Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > "Pewnego dnia wyszedłem z jej domu i już nie wróciłem". Życie Agaty Młynarskiej to gotowy scenariusz na film

"Pewnego dnia wyszedłem z jej domu i już nie wróciłem". Życie Agaty Młynarskiej to gotowy scenariusz na film

Agata Młynarska
Fot. KAPiF

Dziennikarka, polonistka, działaczka społeczna. Agata Młynarska w marcu świętowała 35-lecie swojej kariery zawodowej. Jej życie zawodowe jest naprawdę ciekawe, tak samo zresztą jak to prywatne.

Trzykrotnie wyszła za mąż, wychowała czworo dzieci. Po wielu zawirowaniach wydaje się, że Agata Młynarska odnalazła wreszcie swoje szczęście u boku obecnego męża.

Gdzie zaczynała karierę Agata Młynarska

Agata Młynarska pojawiła się na ekranach telewizorów w latach 90. Od razu podbiła serca widzów TVP2 jako prowadząca dziennik "Obserwator", a potem programy "Studio rano", "Krzyżówka szczęścia" i “Pytanie na śniadanie”.

Od 1991 roku prowadziła z Jurkiem Owsiakiem "Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki", a rok później zaangażowała się w akcję "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". W 2006 roku odeszła do Polsatu, gdzie zajmowała się poszukiwaniem formatów telewizyjnych.

Potem znów wróciła do TVP, by ostatecznie związać się z Discovery Networks. W TVN Style prowadziła takie programy jak "Eks-tra zmiana" czy "Kobiety bez tabu". Obecnie w tej stacji prowadzi własny program "Konfrontacje Agaty".

Młoda Agata Młynarska
Fot. Instagram/agata_mlynarska

Kim jest mąż Agaty Młynarskiej

Agata Młynarska jest w związku małżeńskim z Przemysławem Schmidtem. Pobrali się w 2014 roku i od dziesięciu lat nieprzerwanie są razem. Mężczyzna z zawodu jest radcą prawnym, przez wiele lat był przewodniczącym rady nadzorczej Trigon Dom Maklerski S.A. Obecnie zasiada w radach nadzorczych dużych spółek, takich jak Pekaes, AmRest czy Rafako.

To nie jest pierwsze małżeństwo Agaty Młynarskiej. Wcześniej była zamężna jeszcze dwa razy. Pierwszy ślub dziennikarka wzięła w wieku zaledwie 18 lat. Jej wybrankiem był Leszek Kieniewicz. Z tego związku Agata ma dwoje dzieci: Stanisława i Tadeusza. Niestety, małżeństwo przetrwało jedynie 10 lat.

Po rozwodzie dziennikarka spotykała się z Andrzejem Piątkiem. Nie sformalizowali związku, który rozpadł się, gdy poznała Jerzego Porębskiego. To była wielka miłość i chociaż synowie Agaty Młynarskiej się sprzeciwiali, para postanowiła się pobrać. To małżeństwo zakończyło się jednak bardzo szybko — zaledwie po roku.

Przez około 2 lata była związana z Jarosławem Kretem. Prezenter pogody mówił, że nie jest zainteresowany formalizowaniem tego związku. Ostatecznie gorzko wspominał rozstanie, mówiąc, że Agata nie miała dla niego czasu, bo na pierwszym miejscu w jej życiu zawsze była praca.

Wszedłem w życie Agaty, w którym już istniały pewne zasadnicze elementy. Jednym jest praca, praca, praca. Ja to akceptowałem. Kto ją tak naprawdę wspierał, kiedy odchodziła z Dwójki do Polsatu? Próbowałem ją zrozumieć nawet wtedy, gdy codziennie przynosiła pracę do domu. Tylko że w pewnym momencie, gdy telefon dzwonił bez przerwy, zaczęło mi to przeszkadzać - mówił w jednym z wywiadów.

Ile dzieci ma Agata Młynarska

Z pierwszego małżeństwa Agata Młynarska ma dwoje dzieci — Stanisława i Tadeusza. Pierwszy syn stroni od show-biznesu, zajmował się polityką, pracował między innymi w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jako ekspert od protokołu dyplomatycznego. Porzucił jednak tę ścieżkę kariery, by rozwijać swoją pasję do wspinaczki.

Młodszy syn, Tadeusz, odziedziczył po mamie i dziadku (Wojciech Młynarski był cenionym tekściarzem i poetą) artystyczne zacięcie. Pasjonuje się filmem i jako operator zdobył wiele nagród. Obecnie pracuje w Los Angeles.

Mało osób wie, że Agata Młynarska wychowała także dwie dziewczynki, których jest opiekunką prawną: Sylwię i Alicję. Obecnie dziewczyny są już dorosłe i mają swoje dzieci, a dziennikarka jest szczęśliwą babcią.

Agata Młynarska adoptowała dwoje dzieci

Historia o tym, jak jej "adopcyjna" córka Sylwia znalazła się w jej domu, jest po prostu magiczna. Sama Agata Młynarska napisała o tym na swoim Instagramie: "Dostałam ją w prezencie od świętego Mikołaja".

Okazało się, że Sylwia, wychowanka domu dziecka, napisała list do świętego Mikołaja, że chciałaby zobaczyć dom Agaty Młynarskiej. Pewnego dnia przyjechała do tego domu i... została w nim na dobre. Tuż po tej adopcji dziennikarka stworzyła dom dla drugiej dziewczynki — Alicji.

Formalnie Agata Młynarska nie adoptowała dziewczynek. Zdecydowała się na zostanie ich opiekunem prawnym. W rozmowie z DDTVN powiedziała, że chciała uniknąć formalności związanych z adopcją. Dodała też, że wszystko zdarzyło się nagle: "Nie byłam na to przygotowana. Nie miałam takich planów, żeby powiększać rodzinę".

Obecnie Agata Młynarska i jej mąż dzielą życie na dwa domy: w Polsce i na południu Hiszpanii. Dziennikarka dzieli się swoim życiem z obserwatorami na Instagramie, gdzie nie brakuje zdjęć ze wszystkimi członkami rodziny.

Zobacz także:

"Nie jesteś w pełni kobietą". Skandaliczne słowa w programie Agaty Młynarskiej

Obejrzałam nowy program "Razem OdNowa". Drogie panie, nie musicie się na to godzić!

"Było źle, bo nie było mamy i taty". Urzędnicy zabrali dzieci na podstawie anonimowego donosu