Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Te imiona noszą ludzie z trudnym charakterem. Życie z nimi jest bardzo wymagające
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 18.05.2024 10:59

Te imiona noszą ludzie z trudnym charakterem. Życie z nimi jest bardzo wymagające

wredne osoby
Fot. Pexels/Mesut Cicen

Wybór imienia dla dziecka to może być udręka. Wie o tym każdy rodzic. Niektóre z imion dla dzieci są naznaczone stereotypami. Niektóre źle się nam kojarzą z naszymi doświadczeniami z przeszłości. Ezoterycy wierzą, że imię znaczy charakter. I przed tymi imionami przestrzegają rodziców.

Nikt nie chce wychować samolubnego i niemiłego dziecka. Od tego, jak będziemy reagować na emocje naszego malucha, zależy w zasadzie cała jego przyszłość. Gdyby to jednak tylko imię miało decydować o tym, kim stanie się w dorosłości, to tych imion warto unikać. 

Co oznacza imię?

Czy imię może mieć wpływ na charakter danej osoby? Z temperamentem się rodzimy, wiele cech charakteru, które wypracowaliśmy, jest efektem naszego wychowania i decyzji podjętych w dorosłym życiu. Są jednak tacy, którzy uważają, że imię definiuje człowieka. Ktoś nie lubi Piotrków, ktoś inny ma coś do Zosiek.

Ezoterycy uważają, że imię potrafi definiować wiele czynników naszego życia. Wśród nich:

  • inteligencję,
  • temperament,
  • przekonania,
  • cechy charakteru,
  • nawyki,
  • wiedzę,
  • szczęście w relacjach.

imiona, do których mamy awersję lub względem których posługujemy się stereotypami. Oto niektóre z nich. Uważa się, że poniżej imiona noszą osoby, które bywają wredne, niemiłe i z którymi życie to niełatwy kawałek chleba. 

Dziecko w restauracji
 

Imiona żeńskie

Alicja - patronem Alicji jest Merkury, wojownicza planeta, która wpływa na zadziorność i bezkompromisowość u osób, noszących to imię. Alicje to indywidualistki, które lubią mieć kontrolę nad swoim życiem, co sprawia, że trudno się z nimi negocjuje. Ala weźmie na siebie zawsze za dużo, a potem powie "dałam sobie radę, nie potrzebuję pomocy".

Sylwia - to imię z łaciny oznacza osobę "dziką, żyjącą w lesie". I Sylwie właśnie takie są. Nie dają się ujarzmić, chodzą własnymi ścieżkami i nie pozwalają do siebie zbliżyć. Kobieta o tym imieniu zawsze będzie dążyła do niezależności i samodzielności. "Nie będziesz mi mówił, jak mam żyć" - to jej hasło.

Cecylia - to łacińskie imię, które oznacza „ślepy, ciemny, wątpliwy”. Z Cecylią trudno żyć, ponieważ jest bardzo niezdecydowana. W przeciwieństwie do innych imion najchętniej nie brałaby na siebie żadnej odpowiedzialności. Nie wyciągniesz jej do kina, ani na kolację. To typ domatora, który najlepiej bawi się, zostając w domu i pogrążając we własnych myślach.

Klaudia - ma wybuchową naturę. Jest ofiarna i ambitna, ale w przypadku porażki potrafi stać się bardzo nerwowa. Zawsze jej zależy, żeby wszystko wyszło dobrze, jednak przez swój brak umiejętności komunikacji i wybuchowość, ludzie się od niej odsuwają. 

Imiona męskie

Oliwier - to imię oznacza całą armię. I podobnie jak ona, właściciel tego imienia nie stoi w miejscu. Oliwier to osoba aktywna, która nie przywiązuje się do miejsc i rzeczy. Związki, praca, rodzina to dla niego wyzwania. Gdy ukończy jedno, po prostu odchodzi.

Igor - imię pochodzi od imienia germańskiego boga wojny. Igor jest osobą bardzo sprzeczną. Z jednej strony spokojną, niosącą pomoc, z drugiej bardzo wybuchową. Osoby o tym imieniu bywają skryte, ciche i niełatwe do zrozumienia. Bardzo dramatycznie reagują na przekroczenie swoich granic.

Aleksadner - z greckiego „obrońca mężów”, „obrońca wojowników”. Błyskotliwy i czarujący - taki jest Aleksander. Z drugiej strony to mężczyzna o silnej woli, który nie znosi sprzeciwów. Stawia sobie i innym wysokie wymagania. Potrafi być złośliwy.

Zobacz też:

Kroję i układam warstwami w słoikach. To najlepszy sposób na świeży koperek na zimę

Królewskie imiona dla dzieci. Przyciągają bogactwo i wieszczą sukces w życiu

Najpierw uważane za "światowe", potem wyśmiewane. To imię dla dziewczynki nadawane jest coraz rzadziej
 

 

Bezrobotni mogą dostać nawet 15 tys. zł. To prawdziwy deszcz pieniędzy
pieniądze
pieniądze
Taka kwota może zmienić wszystko. Ponad 15 tysięcy złotych jest na wyciągnięcie ręki. Pieniądze można wydać na cokolwiek i z niczego nie trzeba się rozliczać. Pomoc jest przeznaczona dla osób, którym dodatkowe środki są wyjątkowo potrzebne, czyli dla bezrobotnych.O tej możliwości nie wie prawie nikt, a jest dostępna w każdym Urzędzie Pracy. Aby dostać nawet 15600 zł, wystarczy spełnić kilka prostych warunków. Wypłaty trafiają na konto bardzo szybko i nikt nie sprawdza, na co środki zostają wydane. Dla kogoś, kto szuka pracy, taki zastrzyk gotówki może być prawdziwym ratunkiem. Wyjaśniamy, co trzeba zrobić, aby dostać pieniądze.
Czytaj dalej
Pierogi z truskawkami jak u babci. Sekret idealnego przepisu tkwi nie tylko w składnikach
starsza pani lepi pierogi
starsza pani lepi pierogi
Najlepsze pierogi z truskawkami jadłam u babci Marysi na wsi. Świeże owoce zrywane w jej ogródku były najsmaczniejsze na świecie. A zawinięte w mistrzowsko wyrobione cienkie ciasto i polane prawdziwą wiejską śmietaną tworzyły idealny letni obiad. Taki, na który w ogóle nie trzeba było nas wołać do domu. Dlaczego tak trudno odtworzyć te smaki dzieciństwa, nawet kiedy korzystamy z przepisów?Dlatego, że babcie miały swoje kuchenne sekrety. Od jednego z nich zależy ten niezrównany smak pierogów z truskawkami, jakie pamiętamy z dzieciństwa. Jeżeli masz ochotę na prawdziwe pierogi z truskawkami jak u babci, koniecznie wypróbuj ten przepis. Gwarantujemy – to będą najlepsze pierogi na słodko, jakie robiłaś do tej pory.
Czytaj dalej