Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Kończy się czas na wypłatę świadczenia. Złóż wniosek teraz albo przepadnie
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 26.11.2023 13:28

Kończy się czas na wypłatę świadczenia. Złóż wniosek teraz albo przepadnie

300+ do kiedy wnioski
Fot. Shutterstock

To ostatnie dni, aby wypełnić wniosek i przesłać go do ZUS. W innym wypadku nie otrzymamy pieniędzy. Zapominalskim 300 złotych przejdzie koło nosa. 

Do kiedy można składać wnioski?

Wielu rodziców już to zrobiło, sporo nadal myśli, że jeśli przegapiło okazję we wrześniu, to już po wszystkim. Wnioski o 300+, czyli wypłatę zapomogi z programu "Dobry Start" można składać aż do końca listopada.

Zostało tylko kilka dni, aby narobić zaległości. Po 30 listopada można składać wniosek o 300 plus tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności (i zdarzy się to również po 30 listopada).

paper-3118337_1280.jpg

"Dobry Start", czyli 300 +

300+ wypłacane jest od 2018 roku. Co roku wnioski składa większość rodziców uczniów uczęszczających do szkół w Polsce. Tylko w pierwszej edycji udział w programie wzięło 4,6 mln rodziców. 300+ należy się każdemu dziecku do 20 roku życia oraz dziecku do 24 roku żucia legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności.

Nabór wniosków do programu "Dobry Start" rusza 1 lipca każdego roku i trwa aż do 30 listopada. Uznaje się, że pieniądze mają być przeznaczone na zakupy wyprawki szkolnej dla uczniów szkół podstawowych i średnich. 
 

Jak złożyć wniosek o 300+?

Przypominamy: wniosek o 300 plus można złożyć tylko elektronicznie poprzez:

  • aplikację mZUS,
  • PUE ZUS,
  • portal @MRiPS_GOV_Pl,  Emp@tia,
  • bankowość elektroniczną.

Na wniosku musisz podać m.in.:

  • dane swoje i dziecka
  • adres zamieszkania i adres szkoły
  • numer rachunku bankowego, na który chcesz dostać wypłatę świadczenia,
  • adres mailowy i numer telefonu, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku i ewentualnie do założenia Twojego profilu na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. 

Zobacz też: 

Koniec z 500+. Jest nowy pomysł na wypłatę świadczenia

Zapytaliśmy was o próg dochodowy w 800+. Takich odpowiedzi się nie spodziewaliśmy

Lekarze biją na alarm. Darmowe leki dla dzieci niebezpieczne dla zdrowia

 

10 gier planszowych na świąteczne wieczory w rodzinnym gronie
gry planszowe na prezent Rebel
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla wielu z nas okazją do spotkań z najbliższymi. Przy wspólnym stole zasiądą przedstawiciele różnych pokoleń, by wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas. To świetna okazja, by lepiej się poznać i zintegrować, a w rezultacie jeszcze bardziej do siebie zbliżyć.Jeśli potrzebujesz rozrywki odpowiedniej dla osób w różnym wieku, która świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek (od święta, ale nie tylko!), wybierz nowoczesne gry planszowe. Pozwolą one na spędzenie wartościowego czasu z najbliższymi, świetnie sprawdzą się też jako elegancki prezent. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 10 najpopularniejszych tytułów – zarówno wśród nowości, jak i współczesnych klasyków. Poniżej znajdziesz listę wraz z krótkimi opisami. 
Czytaj dalej
Podaruj Pierwszą Radość – świąteczny konkurs z Fisher-Price
Konkurs Fisher Price
Święta z maluchem to wyjątkowy, rodzinny czas, w którym wiele rzeczy dzieje się po raz pierwszy. Może w tym roku wzruszysz się, gdy Twoje dziecko postawi pierwsze kroki z Pieskiem „Raczkuj za mną”? A może będziesz śmiać się do łez, gdy po raz pierwszy zatańczy z dziadkiem do dźwięków Tanecznej Gwiazdy DJ-ki? Fisher-Price rozumie, że w święta każdy może zostać wspaniałym Świętym Mikołajem, dlatego zaprasza do konkursu Podaruj Pierwszą Radość. Do wygrania zestawy zabawek i gotówka - 3x5000 na rodzinne wyjazdy. Szczegóły kampanii na stronie www.podaruj-radosc.pl.
Czytaj dalej