Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Mama Pięcioraczków pakuje walizki. Zdradziła, dokąd wyjeżdżają
Marta Uler
Marta Uler 07.02.2024 14:16

Mama Pięcioraczków pakuje walizki. Zdradziła, dokąd wyjeżdżają

Pięcioraczki z Horyńca; przeprowadzka
Fot. instagram.com/piecioraczki_z_horynca/

Najsłynniejsza rodzina w Polsce się przeprowadza. Od wielu dni mama jedenastki dzieci publikowała w sieci kolejne filmy, na których zdradzała po trochu cel podróży. Teraz wszystko jest już jasne.

Wiadomość o planach państwa Clarke zaskoczyła ich fanów. A jednak to prawda. Już wkrótce życie całej rodziny zmieni się całkowicie. Tam, gdzie jadą, będzie inaczej: "tańsze jedzenie, mieszkanie, ubrania”, jak piszą internauci. 

W rodzinie pięcioraczków szykują się zmiany

Pięcioraczki z Horyńca, a także ich siedmioro rodzeństwa oraz rodzice, są niewątpliwie najsłynniejszą rodziną w Polsce. Usłyszeliśmy o nich niemal rok temu, kiedy na świat przyszły pięcioraczki. To była jedna z głównych wiadomości, jakie można było wtedy oglądać na wszystkich kanałach informacyjnych.

Wielką radość państwa Clarke szybko przyćmiła tragedia, ponieważ jeden z maleńkich chłopców, Henry James, zmarł po trzech dniach, był zbyt słaby. Następnie, z drżącym sercem śledziliśmy losy jego braciszka, Charliego, który również miał wiele problemów ze zdrowiem. Kiedy po wielu miesiącach w końcu opuścił szpital, wszyscy odetchnęli z ulgą.

W ostatnim czasie w rodzinie pięcioraczków z Horyńca nastał względny spokój. Maluchy rosną i rozwijają się, a starsze dzieci są coraz bardziej samodzielne. Państwo Clarke postanowili więc, że nadszedł czas na zmiany. I to nie byle jakie. Rodzina wyprowadzi się z Polski!

Mama pięcioraczków nagrywała filmy "podpowiedzi”

Kto śledzi profile pięcioraczków na TikToku, czy Instagramie, ten z pewnością zauważył, że ostatnio zaczęło się tam pojawiać coraz więcej zagadkowych filmików. Takich, na których dzieci trzymają w rękach tabliczki z literami i mają ułożyć je w nazwę kraju, do którego wyjeżdżają.

Niestety, dzieciaki cały czas się ruszają, a litery na zmianę pokazują i chowają, i właściwie nie wiadomo, o co chodzi. Pod filmikiem fani się niecierpliwią i próbują zgadywać:

"Francja?”

"Tajlandia?”

"Holandia?”

"Jak ja nie lubię czekać ? Aż mnie skręca, haha!”

Mama pięcioraczków odkryła karty

W końcu wszystko stało się jasne. Wybór rodziny Clarke padł na Tajlandię. To właśnie tam mają zamiar się wyprowadzić. "To świetny wybór. Piękny kraj, jedzenie tanie, wynajęcie mieszkania też tanie, ubrania tańsze. Powodzenia!” – napisała jedna z internautek śledzących profil pięcioraczków.

A inna dodała: "Jakoś tak od początku obstawiam Tajlandię. Bardzo dobra służba zdrowia :) ciepło, dobre szkoły międzynarodowe, pyszne jedzenie. Czekam na Waszą opowieść z niecierpliwością:)”

Co istotne, choć oczywiście decyzja o przeprowadzce ostatecznie należała do rodziców dzieci, wszystkie maluchy miały możliwość zagłosować w tej kwestii. Na poniższym filmie widać, że demokratyczna większość chce jechać i już nie może się tego doczekać!

Jeszcze wiele spraw do załatwienia

Przed wyjazdem rodzinę Clarke czeka jeszcze sporo formalności. To wielki zwrot w życiu i trzeba się do niego dobrze przygotować. Mama pięcioraczków opublikował film, na którym widać, jak jadą do Krakowa do specjalnego punktu szczepień. Przed podróżą każdy członek rodziny musi mieć ich komplet.

@clarke_dozen #vlog, w którym jedziemy do Krakowa do lekarza medycyny tropikalnej, by przygotować się do wyjazdu #wyjazd #piecioraczki #dużarodzina #wielodzietni #wieloraczki #piecioraczki ♬ original sound - Clarke_dozen

Fani, choć z zainteresowaniem śledzą ruchy Clarke'ów, to można wyczuć, że wielu z nich jest zasmuconych decyzją o przeprowadzce. Najczęstsze pytania dotyczą tego, czy to aby na pewno przemyślany krok oraz dlaczego w ogóle się na niego zdecydowali

Nie ma jakiejś takiej decyzji, że coś konkretnego się stało. Już od jakiegoś czasu myśleliśmy, żeby zmienić trochę życie, żeby mieć inne spojrzenie, doświadczenia. Chcemy dać dzieciom możliwość pokazania innej kultury i po prostu przez przypadek padło na Tajlandię. Pierwszym wyborem miała być Nowa Zelandia, ale mąż jest już starszy, a tam raczej takich ludzi nie chcą. W Tajlandii są bardzo otwarci na rodziny. To takie państwo bardzo prorodzinne. Bardzo sobie cenią duże rodziny. Jest tam ich wiele, więc my nie będziemy jakimiś wyjątkami i odstawać od normy.

Mówiła w rozmowie z se.pl Dominika Clark.

Zobacz także:

Mama Pięcioraczków schudła 15 kilogramów! Zdradza, w czym tkwi jej sekret

Mama pięcioraczków zdradza przepis na naturalny antybiotyk. Ten składnik to hit

Święta u Mamy Pięcioraczków w cieniu tragedii. Na widok tego zdjęcia łzy kręcą się w oczach