Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Kwiatowe imiona dla dziewczynek. Zaskakujące, jak wielu z nich nie znaliśmy
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 30.03.2024 15:50

Kwiatowe imiona dla dziewczynek. Zaskakujące, jak wielu z nich nie znaliśmy

kwiatowe imiona dla dziewczynek
Fot. Pixaby/KHphotography

Imiona dla dziewczynek, które biorą się od kwiatów i roślin mają niezwykłą moc. Kojarzące się z pięknem i delikatnością mogą determinować życie dziecka. Takie imiona podobają się rodzicom, którzy coraz chętniej sięgają po te kojarzące się z żywotnością, świeżością i urodą. Poznaj niektóre z imion dla dziewczynek inspirowanych nazwami roślin i kwiatów. 

Kwiatowe imiona dla dziewczynek

Imiona dla dziewczynek, które pochodzą od nazw kwiatów, przeżywają renesans. Bardzo popularne jeszcze przed II wojną światową, wracają do łask. Oto niektóre z nich:

Dalia to jest pozytywnie nastawioną do życia dziewczynką, która nie lubi działać w pośpiechu. Podejmuje decyzje i działania powoli. Lubi rozsmakować się w tym, co przeżywa. 

Róża jest z pewnością osobą o pięknym charakterze. Potrafi jednak pokazać kolce i bywa niecierpliwa, a czasem nawet złośliwa. Trudno jednak koło niej przejść obojętnie. 

Irys jest dobra i wrażliwa. Bywa jednak nieco nieporadna i miewa problemy z podejmowaniem decyzji. Woli wybrać kompromis lub ulec, niż postawić na swoim. 

Narcyza w ogóle nie ma nic wspólnego z typem narcystycznym. To otwarta i koleżeństwa osoba, na którą zawsze może liczyć. Oddana w przyjaźni i miłości. 

Malwina wyrośnie na osobę, która potrafi roztrwonić zaskakująco dużo pieniędzy w krótkim czasie. Będzie się upierać, że warto korzystać z życia i dobrze się bawić. Malwiny są również empatyczne i wrażliwe, ale bywają samolubne. 

Lilia jest dzieckiem, które nigdy nie będzie miało dość przygód. Zawsze jednak wybiera się na nie z najbliższymi, bo potrzebuje nieustannego wsparcia i zapewnień, że podjęte przez nią decyzje są właściwe. Może być wstydliwa.

Wioletta będzie w przyszłości kobietą, która boi się wejść w długoletni związek. Jest bardzo wrażliwa i łatwo ją zranić. 

rose-1963807_1280.jpg
Fot. Pixaby/Kathrin Pie

Pachnące imiona dla dziewczynek pochodzące od krzewów i drzew

Kolejne imiona pochodzą od nazw pachnących krzewów. Dziewczynki, które je noszą, są jak te kwiaty. Zniewalają zapachem, ale potrafią rozpychać się i walczyć o swoje. 

Kalina cierpliwa, wierna i nieustępliwa. Kalina kojarzy się z życiem pełnym pasji i oddania, ale osoby noszące to imię przepełnia nostalgia i smutek. Dziewczynki o tym imieniu nie garną się do innych, ale zachęcone do otworzenia się, zawiązują przyjaźnie na całe życie. 

Jaśmina bardzo szybko nawiązuje nowe znajomości i jest przebojowa. Potrafi być milcząca i zamknięta w sobie, ale zawsze ma w sobie siłę, by wspierać innych. 

Hortensja uwielbia być dla innych i dzielić się sobą. Osoba nosząca to imię to urodzona mama. Ma w sobie tyle miłości i pozytywnej energii, że nie wyobraża sobie nie obdarować nią innych. 

Laura to dziewczynka o nieposkromionej ambicji i potencjale. Laury są głodne wiedzy i doświadczeń, nie przejmują się opiniami innych, tylko idą wyznaczoną przez siebie ścieżką prosto do celu. 

Owocowe imiona dla dziewczynek

Najsłodsze imiona dla dziewczynek pochodzą od nazw owoców. 

Malina to osoba, która nie da sobie w kasze dmuchać. Dziewczynki o tym imieniu są przebojowe i nie boją się nowych wyzwań. Po poniesionych porażkach potrafią zawsze trzeźwo ocenić, gdzie popełniły błąd i wyciągnąć z niego wnioski. 

Jagoda jest ciekawa świata i otwarta na nowe znajomości. Bywa zaborcza i zazdrosna, ale to dlatego, że jest bardzo stała w uczuciach. Raz złamane serce pozostawia u Jagody bliznę, przez którą nie potrafi wybaczyć. Oddana przyjaciółka. 

Zobacz też:

Jakie imiona dla dziewczynek będą modne w 2024 roku?

Jak nazywano dzieci 100 lat temu?

Dziecko nie chce bawić się samo? Istnieje prosty sposób, by je tego nauczyć