portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Co mówi o tobie godzina urodzenia? Zdziwisz się, jak trafne są te opisy!
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 19.11.2023 15:05

Co mówi o tobie godzina urodzenia? Zdziwisz się, jak trafne są te opisy!

Godzina urodzenia
Fot. Pexels

Wierzysz w horoskopy? Astrolog powiedziałby, że z daty urodzenia można wyczytać naprawdę dużo o naszym charakterze, podejściu do świata, a nawet zdrowiu fizycznym, predyspozycjach zawodowych. Wbrew temu, co mówią sceptycy - to żadne czary. To nauka, liczby, wieki badań, analiz... Ale czy wiesz, że sporo można też wywnioskować z godziny, o której się urodziłaś?

Przeczytaj koniecznie i sprawdź, czy się zgadza w odniesieniu do ciebie i twoich bliskich. Pamiętaj, to wciąż tylko zabawa, jednak... jest w tym ziarnko prawdy.

Urodzeniu przed wschodem słońca

Podobno oblężenie porodówek następuje nocą. Istnieje teoria, że dzieje się tak ze względu na to, że wieczorem, kiedy kobieta kończy domowe obowiązki i układa się w spoczynku, może w końcu skupić się na tym co czuje. Zwykle te mamy nie zauważają pierwszych, delikatnych skurczów. Gdy już je poczują, ich mózg przyspiesza akcję porodową. Jeśli więc urodziłaś się...

0:00 - 2:00

Uwielbiasz stabilizację. Dom z kochającą rodziną i poczucie bezpieczeństwa to coś, do czego dążysz. Ale nie jesteś nudną domatorką. Masz świetne poczucie humoru i potrafisz doskonale motywować swoich bliskich. Ludzie w twoim otoczeniu zaczynają w siebie wierzyć.

2:00 - 4:00

Uwielbiasz wszystko, co nowe i nieznane. Spontaniczność to w zasadzie twoje drugie imię. Jesteś wesoła, otwarta i szalenie empatyczna. Szczęśliwi ci, którzy mogą nazywać cię przyjaciółką. Dla ciebie nie ma zbyt szalonych pomysłów. Jechać prosto z pracy na nieplanowane wakacje z jednym plecakiem, bo bilety były tanie - dla ciebie to żaden problem.

4:00 - 6:00

Nawet w najczarniejszym tunelu zobaczysz światełko. Jesteś urodzoną optymistką, osobą, która nie szuka problemów, tylko rozwiązać. Dobrze cię mieć przy sobie, bo z tobą u boku żaden kryzys nie jest straszny.

Kopia – Marta L - 2023-11-16T193207.103.jpg

Jacy są urodzeni i poranku

Chciałoby się powiedzieć, że to ranne ptaszki, ale z tym akurat różnie bywa. Jednak tak, jak urodzonych przed wschodem łączy optymistyczne podejście do życia, tak i ci, który urodzili się przed południem, też mają e sobą coś wspólnego.

6:00 - 8:00

Jesteś urodzonym przywódcą. Zapewne cechuje cię ogromna kreatywność, ale też cenisz sprawiedliwość.  Jesteś wymagająca, ale nie tylko wobec innych, przede wszystkim wymagasz od siebie, a od innych, cóż... czasem dziwi cię tylko, że nie są aż tak dobrzy we wszystkim, jak ty.

8:00 - 10:00

Bardzo mocno wsłuchujesz się w swoją intuicję. Lubisz być sama, wtedy możesz naładować baterie i zebrać myśli, a przede wszystkim poukładać sobie w głowie to, czym obdarowują cię inni. Na twój widok ludzie po prostu zaczynają się zwierzać. Jeśli wciąż stoisz przed wyborem życiowej drogi, rozważ psychologię, możesz pomóc wielu. Twoja zdolność chłodnego osądu sytuacji i ludzi jest nieoceniona.

10:00 - 12:00

Ty także jesteś osobą, którą zawsze otaczają ludzie. Lgną do Ciebie, bo roztaczasz wokół siebie aurę spokoju, jesteś sympatyczna, uwielbiają cię wszyscy i to oczywiście od pierwszego wejrzenia. Zapewne lubili cię wszyscy w klasie, a w każdym nowym miejscu pracy od razu się zadomawiasz. 

