Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Nie Marysia i nie Krysia. Jeśli szukasz oryginalnego imienia dla córki, to jest idealne
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 15.05.2024 08:57

Nie Marysia i nie Krysia. Jeśli szukasz oryginalnego imienia dla córki, to jest idealne

dziewczynka
Fot. Freepik/gpointstudio

Nazywanie dziecka to jedna z najbardziej stresujących decyzji, jakie muszą podjąć rodzice. Kierujemy się różnymi kryteriami, jeśli szukacie oryginalnego, a jednocześnie polskiego imienia dla córki, to mamy dla was piękną propozycję. 

Ostatni raz nazwano tak w Polsce dziewczynkę w 2022 roku, dokładnie 4 dziewczynki. Szansa na to, że spotkają się w przedszkolu, jest więc niewielka. A jak wiadomo, osoby o oryginalnych imionach lepiej zapadają nam w pamięć, a bycie zapamiętanym ułatwia życie.

Staropolskie imię dla dzielnej dziewczynki

To piękne imię jeszcze kilka dekad temu było bardzo popularne, dziś praktycznie zapomniane. Jego staropolskie pochodzenie spodoba się z pewnością miłośnikom naszej historii. Znaczenie: "ta, która broni sławy" też wydaje się być na swój sposób poetyckie. 

Bronisława, bo o niej mowa, obchodzi imieniny 1 września. Najpopularniejsze zdrobnienia to: Bronka, Bronia, Broneczka, Bronsia, Bronusia, Bronsia czy Broni.

dziewczynka bańki
Fot. Freepik

Charakter dziewczynki o imieniu Bronisława

Bronce od małego uśmiech nie schodzi z buzi. Wokół siebie roztacza optymizm i pozytywną energię. Dziewczynka o tym imieniu jet bardzo mocno związana z rodzicami i rodzeństwem, również w dorosłym życiu. Kiedy zakłada własną rodzinę, ją także zalewa miłością. Ona po prostu jest rodzinna jak mało kto. 

Jeśli prowadzicie rodzinny biznes, możecie być pewni, że Bronia się w nim odnajdzie. Nie ma dla niej większej przyjemności, niż działanie na rzecz tej małej wspólnoty. Niezależnie od tego, czym się zajmujecie, bo Bronisława, jak mało kto łączy w sobie cechy romantyczki i realistki. Jeśli znajdzie zatrudnienie poza rodziną, to wprowadzi w miejscu pracy relacje zbliżone do więzów krwi. Uwielbia kontakt z ludźmi, najlepiej bezpośredni. Może być nauczycielką, handlowcem, ale też prawniczką czy urzędniczką.

Bronisława w relacjach

Jest niesamowicie radosna osobowość, sprawia, że ludzie do niej lgną. Można odnieść wrażenie, że nigdy nie jest sama, przeciwnie, wokół niej zawsze jest tłoczno. Bronka bliskim nieba by uchyliła, ale nie zapomina o sobie i dąży do wyznaczonych sobie celów, choć nigdy kosztem innych. Jest bardzo pracowita.

Bywa kapryśna, zwłaszcza jeśli poczuje, że ktoś wykorzystuje jej dobre serce. Ale nie chowa urazy. Ma otwarty umysł i nigdy nikogo nie przekreśla. Nawet jeśli na pozór ta osoba ma zasady sprzeczne z jej własnym kodeksem moralnym, może liczyć na to, że Bronisława da mu rozwinąć skrzydła i pokazać się od najlepszej strony. 

Zobacz także:

Nowe modne imię dla dziewczynki. Idealne dla żywiołowej i silnej osoby

To imię dla chłopca wraca w wielkim stylu. Wygryzie Nikodema i Antosia

Żadna Zosia, żadna Janka. To imię dla dziewczynki podbije rankingi w nowym roku