Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Tajemniczy garnek rozgrzał internautów. Nie uwierzycie, do czego służył
Beata Łajca
Beata Łajca 15.02.2024 17:02

Tajemniczy garnek rozgrzał internautów. Nie uwierzycie, do czego służył

nocnik
fot. Facebook/Museum of Artifacts

Tajemniczy starożytny garnek rozgrzał wyobraźnię internatów. Komentarze pod jego zdjęciem były bardzo pomysłowe. Jedni myśleli, że to rodzaj kuchenki, inni stawiali na urządzenie do ogrzewania mieszkania, ale prawda zaskoczyła wszystkich.

Gliniane naczynie sprzed 3000 lat stanowi niemałą zagadkę. Ma duży otwór z przodu, a dodatkowo także wydrążenie na spodzie. Kiedy dowiesz się, do czego służył starożytnym Grekom, padniesz z wrażenia.

Tajemniczy garnek ze Starożytnej Grecji

Dziwnej budowy ceramiczny artefakt pojawił się na Facebooku, na profilu o tematyce starożytnej. W jednej chwili posypała się lawina komentarzy osób, które zastanawiały się, do czego może służyć.

Starożytni Grecy wykorzystywali gliniane naczynia do różnych celów. Każde z nich było wypalane w piecu i miało swoją nazwę. Wiele z nich zdobiono pięknymi dekoracjami, podobnie jak to tajemnicze znalezisko. Czy już wiesz, co to może być?

Starożytny nocnik dla dzieci

Rozwiązanie zagadki jest bardzo zaskakujące. Okazuje się, że zagadkowy przedmiot to nic innego jak… nocnik dla małych dzieci! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości starożytnych.

Nocnik został starannie zaprojektowany. Jest wysoki, więc dorosłemu wygodnie jest posadzić w nim dziecko. Daje podparcie plecków i ma otwór na nogi, dzięki czemu jest bezpieczny. Został także ozdobiony kaczuszkami, czyż to nie słodkie? 

Dziecięce gadżety sprzed tysięcy lat

Jak widać, starożytni świetnie sobie radzili z wyzwaniami rodzicielstwa. Podobnych dziecięcych przedmiotów w muzeach można znaleźć znacznie więcej. Są to nie tylko nocniki, kołyski czy butelki, ale też zabawki.

Ta dziecięca piłka ma 4,5 tysiąca lat! Zdumiewające, że zachowała się w tak świetnym stanie. Jak widać, już w Starożytnym Egipcie dzieciaki uwielbiały kopać piłkę, tyle że wyglądała ona wtedy całkiem inaczej niż dzisiaj.

Zobacz także:

Znalezisko z babcinej piwnicy wprawiło mnie w osłupienie

Znalazłam w kuchni mamy dziwny przedmiot. Nie mogłam uwierzyć, gdy powiedziała, do czego służył

Otrzymała w pamiątce po babci tajemniczy przedmiot. Wiesz co to jest? Będziesz zaskoczony

Tagi: nocnik Dziecko