Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przed ciążą > Gdzie sąsiadka kupiła sukienkę? Odpowiedź znajdziesz w swoim telefonie
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 10.06.2024 13:16

Gdzie sąsiadka kupiła sukienkę? Odpowiedź znajdziesz w swoim telefonie

kobieta telefon
Fot. Unsplash/Pablo Toledo

Spotykasz w sklepie kobietę w przepięknej sukience, ale nie masz odwagi zapytać, gdzie ją kupiła? Zdradzę ci swój sekret, jak znaleźć ją w sklepie bez zaczepiania obcych. Ale ten trik daje odpowiedzi na wiele pytań: co to za rasa psa, albo ten kwiatek w parku, jak się nazywa?

Technologia idzie naprzód i to, co jeszcze rok temu kulało, dziś działa tak, że można się złapać za głowę. Całkiem przypadkiem we własnym ogródku odkryłam, że dziś wyszukiwarka w telefonie komórkowym wie... wszystko.

Wyszukiwanie obrazem to hit

Wiosną założyłam w swoim ogrodzie nową rabatę kwiatową, wysiałam m.in. kwietną łączkę. To mieszanka roślin jedno- i dwuletnich, które mają imitować te łąki, które pamiętam z dzieciństwa. Prawda jest taka, że kwiatki obrodziły lepiej, niż sobie to wyobrażałam i o ile jedne mnie zachwycają, to innych nie chciałabym widzieć w moim ogrodzie. Ale jak się nazywają, żeby za rok wiedzieć, czego unikać?

W pomocą przychodzi wyszukiwarka Google, która ma funkcję wyszukiwania obrazem. Wystarczy wejść na stronę: Google Grafika, kliknąć w ikonę telewizorka i wycelować obiektyw aparatu w to, co chcesz zidentyfikować. 

wyszukiwanie obrazem
Fot. ScreenShot z telefonu

Gotowe, Google natychmiast wyświetla wyniki, i tak odkryłam, że to, co miażdży resztę, to facelia, a te delikatne kwiatuszki to linaria.

a8b67a61-855d-4134-b170-6bc201354871.jpg
Fot. Screenshot z telefonu

Sukienka obcej osoby i krzesła w restauracji

Google pomaga namierzyć dosłownie każdą rzecz. Nie ośmieliłam się zrobić z ukrycia zdjęcia sąsiadce, ale zleciłam wyszukiwarce identyfikację mojej. Natychmiast przeniosło mnie na stronę sklepu. Bez trudu odnajdziesz krzesła, które spodobają ci się w restauracji, czy lampkę, którą wypatrzysz na zdjęciu w internecie.

7332d406-522c-452d-acf9-c49bbfd3b20b.jpg

Bardziej zaintrygowały Cię buty? Nie ma problemu, wyszukiwarka pozwala przesunąć obszar poszukiwań.

wyszukiwanie obrazem
Fot.. Screenshot

Jeszcze rok temu wyszukiwanie grafiką nie działało aż tak dobrze. Teraz wsparte sztuczną inteligencją zaskakuje. Pozwala określić nawet, jaka to kasza, na podstawie zdjęcia kilku ziarenek, a jeśli zachwyci cię zdjęcie ciasta, które sąsiadka wrzuciła na facebook - za pomocą jednego kliknięcia znajdziesz na nie przepis. Ta apka po prostu wymiata!

Zachowaj kulturę

Pamiętaj, że jeśli zaczniesz biegać po mieście za ludźmi i robić im zjęcia z ukrycia, może zrobić się nieco dziwnie i może się okazać, że będziesz zmuszona do rozmowy, niekoniecznie przyjemnej. Jednak czasem jest tak, że koleżanka zwyczajnie nie pamięta, gdzie kupiła te kolczyki, a kelner nie ma pojęcia, skąd są lampy w lokalu. Wtedy to może się przydać.

wyszukiwanie obrazem

Doskonale sprawdza się też wyszukiwanie przepisów, czy nazw roślin. No i szukanie obrazem to zabawa, od której po prostu trudno się oderwać ;)

Zobacz także:

Najlepsze lody tego lata zrobisz sama. Wystarczy 5 składników

Jak zrobić chleb z masłem i cukrem. Przysmak z PRL w nowej odsłonie

Jak zrobić krystaliczne kostki lodu? Z takim lodem napoje wyglądają obłędnie