Kim jest Helenka, o której mówił Karolak? Oto jak wygląda rodzina aktora
"Wyślijcie jej intencję, pomyślcie: 'Helenko, Helenko, kochamy Cię'" - zaapelował do swoich obserwatorów w mediach społecznościowych Tomasz Karolak. Rodzinę aktora tuż przed świętami, dotknęła niewyobrażalna tragedia.
Tomasz Karolak jest znanym i lubianym aktorem, jego role w "Testosteronie" czy "Listach do M." zyskały miano kultowych. Ale Karolak jest nie tylko znaną postacią, ale przede wszystkim bardzo rodzinnym i wrażliwym człowiekiem.
Tomasz Karolak rodzina
Choć życie aktora bywało burzliwe i łączono go z wieloma znanymi paniami, od lat pozostaje w związku z Violą Kołakowską, którą poznał na planie serialu "Kryminalni". Wybuchło między nimi uczucie, które zaowocowało wspólną córką. Lena ma obecnie 16 lat i jest oczkiem w głowie ojca. Choć para rozstawała się, to Karolak i Kołakowska zawsze do siebie wracali, w 2013 roku doczekali się kolejnej pociechy - syna Leona.
Aktor nigdy nie krył, że rodzina jest dla niego najważniejsza. I to nie tylko ta, którą sam założył, ale także ta, z której pochodzi. O rodzicach i bracie zawsze mówi ciepło, choć raczej chroni bliskich przed blaskiem fleszy. Brat aktora Piotr jest także związany z filmem, zajmował się produkcją filmową, potem był asystentem reżysera. Tomka zabierał za sobą wszędzie i niektórzy w środowisku żartują, że to on wkręcił młodszego brata do filmu.
Tragedia w rodzinie Karolaka
Mężczyźni zawsze byli mocno ze sobą związani i mogli na siebie nawzajem liczyć. Nikogo więc nie powinno dziwić, że kiedy Helenka, bratanica Tomasza Karolaka zachorowała, stryj apeluje o pomoc dla niej. Kika dni temu aktor, który niechętnie dzieli się życiem prywatnym w mediach społecznościowych, zrobił wyjątek. W przejmujący sposób zaapelował do swoich obserwatorów.
"Kochani zawsze staram się pomóc, teraz proszę was o pomoc. Moja rodzina została dotknięta bardzo ciężkim doświadczeniem. Córka mojego brata, Helenka Karolak, leży w śpiączce, pękł jej w mózgu tętniak. O niczym nikt nie wiedział. Dziecko po prostu walczy" - mówił ze łzami w oczach.
Po prostu o niej pomyślcie
Aktor nie prosił jednak o wsparcie finansowe, ale o dobrą energię. "Proszę was tylko o jedno, prześlijcie dla Helenki Karolak, która leży na Banacha, taką intencję: 'Helenka kochamy cię'. Ja wiem, kochajmy wszystkie dzieci i chore i zdrowe, ale dzisiaj proszę was, wyślijcie to, pomyślcie, Helenka, Helenka kochamy cię". Apel aktora poruszył jego obserwatorów.
Niestety, tuż po Świętach przyszły najtragiczniejsze wieści. Nagranie, które Tomasz Karolak opublikował w swoich mediach społecznościowych, jest przepełnione bólem.
Witam Was kochani. Jesteśmy po świętach, które w mojej rodzinie upłynęły pod znakiem zadumy i bólu po utracie ukochanej osoby. Ale chciałem Wam podziękować w imieniu mojej rodziny, rodziców Helenki za to Wasze wsparcie, za ogrom miłości, który wysłaliście. Czuliśmy, że nie jesteśmy sami. Oni czuli, że nie są sami w tym bólu. Chcę wam bardzo jeszcze raz podziękować. Jesteście cudowni! Chcę podziękować personelowi szpitala na Banacha, który otoczył Helenę niesamowitą opieką.
Helena stała się dla nas nauczycielem i stała się naszym aniołem. Dziękuję Wam bardzo i Was jeszcze raz po prostu pozdrawiam.
Rodzinie Helenki składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Tętniak nie daje objawów
Tętniak mózgu przez lata może nie dawać żadnych objawów. W zależności od umiejscowienia i rozmiaru może jednak dawać objawy nietypowe. Jest to choroba bardzo trudna do zdiagnozowania. Przy tętniaku mogę, ale nie muszą wystąpić takie dolegliwości jak:
- ból głowy,
- deficyty neurologiczne (niedowłady, napady padaczkowe)
- zaburzenia widzenia (podwójne widzenie, powiększenie jednej źrenicy),
- opadanie powieki.
Do pęknięcia tętniaka może dojść w wyniku wysiłku fizycznego lub gwałtownego wzrostu ciśnienia tętniczego. Pacjenci deklarują, że pojawia się przy tym najsilniejszy ból głowy, jakiego doświadczyli. Wśród możliwych objawów pękniętego tętniaka wymienia się: nudności, wymioty, światłowstręt. Mogą pojawić się objawy neurologiczne: zaburzeń mowy, poruszania oraz utraty przytomności, a nawet śpiączki.
Nie znana jest dokładna przyczyna powstawania tętniaków, jednak specjaliści zwracają uwagę, że tendencja do ich powstawania może mieć charakter dziedziczny.
Zobacz także:
Nigdy nie podawaj tego leku dziecku. Skończy się uszkodzeniem wątroby i nerek
Epidemia odry u dzieci. Jest pierwsza ofiara tej groźnej choroby
Ten lek na katar może być niebezpieczny. Też dajesz go dziecku?