Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dzieciństwo

Dzieciństwo

Dzieciństwo - okres przed wkroczeniem w dorosłość.

lody Viennetta
08.05.2024 13:05 Kultowe lody wracają do sklepów! Symbol luksusu z lat 90. kupisz już za 17 zł

Są takie słodycze z dzieciństwa, których smak pamiętamy do dzisiaj, ale nie możemy już się nimi cieszyć, bo dawno znikły ze sklepowych półek. Dla wszystkich dorastających w latach 90. mamy świetną wiadomość. Po dwóch dekadach nieobecności do sklepów wraca kultowa rolada lodowa Viennetta!W latach 90. nie było bardziej wystawnego deseru niż lodowa rolada. W moim domu taki rarytas pojawiał się tylko na specjalne okazje. A spośród wszystkich lodów, to właśnie Viennetta wyróżniała się tym niezapomnianym smakiem. Teraz możemy sobie urządzić małą podróż w czasie i to za całkiem przystępną cenę.

kobieta ze złą miną
27.04.2024 12:04 Jak obelgi matki mogą niszczyć poczucie wartości dziecka? Opowiedzieliście nam o tym

"Byłaś wypadkiem, nigdy cię nie chciałam." "Moim jedynym błędem wychowawczym było, że cię urodziłam". To tylko dwa, łagodniejsze komentarze, jakie zostawiliście pod artykułem na naszym Facebooku. Lektura tych wyznań dosłownie wbija w fotel. Pod naszym materiale o najgorszej matczynej obeldze wylała się cała fala bolesnych wspomnień z dzieciństwa. To dosadnie pokazuje, jak słowa najbliższych osób mogą rujnować poczucie wartości dziecka i jak ciężko sobie z tym poradzić w życiu dorosłym.Gdy przygotowywaliśmy ten materiał, spodziewaliśmy się, że może wywołać falę komentarzy. Wiedzieliśmy, że dotykamy tematu bardzo bolesnego dla wielu dzisiaj dorosłych ludzi. Ale skala odzewu z waszej strony po prostu nas przerosła. To straszne, jak wielu z nas zmaga się z traumą doświadczoną w dzieciństwie. Dlaczego decydujemy się o tym pisać na forum publicznym? Zapytaliśmy o to naszą ekspertkę, psycholożkę Jagodę Buczyńską-Kozłowską.

najmłodsze dziecko
22.02.2024 09:16 Rozkapryszone i roszczeniowe? Najmłodsze dzieci wcale nie mają tak łatwo

Pierwsze skojarzenie: rozpieszczone i roszczeniowe. Czy aby na pewno? Najmłodsze dzieci od urodzenia dostają o wiele więcej niż ich rodzeństwo. Bywa to jednak przekleństwem, a zgubienie etykietki malucha nie jest proste.Najmłodsze dzieci są oczkiem w głowie rodziców i wydaje się, że mają cieplarniane warunki do rozwoju. Jednak czasami muszą po prostu walczyć o swoją pozycję w rodzinie. Ich relacje ze starszym rodzeństwem zawsze są naznaczone rysą rywalizacji.

Najstarsze dzieci
10.02.2024 16:22 Niezależne, odpowiedzialne i nieszczęśliwe. Najstarsze dzieci mają pod górkę

Najstarsze dzieci zazwyczaj wykształcają cechy, które przydają się w dorosłym życiu. Są wręcz skazani na sukces. Odpowiedzialności i ambicji uczą się od najmłodszych lat. Od chwili, kiedy pojawia się ich młodsze rodzeństwo.A mimo to nie można powiedzieć, by mieli lekko. Najstarsze dzieciaki często znajdują się pod presją, której nie są w stanie unieść.

rodzeństwo
14.01.2024 08:12 Jak wychować rodzeństwo i nie oszaleć. Mamy 4 niezawodne rady

Martwisz się, bo twoje dzieci ciągle się kłócą? Możesz odetchnąć z ulgą. Kłótnie między rodzeństwem to nic złego. A ty nie musisz wkraczać za każdym razem kiedy wybucha sprzeczka, wręcz przeciwnie. Dobrze wiemy, że rodzeństwo może sprawiać wiele problemów, zwłaszcza gdy nie dogaduje się najlepiej. O tym jak rodzice mogą poprawić relacje między dziećmi, rozmawialiśmy z psycholożką Jagodą Buczyńską-Kozłowską. Specjalistką w pracy z dziećmi zarówno w szkołach jak i prywatnych przychodniach psychologiczno-pedagogicznych. Opowiedziała nam o czterech ważnych sprawach, o których większość rodziców nie wie, a które mogą całkowicie zmienić relacje między rodzeństwem. A także między dziećmi a rodzicami.

rodzina Mateusza Morawieckiego
14.08.2023 09:47 Premier pochwalił się zdjęciem z rodziną. Kogoś jednak na nim brakuje

Nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę z tego, że Mateusz Morawiecki jest głową wielodzietnej rodziny. Premier jednak coraz częściej chwali się zdjęciami z codziennego życia. Na ostatnim z nich kogoś jednak brakuje.I nie mamy na myśli jego żony Iwony, z którą związany jest już od wielu lat. W ich przypadku studencka miłość przerodziła się w wieloletni związek i udane małżeństwo. Zdjęcie, które pojawiło się w mediach społecznościowych, wzbudziło skrajne reakcje. My jednak zwracamy uwagę na coś innego.

Joanna Koroniewska
23.11.2021 01:00 Joanna Koroniewska nie miała łatwego dzieciństwa. Otworzyła się na temat traumatycznych wydarzeń

Joanna Koroniewska nie miała łatwego dzieciństwa. Dziś niechętnie opowiada o traumatycznych wydarzeniach z przeszłości. Jednak czasem postanawia zrobić wyjątek. Ostatnio otworzyła się na temat swojego życia.Niewiele osób wie, że Koroniewska w dzieciństwie ledwo uszła z życiem. W jej domu wybuchł gigantyczny pożar. Udało jej się uciec w ostatniej chwili. Niestety, nie było to jedyne przykre wydarzenie z jej młodości.