Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Imiona dla bogaczy. Chłopcy, którzy je noszą, mają smykałkę do interesów
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 10.06.2024 11:07

Imiona dla bogaczy. Chłopcy, którzy je noszą, mają smykałkę do interesów

Chłopiec
Fot. Unsplash/ mohamad taheri

Zwykle nadajemy dzieciom imiona, które po prostu nam się podobają. Czasem kieruje nami rodzinna tradycja, albo moda. Dawniej ludzie kierowali się głównie ich znaczeniem. Wierzono, że imiona przyciągają różne cechy, a także trochę kuszą los. 

Niemoj czy Niechciej nie sugerowały, że dziecko było nieplanowane, tylko oznaczały chęć obrony malucha przed pechem, gdy ten dokuczał rodzicom. Takie "wyrzeknięcie się" dziecka miało oszukać zły los, by ten omijał dziecko. Ale imiona mają też przyciągać to, co dobre. Na przykład bogactwo. Jak nazwać syna, by skazać go na życie w dostatku?

Jak nazwać syna, żeby był bogaty

Platforma inwestycyjna eToro przyjrzała się danym personalnym swoich użytkowników, którzy zarabiają najwięcej. Z tej analizy wynika, że panowie o tych imionach mają największy wrodzony talent do pomnażania majątków. Trzeba przyznać, że mówimy tu o imionach, które pięknie brzmią w każdym języku i są na swój sposób eleganckie.

Jeśli więc oczekujesz właśnie na narodziny syna, rozważ jedno z poniższych imion, są ponadczasowe i... dobrze rokują. Każdy rodzic chce, aby jego dziecku w życiu było łatwo, aby nigdy, niczego mu nie zabrakło. Więc niezależnie od tego, czy wierzymy w magię imion, jedno jest pewne, nazwanie tak syna na pewno mu nie zaszkodzi, a pomóc może.

chłopiec
Fot. Unsplash/R.D. Smith 

Imiona dla chłopców przyciągające bogactwo

Andrzej (Andrew) - jest skazany na finansowy i życiowy sukces, bo jest pracowity, konsekwentny i odważny. Nie boi się podejmować ryzyka i jednym cięciem zmieniać swojego życia. Andrzej odniesie finansowy sukces, bo ten cel widzi już na początku życiowej drogi, a każde jego działąnie po drodze jest przemyślane i jest częścią strategii. Andrzej z greckiego znaczy mężny, odważny. Najbliższe imieniny 21 lipca.

Samuel (Sam) - uproszony od Boga. Mężczyzna noszący to imię budzi podziw otoczenia, bo jest silny duszą i ciałem. Nie zraża się drobnymi porażkami, wyciąga z nich lekcje i prze do przodu. Bogactwo, które jest mu pisane to cel, do którego dąży, by zapewnić poczucie bezpieczeństwa tym, których kocha. Rodzina jest dla niego najwyższą wartością. Imieniny 20 sierpnia.

Aleksander (Alex) - "Obrońca wojowników". Aleksander do sukcesu finansowego dochodzi nie tylko ciężką pracą, ale przede wszystkim wielką otwartością i mądrością. Bardzo szybko orientuje się, od kogo warto się uczyć. Jego idolami nie są gwiazdy internetu, tylko doświadczeni przedsiębiorcy. Podziwia ich od dzieciństwa i dąży do powielenia ich sukcesy. Już jako dziecko nie zadowala się bylejakością. Najbliższe imieniny 28 sierpnia.

Krzysztof (Christofer) - "niosący w sobie Chrystusa". To człowiek niezwykle zaradny i pracowity. Niczego w życiu nie pozostawia przypadkowi. Ma wiele talentów i niezwykły talent do analizy. Krzysztof potrafi pomnażać majątek i szybko tworzy przychód pasywny, jednocześnie jak mało kto ma intuicję do wycofywania pieniędzy z inwestycji, nim te przestaną się opłacać. Imieniny 25 lipca.

Chcesz, by syn był bogaty? Tak go nie nazywaj!

Według eToro najmniejsze szanse na bogactwo mają mężczyźni, którym rodzice nadali imiona: Daniel, Robert i Dominik. Czy to oznacza, że nazwany tak chłopiec będzie żył w biedzie? Oczywiście, że nie. Zestawienie, które przygotowała platforma to nie żadna wyrocznia, ani wróżba. To chłodna analiza sukcesów i porażek inwestorów, którzy zapragnęli pomnożyć swój majątek za pomocą inwestycji.

Warto jednak pamiętać, że statystyka nie jest najbardziej rzetelnym sposobem analizowania informacji. Ale z drugiej strony, jeśli czekacie na syna, który ma urodzić się w najbliższych miesiącach, a nie macie pomysłu na imię, to zdecydowanie warto rozważyć. Nie tylko ze względów na ich moc przyciągania bogactwa, ale też piękne znaczenie i ponadczasowość. 

Zobacz także:

To imię dla chłopca wraca w wielkim stylu. Wygryzie Nikodema i Antosia

Jakie imiona dla dzieci będą modne w 2024 roku? Dużo zaskoczeń

Te imiona noszą ludzie z trudnym charakterem. Życie z nimi jest bardzo wymagające