Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Imię

imię dla chłopca
09.07.2024 08:20 W PRL było hitem, teraz prawie nikt o nim nie pamięta. To imię nadano tylko 12 razy

Jeszcze 40-50 lat temu to imię było bardzo popularne, wręcz uwielbiane. Teraz jednak prawie nikt go nie nadaje, a wiele osób wręcz się z niego wyśmiewa. Chodzi oczywiście o "Janusza".To imię początkowo było zdrobnieniem imienia "Jan" i w niektórych częściach Polski nadal tak funkcjonuje. W pewnym momencie zaczęło jednak istnieć oddzielnie. W naszej historii i kulturze swoje ślady odcisnęło kilku wspaniałych Januszów. Może nie warto poddawać się stereotypom i przemyśleć nadanie tego imienia swojemu dziecku?

niemowlę, lata 50.
19.06.2024 13:59 To imię dla chłopca było hitem w PRL. W ubiegłym roku nikt nie nazwał tak dziecka

Dzisiaj to dumne imię znikło zupełnie. Nikt nie nazwał tak swojego syna ani w 2023, ani w 2022 roku. Może, gdyby rodzice wiedzieli, jak wspaniałe ma znaczenie, to chętniej wróciliby do zapomnianego imienia?Trudno znaleźć słowiańskie imię, które przynosi dziecku tyle szczęścia, co to. Ze względu na swoje znaczenie nosili je wielcy polscy królowie. W PRL mamy doskonale wiedziały, co robią, nadając je swoim synom.

dziewczynka
18.06.2024 14:21 To imię dla dziewczynki było hitem w PRL. W ubiegłym roku nikt nie nazwał tak dziecka

W ubiegłym roku nikt nie nazwał tak swojego dziecka. A szkoda, bo Bronisława to imię piękne, urocze, w dodatku o ciekawym znaczeniu. Czy nazwać maluszka ulegając modzie? Czy może wybrać mu imię oryginalne, takie, żeby na żadne inne dziecko w przedszkolu nikt tak nie wołał? Jeśli wolisz tę drugą opcję, mamy wspaniałe i urocze imię dla dziewczynki. 

chłopiec
13.06.2024 12:03 To imię dla chłopca było hitem PRL. Dziś niewielu rodziców decyduje się nazwać tak dziecko

W 2023 roku w Polsce urodziło się 257,3 tys. dzieci, a jedynie 149 chłopców otrzymało to imię. Jeśli jesteś w ciąży i zastanawiasz się nad imieniem dla swojego synka, pomyśl, czy właśnie to nie będzie idealne.Kiedyś to imię dla chłopca było niezwykle popularne. Ale dziś, w przedszkolach i szkołach, rzadko słychać, by ktoś kogoś tak wołał. A to piękne imię, które oznacza mężczyznę odważnego, dzielnego, który wie, czego chce od życia. 

chrzest niemowlęcia
17.04.2024 08:30 Tak dziecka nie ochrzcisz. Kościelne prawo mówi jasno, jakich imion nie można nadawać

Wybór imienia dla dziecka nie jest prosty. Musi to być imię, które podoba się rodzicom. Ładnie brzmi w zdrobnieniu, ale nie jest zbyt infantylne, więc może być używane też przez dorosłą osobę. I oczywiście pasować do nazwiska.A teraz Kościół dołożył jeszcze jeden warunek — imię musi być zgodne z jego naukami. Powstała lista imion zakazanych, których nie można nadać dzieciom.

dziewczynka
07.02.2024 11:48 To imię dla wyjątkowej małej Polki. Kiedyś szalenie popularne, dziś niemal zapomniane

W języku greckim oznacza "spokój". To piękne imię było w Polsce bardzo popularne. Dzisiaj wydaje się, że rodzice całkowicie o nim zapomnieli. Tymczasem kobiety o tym imieniu noszą niesamowite cechy.Irena, bo o niej mowa, to wyjątkowa kobieta. A spokój to niekoniecznie jej najmocniejsza strona. Niestety, małych Irenek już prawie w Polsce nie ma.

niemowlę
28.01.2024 09:26 Najpierw uważane za "światowe", potem wyśmiewane. To imię dla dziewczynki nadawane jest coraz rzadziej

Mimo pięknego znaczenia a coraz mniej rodziców decyduje się nazwać tak swoje córki. To imię oznacza “anielska”.W 2023 r maluszków o tym imieniu urodziło się zaledwie 12. Jej imieniny są obchodzone m.in. 27 stycznia. Mowa oczywiście o Angelice!

