Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Horror w szkolnym autobusie. Kierowcy grożą trzy lata więzienia
Beata Łajca
Beata Łajca 27.03.2024 15:30

Horror w szkolnym autobusie. Kierowcy grożą trzy lata więzienia

zatrzymany kierowca autobusu
fot. KMP w Białymstoku

Policja zatrzymała 44-letniego kierowcę szkolnego autobusu w gminie Tykocin. Mężczyzna tygodniami straszył dzieci makabryczną lalką pozbawioną oka, kończyn i ubrudzoną substancją przypominającą krew. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Co chodziło po głowie kierowcy, który przez kilka tygodni codziennie zabierał do autobusu pełnego dzieci lalkę jak z horroru? Jeżeli chciał wystraszyć dzieci, żeby były posłuszne w trakcie jazdy, to z pewnością mu się to udało. Uczniowie byli przerażeni.

Horror w szkolnym autobusie

Białostocka policja otrzymała niepokojące zgłoszenie. Kierowca, który woził dzieci do szkoły w Tykocinach, od kilku tygodni zachowywał się co najmniej podejrzanie. Każdego dnia na trasie szkolnego autobusu zatrzymywał się w jednym miejscu, wysiadał i zabierał do autobusu lalkę… albo jej oderwane kończyny.

Proceder, z perspektywy dzieci, wyglądał naprawdę przerażająco. Lalka była zmasakrowana – miała urwane nogi, wyłupione oko i była pokryta brunatną substancją, do złudzenia przypominającą krew. Mężczyzna wnosił ją zazwyczaj do luku bagażowego, czasem układając na poduszce. Taka sytuacja powtarzała się codziennie, a dzieci bały się coraz bardziej. W końcu jedno z nich opowiedziało o tym swojemu ojcu.

Beata - 2024-03-27T123315.961.jpg
fot. KMP w Białymstoku

Makabryczna lalka została znaleziona

Policjanci usłyszeli, że kierowca prawie codziennie zatrzymywał się w polu przy pryzmie obornika. Następnie wysiadał, wyciągał z niego makabryczną lalkę, wkładał ją do luku bagażowego i kontynuował jazdę autobusem. Innym razem układał kończyny lalki na poduszce i chował. Jego przerażające zachowanie doskonale widziały siedzące w autobusie dzieci.

Uczniowie zaczęli się bać, że to rodzaj groźby kierowany w ich stronę. Byli przekonani, że mężczyzna chce zrobić im krzywdę, dlatego w końcu jedno z nich opowiedziało o tym, co się dzieje. Szybko okazało się, że lalka z horroru rzeczywiście istnieje. Została znaleziona we wspomnianym oborniku przez znajomą zgłaszającego zdarzenie rodzica. W głowę zabawki był wbity nóż.

Więzienie za straszenie dzieci

Na szczęście policja nie zbagatelizowała dziwacznego zgłoszenia i od razu wszczęła śledztwo. Pochodzący z Białegostoku 44-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy łapskiego komisariatu w chwili, gdy miał ponownie zasiąść za kierownicą szkolnego autobusu. W luku bagażowym znaleźli poduszkę, oraz głowę i rękę lalki.

Szybko wyszło na jaw, że lalkę znalezioną w pryzmie obornika, porzucił tam kierowca szkolnego autobusu. On też celowo ubrudził ją czymś, co miało wyglądać jak krew. Kierowca usłyszał zarzut gróźb karalnych i może trafić do więzienia nawet na 3 lata. Aż strach pomyśleć, co chciał pokazać tym przerażającym zachowaniem.

Zobacz także:

Ktoś ukradł 70 tys. złotych ze szkolnej kasy! Rodzice wpłacili, a pieniądze wyparowały

Kompletnie pijana 13-latka. Koleżanki uciekły w popłochu

Do tej restauracji dzieci nie mają wstępu. “Klienci cenią sobie ciszę”

Polub PortalParentingowy.pl na Facebooku i bądź z nami na bieżąco