoju, co dla dziecka może być również interesujące. Dodatkowo pomagają kontrolować gęstość koktajlu. Jeżeli widzimy, że jest zbyt gęsty, to można go rozcieńczyć przy pomocy wody lub soku.

Jeżeli nasze dziecko lubi bardzo słodkie napoje, to dobrym pomysłem będzie też dodatek w postaci miodu.

Dodatkowo prezentowany przez nas model posiada również wygodny kranik, który umożliwia nalanie koktajlu prosto do szklanki bez potrzeby zdejmowania całego kielicha. To również daje możliwość do zabawy z dzieckiem, chociażby w barmana. Oczywiście wszystko pod bacznym okiem rodzica i najlepiej po odłączeniu urządzenia od prądu.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: Parenting.pl

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Podobne artykuły

Przeziębienie u niemowlaka

Zdrowie

Przeziębienie u niemowlaka - kiedy może wzbudzać niepokój?

Czytaj więcej >
Odwodnienie u niemowląt

Zdrowie

Odwodnienie u niemowląt - przyczyny, objawy i leczenie

Czytaj więcej >

Zdrowie

Przygotowania do ciąży. Co jeść i suplementować, by starania były skuteczne, a dziecko zdrowe?

Czytaj więcej >
Dzieci: profesor Gut o szczepieniu

Zdrowie

Wirusolog o szczepieniach dzieci. Zapytaliśmy prof. Włodzimierza Guta o granicę wiekową

Czytaj więcej >
Mama szukała przyczyny wysypki u dzieck

Zdrowie

Mama zauważyła u córki dziwną wysypkę. Przez 9 miesięcy szukała sposobu by pozbyć się zmian

Czytaj więcej >
Minister Zdrowia o szczepionkach dla dzieci

Zdrowie

Minister zdrowia o szczepionkach dla dzieci: "Jeśli dobrze pójdzie, to w wakacje będziemy szczepili chętne"

Czytaj więcej >