Kopia – Marta L - 2023-11-16T193717.828.jpg

Fot. Pexels

Jaki charakter mają urodzeni po południu

Są ludzie, których nic nie może zatrzymać, jeśli coś sobie postanowią, większość z nich urodziła się po południu. Zobacz, jakie mają wspólne cechy.

12:00 - 14:00

Najlepsza w klasie, same piątki, czytałaś najwięcej książek, a pewnie i zawody sportowe wygrywałaś nierzadko. Teraz sukcesywnie, choć nie zawsze bez trudu wspinasz się po szczeblach kariery. Taka jesteś. Jak coś sobie postanowisz, to idziesz po to, nawet jeśli droga jest wyboista, to cię nie zraża, bo nie tracisz z oczu celu. 

14:00 - 16:00

Lubisz podróże, jesteś ciekawa świata jak mało kto. Ale wiesz też, że to wszystko kosztuje i że na życie warto mieć plan. Jesteś więc skrupulatna i kochasz planować. 6 dalekich podróży w roku da się zrealizować, jeśli dobrze zaplanujesz noclegi, zapolujesz na tanie noclegi i skrupulatnie policzysz, kiedy najlepiej wziąć urlop. W mieszkaniu masz niebywały porządek, bo ty żyjesz, by planować i realizować marzenia, ale nie idziesz za nimi na oślep.

16:00 - 18:00

Nie ma dla ciebie rzeczy oczywistych. Jesteś skrupulatna i nie bierzesz nic na wiarę. Nikt nie jest w stanie omamić cię pięknymi słówkami, bo od razu wyczuwasz fałsz. Jeśli wchodzisz w relacje to z przekonaniem i wtedy oddajesz całą siebie. Ktoś taki jest bezcennym partnerem życiowym.

Kopia – Marta L - 2023-11-16T195432.124.jpg

Fot. Pexels

Urodzeni wieczorem są niezwykli

Chciałoby się powiedzieć, że kiedy wchodzą, rozświetlają pokój. Jest w was nieopisana magia, choć wieczorne dzieci bardzo się między sobą różnią.

18:00 - 20:00

Wszędzie cię pełno, przyciągają cię ludzie, którzy są w potrzebie. Wiedzą, że jesteś kimś, kto nieba uchyli każdemu w potrzebie. Wspierasz, błyszczysz, pomagasz, pocieszasz i tak zbierasz te kamyczki do własnego woreczka emocji. Znajdź czas, żeby to wszystko uporządkować i nie bierz za dużo na swoje barki. Żeby pomagać, sama musisz być w formie. 

20:00 -22:00

Niby nie ciągnie cię blask reflektorów, nie musisz wcale być w centrum uwagi, ale... jak ty lubisz, jak cię doceniają. Uśmiechasz się mimowolnie, gdy ktoś dostrzega twoje zaangażowanie i daje ci to wiele siły do dalszej pracy. Lubisz, kiedy ludzie są szczęśliwi dzięki twoim działaniom. Lubisz, kiedy wiedzą, że jesteś niezawodna. Ludzie dobrze się przy tobie czują, bo wiedzą, że im nie zagrażasz, szczęście innych zawsze jest ważniejsze, niż twoje. 

22:00 - 0:00

Cała jesteś złożona z twórczości i pasji. Nie ważne czy gotujesz obiad, czy układasz bukiet, jesteś artystką i czuć to na każdym kroku. Ludzie uwielbiają  tobą przebywać, bo udziela im się twoja magia. Wszyscy kochają czarodziejkę, która w tobie żyje. Ten blask jest nie do podrobienia!

Zobacz także:

W listopadzie urodzisz... uparciucha. Te dzieci nie mają wielu przyjaciół

W październiku urodzisz... sportowca. Najwięcej 100-latków obchodzi urodziny w tym miesiącu

We wrześniu urodzisz... zdolniachę. W tym miesiącu rodzą się zdrowe i silne dzieci

Tagi: Dziecko poród