Romualda Wąsik
13.01.2024 13:31 To imię dla dziewczynki oznacza wojowniczkę. One nigdy się nie poddają

W 2023 roku żadna urodzona dziewczynka nie otrzymała tego imienia. Zostało całkowicie zapomniane, chociaż kiedyś cieszyło się popularnością. Kobiety o tym imieniu to prawdziwe wojowniczki.Duży rozgłos imieniu Romualda przyniosła żona polityka PiS Macieja Wąsika. Romualda Wąsik wystąpiła u boku Andrzeja Dudy w związku z osadzeniem jej męża w więzieniu.

dziewczynka
12.01.2024 09:36 "Siedem dziewcząt z Albatrosa", ona jedna. Za kilka lat to imię zupełnie zniknie z kalendarzy

"A na imię miałaś właśnie Beata..." – piosenka o Beacie z Albatrosa towarzyszyła mi przez całe dzieciństwo, podobno to właśnie z jej powodu rodzice zdecydowali się mnie tak nazwać.Beata była szalenie popularna 30-40 lat temu. Nosi je wiele gwiazd kina czy telewizji, ale dzisiaj już prawie nikt nie nazywa tak swoich córek. W 2023 roku zdecydowało się na to zaledwie około 20 rodzin! Czy to przez jego znaczenie?

Mr Sebii: imię dla dziecka
17.10.2023 15:33 Pierwsze takie imię dla dziewczynki w Polsce. Gwiazdor disco-polo postawił na oryginalność

Lider discopolowego zespoły Mr Sebii został ojcem – już po raz piąty. Gratulujemy! Dziewczynka, która właśnie przyszła na świat dostała niezwykłe imię. Jak pisze muzyk na swoim profilu: „Zdecydowaliśmy się nazwać ją jedynym imieniem w Polsce”. Wokalista, który, co ciekawe, jest również ratownikiem, dodał także, że czynnie uczestniczył w odbieraniu porodu. 

drugie imię dla dziecka
19.09.2023 11:25 Każdy ma inny powód, żeby nadać je dziecku. Oto lista najpopularniejszych drugich imion

Wiele osób w Polsce nosi dwa imiona. Posiadacze jednego imienia należą do rzadkości (trzech również). I zwykle budzą zdziwienie. Ale jak to? Tak można? Wyjaśniamy, skąd się wzięła tradycja nadawania dzieciom drugiego imienia. Sprawdzamy, też czy drugie imię powinno być wybierane zgodnie z jakimiś zasadami. Podajemy również listę najpopularniejszych drugich imion, jakie noszą Polacy. 

Ciężarna canva PRO
03.07.2022 15:02 Cztery popularne imiona, na które rodzice muszą uważać. Ich znaczenie może się nie podobać

Wybór imienia dla dziecka jest niezwykle ciężkim zadaniem, nad którym rodzice głowią się nawet miesiącami. Podczas podejmowania tej decyzji warto zastanowić się nie tylko nad brzmieniem, ale również znaczeniem imienia. Może ono okazać się mało przyjemne. Istnieje wiele kryteriów, którymi kierują się rodzice podczas wybierania imienia. Zwykle jest to brzmienie, oryginalność i znaczenie sentymentalne. Warto również zastanowić się nad historycznym czy symbolicznym nacechowaniem imienia. Bywa ono kłopotliwe.

Noworodek
04.01.2022 01:00 Urodziła się jako jedna z pierwszych w Polsce w 2022 roku. Rodzice nadali jej piękne imię

Jako jedno z pierwszych urodzonych dzieci w 2022 roku w Polsce i pierwsza w regionie radomskim przyszła na świat dziewczynka, Natalka Wieczorek. Urodziła się w szpitalu w Kozienicach.Natalka Wieczorek urodziła się siłami natury 1 stycznia o godzinie 3:40 w szpitalu w Kozienicach. Ważyła 4,1 kilograma i mierzyła 59 centymetrów. Jest jednym z pierwszych noworodków, które przyszły na świat w 2022 roku w Polsce, pierwszym w regionie i pierwszym w mieście Radom.

Kiersten Warner
20.12.2021 01:00 TikTokerka nadała dziecku nietypowe imię. Teraz żałuje i ostrzega innych rodziców

Kiersten Warner jest mamą kilkuletniej córki, której nadała oryginalne imię. Znajomi odradzali je kobiecie jeszcze kiedy była w ciąży. Nie posłuchała ich, a teraz żałuje i ostrzega na TikToku innych rodziców. Niektórzy rodzice wybierają dla swoich pociech oryginalne imiona. Mogą być one piękne i wyjątkowe, ale niestety nie zawsze okazują się być dobrym pomysłem. Przekonała się o tym jedna z mam, która postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem na TikToku.

