"Indycza szyja” to problem wielu kobiet. Ten olejek czyni cuda
"Indycza szyja”, czyli wiotka i obwisła skóra to problem, który dotyka wielu kobiet. Czasami już w młodym wieku. Te fałdy skóry dodają lat i odejmują pewności siebie. "Indycza szyja" to nie tylko defekt kosmetyczny, ale także duży dyskomfort.
Okazuje się, że z tym problemem można sobie poradzić bez konieczności stosowania drogich kosmetyków. Świetne rezultaty daje olejek, który kupisz w aptece już za kilkanaście złotych.
Jak się pozbyć "indyczej szyi"
Świetnym sposobem na walkę z wiszącą skórą na szyi jest olejek migdałowy. To tani produkt, dostępny w każdej aptece. Można go kupić już za kilkanaście złotych , a jego właściwości są wyjątkowe. Olejek migdałowy wnika w skórę, dlatego pielęgnuje nie tylko sam naskórek, ale także jej głębokie warstwy.
Olejek migdałowy napina i wygładza skórę . Ma również działanie przeciwzmarszczkowe. Poza tym głęboko nawilża i odżywia, dzięki czemu skóra wygląda dużo lepiej i młodziej. Olejek jest bogaty w witaminy A i E, które słyną z właściwości ujędrniających. Właśnie te witaminy występują w wielu drogich kosmetykach. Olejek jest znacznie tańszy, więc po co przepłacać?
Jak stosować olejek migdałowy
Olejek migdałowy należy stosować codziennie, najlepiej wieczorem, po demakijażu . Odrobinę olejku nanieś na dłonie i rozprowadź na szyi. Następnie poświęć kilka minut na masaż. Dzięki temu dokładnie rozprowadzisz specyfik po całej skórze. Będzie mógł dobrze się wchłonąć i zacząć działać.
W kuracji olejkiem migdałowym ważna jest żelazna konsekwencja. Nakładaj go każdego dnia i nie przerywaj zabiegów, gdy zobaczysz pierwsze efekty . Kontynuuj pielęgnację, aby je utrzymać i cieszyć się coraz piękniejszą szyją. Olejek ma lekką konsystencję, dlatego zabiegi są łatwe i przyjemne.
Jak powstaje "indycza szyja"
Powstawanie wiszących fałd skóry na szyi wiąże się przede wszystkim z procesem starzenia. Może również być uwarunkowane genetycznie. Poza tym skóra na szyi jest cienka i ma mniej tkanki tłuszczowej . Dlatego jest bardziej podatna na czynniki zewnętrzne i mniej odporna na uszkodzenia.
Szyja, podobnie jak twarz, jest wyjątkowo narażona na działanie promieni słonecznych. A nadmierne opalanie jest jednym z najważniejszych czynników przyspieszających starzenie się skóry . Poza tym skóra może zacząć wiotczeć także wtedy, gdy dochodzi do osłabienia mięśni szyi, np. na skutek urazu.
Zobacz także:
Mama Pięcioraczków schudła 15 kilogramów! Zdradza, w czym tkwi jej sekret
Krople żołądkowe stosuj na włosy. Kosztują grosze, a potrafią zdziałać cuda
Piana w moczu to nie żarty. Może świadczyć o poważnej chorobie