portalparentingowy.pl Szkoła Chciał zażartować z nauczycielki na kartkówce. Mocno ją zdenerwował
Pexels/Arthur Krijgsman/Twitter

Chciał zażartować z nauczycielki na kartkówce. Mocno ją zdenerwował

11 września 2023
Autor tekstu: Marta Uler

Kartkówka to nic śmiesznego. Zwłaszcza gdy trzeba ją napisać z zaskoczenia! Jeśli uczeń niewiele umie, jedyne, co mu pozostaje, to strzelić, ściągnąć od kolegi lub... zabłysnąć poczuciem humoru w nadziei, że rozbroi nauczyciela, a ten da mu drugą szansę.

W sieci można znaleźć sporo różnych sprawdzianów, prac domowych i kartek z zeszytów, które internautów często bawią do łez. Jedną z takich perełek jest kartkówka pewnego Maćka, który w sprytny sposób rozwinął skrót KEN.

Kartkówka potrafi zaskoczyć

Gdy się nic nie umie, trzeba improwizować. Wie o tym każdy uczeń, który niespodziewanie staje w obliczu niezapowiedzianej kartkówki. Wytęża umysł i usiłuje sobie przypomnieć pożądane wiadomości. Czasem jednak, mimo wysiłku, nic nie przychodzi do głowy.

Wówczas człowiek myśli sobie, że chyba nic już mu nie może zaszkodzić. Głupio tak po prostu oddać pustą kartkę, zawsze lepiej jednak coś napisać. Choćby tylko po to, by rozśmieszyć nauczyciela. Jeśli się uśmiechnie, może nabierze sympatii do ucznia mimo tego, że nic nie napisał. I będzie bardziej przychylny, gdy dojdzie do poprawy.

kartkówka.jpg

Ten nauczyciel chyba się nie śmiał

Od pewnego czasu w internecie krąży zdjęcie kartkówki ucznia imieniem Maciej. Z czego to mógł być sprawdzian wiedzy? Z WOS-u, z historii? Pytanie brzmiało: „Wyjaśnij pojęcie: KEN”. Bystry chłopak napisał, że to: „Chłopak Barbie”. Kto zna lalkę Barbie, doskonale wie przecież, że jej chłopak ma na imię Ken…

Wygląda na to, że w tym wypadku jednak nie udało się rozbawić nauczyciela. Dopisał z boku komentarz: „Co takiego?” - najwyraźniej się zdenerwował. Podał też rozwinięcie skrótu, czyli poprawną odpowiedź: „Komisja Edukacji Narodowej”. A na dole postawił ocenę – 1. Cóż, nie każdy umie żartować.

KEN – to warto wiedzieć na przyszłość

Komisja Edukacji Narodowej (KEN) była to pierwsza instytucja oświatowa w Polsce, założona w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jej celem było reformowanie systemu edukacji w kraju. KEN miała wpływ na rozwój oświaty, m.in. poprzez utworzenie szkół elementarnych, gimnazjów i szkół wyższych.

KEN odegrała kluczową rolę w promocji oświaty i kultury narodowej w okresie zaborów. Działała na terenie wszystkich trzech, stając się symbolem polskiego ducha narodowego. Komisja Edukacji Narodowej jest obecnie uważana za jeden z najważniejszych kroków w historii polskiego systemu oświaty i kultury.

Czytaj także:

Matka opublikowała w sieci oceniony sprawdzian swojego syna. Internauci oburzeni

Ksiądz zrobił uczniom kartkówkę. Jedna z odpowiedzi rozłożyła go na łopatki

Rodzice są zmartwieni dużą ilością sprawdzianów swoich dzieci

Bez stosu dokumentów, kartkówek i ocen. Tak chcą pracować nauczyciele
Nauczyciel pozwolił uczniom spać na lekcji. Po wszystkim wystawił im oceny
Obserwuj nas w
autor
Marta Uler

Psychodietetyczka, dietoterapeutka i dziennikarka z 20-letnim stażem. Ukończyła także kurs dietetyki i odchudzania. W swoich artykułach porusza tematy z zakresu zdrowia fizycznego i psychicznego, ale także właściwego odżywiania, prawidłowych nawyków życiowych, a także wszystkiego, co dotyczy dzieci. Prywatnie mama dwóch chłopców – nastolatka, który właśnie zaczyna najbardziej burzliwy okres w swoim życiu oraz uroczego przedszkolaka.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy