portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Miliony kobiet włączą TVN7 w piątek o 20:00. Tej pozycji nie możecie przegapić!
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 17.11.2023 13:21

Miliony kobiet włączą TVN7 w piątek o 20:00. Tej pozycji nie możecie przegapić!

Seans którego nie można przeoczyć
Fot. Freepik

Są takie filmy, które za każdym razem, gdy są emitowane w telewizji, przyciągają przed ekrany miliony widzów. Dziś kolacji nie będzie, chyba że zrobi ją tata, bo mama, drogie dzieci, dziś ogląda film!

Mama potrzebuje przekąsek, ciszy i chusteczek, bo będzie się wzruszać, śpiewać i marzyć. Nie znamy kobiety, która nie lubiłaby tej pozycji, którą 17 listopada o 20:00 wyemituje TVN7.

Zruszenie z pięknym widokiem

Premiera filmu “Mamma mia!” miała miejsce w 2008 roku. Genialna obsada, ponadczasowa ścieżka dźwiękowa i zapierające dech w piersiach widoki. Nie da się pozostać na ten film obojętnym, zwłaszcza że historia w nim przedstawiona jest niebanalna.

Akcja filmu toczy się na greckiej wyspie, gdzie Donna (Meryl Streep) prowadzi podupadający pensjonat. Kobieta mieszka tam wraz z córką Sophie (Amanda Seyfried), dziewczyna ma wyjść za mąż i to właśnie ślub staje się okazją do nietypowego zjazdu rodzinnego. 

Nie wiem, czy wiecie, ale większość scen została nagrana w hollywoodzkim studio filmowym. Choć np. ta, kiedy Meryl Streep i Pierce Brosnan śpiewają “The winner takes it all”, mało, że była kręcona w Grecji, to jeszcze aktorzy śpiewali na wietrznym zboczu. Co ponoć nie spodobało się dźwiękowcom, ale Meryl się uparła. 

O co chodzi w "Mamma mia!"?

Młodziutka Sophie postanawia wyjść za mąż za ukochanego Sky (Dominic Cooper) i zostać na greckiej wyspie, żeby pomóc matce w prowadzeniu podupadającego pensjonatu. W uroczystości mają wziąć udział najbliżsi przyjaciele rodziny. Brak jednak na liście gości ojca dziewczyny. Sophie, go nie zna.

Przypadkiem trafia jednak na pamiętniki matki z młodości i odkrywa, że Donna sama może nie wiedzieć, kto jest jej ojcem, gdyż w tym samym czasie romansowała z trzema przystojniakami. Sophie, bez wiedzy matki zaprasza wszystkich trzech mężczyzn, tyle że podpisuje się za mamę.

Intryga gęstnieje, gdy Donna odkrywa obecność byłych kochanków i wpada w panikę. Całą zabawną i wzruszająca historię doprawiają niezwykle barwne postaci, trzeba tu wspomnieć o niesamowitych przyjaciółkach Donny: Rossie i Tanyi. W tych rolach niesamowite Julie Walters i Christine Baransky. W role potencjalnych tatusiów wcielają się Pierce Brosnan, Stellan Skarsgård i Collin Firth.

Muzyka gra pierwsze skrzypce

Nie da się przemilczeć w przypadku tego filmu muzyki, wszak to… musical. Pierwsze skrzypce grają tu piosenki Abby, który zna chyba każdy. “Mamma mia!”, “Dancing Queen”, “I have a dream”… każda jest wyjątkowa, każda wyciska łzy, sprawia, że nóżka sama chodzi.

Jeśli dodamy do tego niesamowicie dobre wykonania śmietanki aktorskiej, układy taneczne, które przywodzą na myśl wielkie bollywoodzkie produkcje, to po prostu trzeba się zachwycić. Jeśli wyjrzysz teraz za okno i zobaczysz tę szarugę, to jest na nią jeden lek: “Mamma mia!”, TVN7, godzina 20:00!

Zobacz także:

Nie możecie tego przegapić! Takiego świątecznego przedstawienia jeszcze nie widzieliście

Hania jest już ze swoim Antosiem. Niezwykła historia miłości Gucwińskich

Kobiety wybielają nim zęby i tłumią głód. Lekarze łapią się za głowę