Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Żadna Zosia, żadna Janka. To imię dla dziewczynki podbije rankingi w nowym roku
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 07.05.2024 09:26

Żadna Zosia, żadna Janka. To imię dla dziewczynki podbije rankingi w nowym roku

dziewczynka
Fot. Pixaby/OlcaErterm

Od kilku lat na szczycie rankingu najpopularniejszych imion dla dziewczynek są Zosia, Zuzia i Laura. Jednak już niedługo. Coraz więcej dziewczynek nazywane jest tym pięknym kwiatowym imieniem. W najbliższych latach to ono może okazać się najczęściej wybieranym przez rodziców. 

Imiona dla dziewczynek 2023

Zosia, oznaczająca 'mądrość' od kilku lat plasuje się wysoko w rankingu popularnych imion dla dziewczynek. W 2023 roku urodziło się 4968 Zoś.

Kolejne imiona dla dziewczynek, które rodzice często nadają to Zuzanna i Laura. To jednak niedługo się zmieni. Choć w następnej kolejności są takie imiona jak Pola czy Julia. Nowe pokolenie rodziców stawia na bardziej oryginalne imiona.

To TOP5 imion dla dziewczynek w 2023 roku:

Zofia - 4968
Zuzanna - 4800
Laura - 4602
Hanna - 4565
Maja - 4461

Rozalia - znaczenie imienia

Rozalia już niedługo podbije świat, bo to leży w jej naturze. Dziewczynki o tym imieniu to pionierki i indywidualistki. Prawdopodobnie imię pochodzi od łacińskich słów rosa (róża) i lilium (lilia). W Polsce są 20 544 kobiety o tym imieniu. W 2023 roku nazwano tak 1103 dzieci.

Rozalki to dziewczynki, które od razu przechodzą do działania. Jako niemowlęta będą głośno domagać się zaspokojenia swoich potrzeb. Na placach zabaw to one będą organizowały czas kolegom, a w klasie przewodziły samorządowi.

Dziewczynka o imieniu Rozalia to również ciepła i troskliwa osoba, która stawia przyjaźń i miłość na pierwszym miejscu Rodzice Rozalki mogą być pewni, że dziecko będzie obsypywało ich całusami. Jako mamy Rozalie to osoby, które dbają o dyscyplinę w domu, ale również zaprowadzają spokój i wprowadzają poczucie bliskości, które towarzyszy rodzinie przez lata. 

Imieniny i zdrobnienia Rozalii

Rozalia obchodzi imieniny 27 stycznia, 7 lutego, 4 września i 4 października. Zdrobnienia od imienia Rozalia to: Rozalka, Rosa, Roza, Rosunia, Rozunia, Rozuńka, Rosia, Rośka, Rozalik, Rozka.

Zobacz też:

Kwiatowe imiona dla dziewczynek. Zaskakujące, jak wielu z nich nie znaliśmy

Imiona dla bliźniąt tej samej płci. Najpiękniejsze zestawienia dla chłopców i dziewczynek

Najsłodsze imiona dla dziewczynek. Aż dziw, że są tak mało popularne

 

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?