Lista imion
29.11.2021 01:00 Polskie imiona. Niektóre wywołują śmiech za granicą

Wybierając imię dla dziecka, trzeba uważać. To jak inni będą zwracać o naszego malucha może znacząco wpłynąć na jego przyszłe życie. Polskie imiona są bardzo zdradliwe. Niektóre z nich mogą wystawić nas na pośmiewisko.Część rodziców decyduje się na tradycyjne i klasyczne imiona, a inni wolą eksperymentować. Stąd też wysyp obcojęzycznych imion w polskich rodzinach. Jednak nawet rodzime przydomki potrafią zaskakiwać.

Ciężarna wybiera imię dziecka
28.11.2021 01:00 Ładne i oryginalne imię dla dziecka? Oto lista najrzadziej wybieranych

Wybór imienia dla dziecka jest niewątpliwie ważną decyzją. Część rodziców decyduje się na tradycyjne polskie imię. Inni za to chcą, aby ich maluch wyróżniał się na tle innych. Z tego artykułu dowiecie się jakie imiona są najrzadziej wybierane w Polsce.Niektórzy rodzice mają bardzo fantazyjne pomysły. Ministerstwo Cyfryzacji postanowił udostępnić listę imion, które w roku 2020 były nadawane najrzadziej. Są bardzo oryginalne!

Piękna dziewczynka
26.11.2021 01:00 Hebrajskie imię hitem w Polsce. Króluje w kraju już od lat

Chociaż w Polsce coraz częściej popularne stają się rzadkie i zagraniczne imiona, a trendy wciąż się zmieniają, to istnieją takie, które nigdy nie wychodzą z mody. Są po prostu ponadczasowe. Takie jest jedno z hebrajskich imion, które noszą tysiące Polek.Wybór imienia dla dziecka jest bardzo ważny. W końcu będzie mu towarzyszyło przez całe życie. Niektórym rodzicom decyzja przychodzi bardzo łatwo, a inni długo nie mogą się zdecydować. Zdarza się nawet, że robią to, dopiero po kilku dniach od narodzin dziecka. Przedstawiamy imiona, które nigdy nie wychodzą z mody.

Marina Łuczenko
14.11.2021 01:00 Wiemy dlaczego żona Szczęsnego nadała dziecku imię niespotykane w Polsce

Marina Łuczenko zorganizowała na Instagramie sesję, podczas której odpowiadała na pytania zadane przez fanów. Żona Szczęsnego wyjawiła, dlaczego wraz z mężem wybrali dla syna tak bardzo niespotykane imię w Polsce. Marina Łuczenko to polska piosenkarka ukraińskiego pochodzenia. W 2016 roku wyszła za piłkarza Wojciecha Szczęsnego. Dwa lata później szczęśliwi małżonkowie powitali na świecie syna, któremu nadali niespotykane imię, Liam.

Kobieta wybiera imię
12.11.2021 01:00 Imiona zakazane w Polsce. Jak nie można nazwać dziecka? Oficjalne wytyczne

W Polsce nie istnieje sformalizowana lista imion, do której muszą stosować się rodzice. Mimo to występują pewne reguły, których złamanie wiąże się z konsekwencjami. Wyznaczają one granice i określają imiona zakazane w Polsce. Urząd Stanu Cywilnego może odmówić przyjęcia wybranego imienia, kiedy nie spełnia ono określonych warunków. Reguły stworzono w trosce o bezpieczeństwo i życie małego człowieka. Z pomocą poniższego artykułu poznasz listę imion zakazanych w Polsce.

Smutna dziewczynka
11.11.2021 01:00 Przykre, mama jest obrażana, a dziecko wyśmiewane, bo ma niepolskie imię

Użytkowniczka forum kafeteria.pl wybrała dla swojej córki nietypowe, zagraniczne imię. Chociaż sama była swoją decyzję zachwycona, to szybko zorientowała się, że otoczenie traktuje ją z góry. Imię Wanessa spotkało się z dużą krytyką.Kobieta poprosiła użytkowników portalu kafeteria o pomoc. Nie rozumie, dlaczego inni krytykują imię jej córki i wyśmiewają niczemu winne dziecko. Internauci natychmiast odpowiedzieli.