Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Księżna Kate zarzeka się, że mąż ją wspiera. Ale media aż huczą od plotek
Beata Łajca
Beata Łajca 23.03.2024 13:50

Księżna Kate zarzeka się, że mąż ją wspiera. Ale media aż huczą od plotek

księżna Kate i książę William
fot. East News/Rex Features

Księżna Kate jest chora na raka. Przyznała to w oświadczeniu skierowanym do Brytyjczyków  i wszystkich jej fanów. Jak mówi, przed operacją nikt nie wiedział, że diagnoza będzie aż tak poważna. Księżna jest jednak przekonana, że wyzdrowieje i podkreśla wsparcie, jakie dostaje od swojego męża. Ale zanim świat obiegła informacja o chorobie księżnej, na nowo rozgorzała dyskusja o kryzysie w jej małżeństwie.

Księcia Williama podejrzewa się nie tylko o romans, ale także o nieślubne dziecko. Plotki pojawiają się w brytyjskiej prasie już od 5 lat, a książęca para nieustannie im zaprzecza. Historia ich miłości sięga jeszcze czasów studenckich, gdy William miał oszaleć na punkcie Kate, po tym jak zobaczył ją na pokazie mody w przezroczystej sukience. A ona wybrała uczelnię właśnie ze względu na studiującego tam księcia. Ślub książęcej pary oglądał cały świat, a ich miłość uznano za prawdziwą współczesną bajkę. Czy słusznie?

Księżna Kate choruje na nowotwór

W piątek 22 marca księżna Kate wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła swoją długą nieobecność w życiu publicznym, ucinając tym samym wszelkie spekulacje na temat jej zdrowia. Katherine wyjaśniła, że po operacji brzucha, którą przeszła w styczniu, okazało się, że jest chora na raka. A dłuższa rekonwalescencja i tym samym usunięcie się z życia publicznego było konieczne, aby zregenerowała siły przed czekającą ją chemioterapią.

Księżna swoje oświadczenie wygłosiła do Brytyjczyków osobiście, w krótkim filmie. Widać na nim, że jest przejęta diagnozą, która zaskoczyła ją i całą jej rodzinę. Ale Kate jest pełna nadziei i wierzy w personel medyczny, który otoczył ją opieką. Dużo mówi o swoich dzieciach, których wraz z księciem Williamem poinformowała o swojej chorobie i zapewniła, że wszystko będzie w porządku. Wspomina też, że ogromnym wsparciem jest dla niej właśnie obecność męża. Jednak nie wszyscy w to wierzą.

Domniemana kochanka i nieślubne dziecko

Plotki o rzekomym kryzysie w małżeństwie Kate i Williama zaczęły się pojawiać już w 2019 roku. Tuż po narodzinach najmłodszego dziecka pary, media zaczęły spekulować o romansie księcia z byłą modelką, markizą Cholmondeley, Rose Hanbury, która prywatnie jest przyjaciółką Kate. Prasa nazwała ją nawet "drugą Camilą" (romans z Camilą miał król Karol, w trakcie małżeństwa z księżną Dianą).

Tak naprawdę żadna redakcja nie miała dowodu na romans, bo cytowane w artykułach wypowiedzi zazwyczaj pochodziły z tzw. anonimowego źródła. Ale plotka rzucona w świat, zaczęła żyć własnym życiem. Fanatycy teorii spiskowych doszukiwali się dowodów na kryzys w książęcym małżeństwie w każdym najmniejszym geście. A księcia Williama posądzono nawet o to, że jest ojcem jednego z dzieci Rose Hanbury, ponieważ chłopiec pojawił się na koronacji króla Karola w roli pazia. Spekulacje o rozpadzie książęcego małżeństwa odżyły za sprawą zniknięcia Kate z życia publicznego.

Książęca para dementuje plotki

Dyskusje na temat domniemanego rozpadu małżeństwa Kate i Williama ponownie rozgrzały brytyjskie media. Zaczęto spekulować, że księżna Kate usunęła się w cień na prawie trzy miesiące, z powodu zdrady męża i planowanego rozwodu. "Sunday Times" donosi, że książęca para jest poruszona i zirytowana tymi bezpodstawnymi plotkami.

Teraz gdy Katherine wydała oświadczenie o swojej chorobie, a tym samym wyjaśniła swoją nieobecność na oficjalnych uroczystościach, tabloidy powinny odpuścić, przynajmniej w teorii. Bo nic nie sprzedaje się tak dobrze, jak pranie brudów pary, która wydaje się mieć więcej wspólnego z bajkami Disney’a niż z prawdziwymi ludźmi. William i Kate prezentują się jako idealne małżeństwo, które nadal pała do siebie gorącym uczuciem. Chcielibyśmy w to wierzyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę niesamowitą historię ich miłości.

Miłość jak z bajki

Kate i William poznali się na studiach w Szkocji. Książę wybrał odległą uczelnię, aby schronić się przed wścibskimi paparazzi, od których stronił po tragedii, jaka spotkała jego matkę, księżną Dianę. Podobno już wtedy młoda Kate Middleton myślała o Williamie i właśnie ze względu na niego zmieniła swoje plany edukacyjne i rozpoczęła naukę na Uniwersytecie św. Andrzeja. Poznała go w 2001 roku, a podczas pierwszego spotkania Kate była bardzo onieśmielona. Ale to musiała być miłość od pierwszego wejrzenia, bo już rok później zamieszkali razem wraz z inną zaprzyjaźnioną parą.

Kate i William starali się utrzymać związek w tajemnicy, a ale ich wspólne zdjęcia obiegły świat już w 2004 roku. Natychmiast wybuchły dyskusje o rychłym ślubie, ale para zerwała ze sobą na moment trzy lata później. Ostatecznie William oświadczył się Kate w 2010 roku podczas wakacji w Kenii, wręczając jej pierścionek, który należał do księżnej Diany

Ślub pary, który odbył się 29 kwietnia 2011 roku, oglądało ponad 70 milionów ludzi na całym świecie. Od tej pory Kate stała się symbolem prawdziwej księżniczki. Dzisiaj ten posągowy wizerunek zderza się z brutalną rzeczywistością, bo choroby nie omijają nawet koronowanych głów. 

Zobacz także:

Księżna Kate wychowuje przyszłego króla. To najważniejsze dziecko w Anglii

Nosowska twierdzi, że zaszkodziła swojemu synowi. “Upośledziłam go”

To wyjątkowe imię dla chłopca, którym Kaczyński nazwał swojego kota. Nazwano tak 886 dzieci

Polub PortalParentingowy.pl na Facebooku i bądź z nami na bieżąco