Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Pierwszy taki dzień w rodzinie Pięcioraczków. Mama Dominika aż zatańczyła z radości
Beata Łajca
Beata Łajca 06.06.2024 13:33

Pierwszy taki dzień w rodzinie Pięcioraczków. Mama Dominika aż zatańczyła z radości

Mama Pięcioraczków
fot. Facebook/Rodzina Clarke/Instagram/rodzinaclarke

Dzieci Clarke'ów zaczęły już swój nowy tajlandzki rok szkolny. Pani Dominika podzieliła się ze swoimi fanami relacją z tego wyjątkowego pierwszego dnia w szkole. Jak sama mówi, we wrześniu nie przypuszczała nawet, że pierwszy dzień szkoły będą przeżywać w tym roku aż dwa razy.

Edukacja w Tajlandii przebiega całkiem inaczej niż w Polsce. Tam rok szkolny rozpoczyna się zazwyczaj w połowie maja, kiedy polskie dzieci myślami są już na wakacjach. Co ciekawe w tym tropikalnym kraju uczniowie noszą mundurki. Tradycyjne szkolne stroje dostały też dzieci Mamy Pięcioraczków.

Pierwszy dzień szkoły u Clarków

Mama pięcioraczków napisała w poście na Instagramie:

Na początku września nie przyszło mi do głowy, że będzie czekał nas jeszcze jeden pierwszy dzień szkoły w tym roku szkolnym…

Dzieci Państwa Clarke'ów mają już za sobą pierwszy dzień szkoły w Tajlandii. Pani Dominika pokazała, jak  wyglądał i trzeba przyznać, że poranek był dla niej bardzo pracowity. W końcu musiała wyprawić do nowej szkoły aż sześcioro dzieci.

Wszystko wskazuje na to, że dzieci Clarke'ów nie poszły do szkoły w tym samym czasie co ich rówieśnicy. Bo tajlandzki rok szkolny startuje zazwyczaj w połowie maja i trwa do lutego, kiedy uczniowie rozpoczynają wakacje. W Tajlandii jest jeszcze jedna szkolna przerwa, która wypada w październiku. 

Będą nosić mundurki

Okazuje się, że tajlandzkie dzieci chodzą do szkoły w mundurkach. Pięcioro z dzieci Clarke'ów także dostało odpowiednie stroje. Z relacji Mamy Pięcioraczków wynika, że najstarszy syn nie będzie nosił mundurka.

Tajlandzkie mundurki składają się z białych koszul z krótkim rękawem, kraciastych spódniczek dla dziewcząt i podobnych spodenek dla chłopców. Dziewczynki mają pod szyją śliczne kokardy, a chłopcy eleganckie muszki.

Rodzina zapozowała do pamiątkowego zdjęcia, dlatego możemy zobaczyć, jak uroczo wyglądają dzieci w ich nowych szkolnych mundurkach. Pani Dominika przygotowała sześć plecaków i wodę dla każdego dziecka, a potem wszyscy wsiedli w samochód i pojechali do nowej szkoły.

Chwila wytchnienia dla rodziców

Placówka, do której będą uczęszczać, nosi nazwę The International School of Asia i mieści się na wyspie Koh Lanta, na której zamieszkała rodzina Clarke'ów. Z kolejnej relacji Mamy Pięcioraczków wiemy już, że dzieci całkiem dobrze się tam odnalazły.

Tajlandzka szkoła wygląda całkiem inaczej niż polska. A najbardziej zaskakujące są niektóre z nauczanych tam przedmiotów. Tajskie szkoły mają w swoim planie lekcji, oprócz standardowych zajęć z języka czy matematyki, także taniec, walkę mieczem, gotowanie czy medytację.

A gdy dzieci wyruszyły do szkoły, państwo Clark mogli cieszyć się chwilą spokoju przy gorącej kawie. Widzimy na filmie, że mają sporą frajdę z tej chwili bez dzieci. I trudno im się dziwić. Przy takiej gromadce zasługują na relaks bardziej niż ktokolwiek inny.

Zobacz także:

Mama pięcioraczków kupiła dzieciom kolację. Cena zwala z nóg

Zazdrość ludzka nie zna granic. Ktoś chciał uciszyć Mamę Pięcioraczków

Mama pięcioraczków miała wypadek. Dominika wylądowała w tajskim szpitalu

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?